reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kiloyu Koruma

Zayıflama Kiloyu Koruma konusunu yazdır Kiloyu Koruma konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-08-2011 tarihinde saat 13:02:39 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 148 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kopenhag Üniversitesi bilimadamları yıllarca süren bir araştırma sonucunda aşırı kilolulara ilginç bir tavsiyede bulundu: Şişmansanız şişman kalın...

GENÇ YAŞTA ÖLME RİSKİ BİLE VAR


Sonuçları İngiliz The Guardıan gazetesinde de yayınlanan araştırma kapsamında, belirgin bir hastalıkları olmayan yaklaşık 3 bin obez ya da aşırı kilolu kişi 18 yıl boyunca izlendi.

Bu süre sonunda rejim yaparak kilo veren kişilerin, kilo vermemiş ancak kilosunu korumuş kişilere kıyasla daha genç yaşta ölme riski olduğu belirlendi.

UZUN VADEDE ETKİLERİ RİSKLİ


Uzmanlar bunu sürekli rejim yapanların uzun vadede vücuttaki yağlarının yanısıra, aslında yağlı olmayan organlarının ve dokularının da zayıflamasına ve çeşitli hastalıklara yakalanmasına bağlıyor.

Bu nedenle aşırı kilolular ve obezler için kilo vermenin kısa vadede bazı yararları olsa da uzun vadede etkilerinin riskli olabileceğine dikkat çekiliyor...

HEDEF KİLOYU KORUMAK OLMALI


Bilimadamları aşırı kilolu ve obezlerin temel önceliğinin bilinçsiz ve uzun süreli rejimlerle kilo vermek yerine mevcut kilolarını korumak olması gerektiğini belirtiyor.

Ancak tüm bilimsel çalışmalarda olduğu gibi uzmanlar bu tezlerinin de başka araştırmalarla pekiştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.
Kiloyu Koruma başlıklı bu makale 10-08-2011 tarihinden itibaren 148 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kiloyu Koruma

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kiloyu Koruma Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.