reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Karalahana Faydaları

Zayıflama Karalahana Faydaları konusunu yazdır Karalahana Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-08-2011 tarihinde saat 13:18:29 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 323 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Karalahana ihmal ettiğimiz sebzeler arasında yer alıyor. Karalahana besin değeri açısından oldukça zengin bir sebze. Karalahana maruldan daha fazla C vitamini ve kalsiyum içeriyor.

Salata
hazırlarken marulun bir kısmını karalahana ile değiştirerek bol miktarda kalsiyum ve C vitamini yiyebilirsiniz. Karalahana yüksek miktarda antioksidan içerir. İçerdiği antioksidanlarla kanser oluşumunu önler ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Karalahana ayrıca karaciğerin daha etkin çalışmasını sağlayarak toskinlerin atılmasını hızlandırıryor.

Karalahana göz sağlığınızı da korur. Bol miktarda lutein ve zeaksantin içeren karalahana ile göz rahatsızlıklarından korunabilirsiniz.

Karalahana ayrıca harika bir diyet yemeğidir. 1 kap karalahanada yalnızca 36 kalori vardır. Bu yüzden karalahanayla yapcağınız az yağlı ve etsiz yemekleri diyet yaparken gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Karalahana lif (posa) bakımından da zengindir. 1 kap karalahanada 90 mg lif bulunur. Karalahanadaki bol lif sizi daha uzun süre tok tutar, bağırsaklarınızı çalıştırır.


Karalahana Faydaları başlıklı bu makale 08-08-2011 tarihinden itibaren 323 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Karalahana Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Karalahana Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.