reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kanseri Önlemenin yolları

Zayıflama Kanseri Önlemenin yolları konusunu yazdır Kanseri Önlemenin yolları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 01-08-2011 tarihinde saat 15:31:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 167 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Araştırmacılar meyve ve sebzeleri ile zengin Akdeniz diyeti ile beslenmenin akciğer hastalıklarına yakalanma riskini yarı yarıya azalttığını açıkladı.

Araştırmada gıdalardaki anti-oksidan vitaminlerin akciğerlere zarar veren iltihaplanma sürecine karşı etkili olduğunu bulundu.

Batı ülkelerinde çokca tüketilen işlenmiş etlerde bulunan nitritlerin ise yaş ilerledikçe akciğerlerin kötüye gitmesine yolaçtığı anlaşıldı.

Tatlı ve şeker gibi yüksek oranlarda glutamil içeren rafine gıdaların da akciğer iltihaplanmasına yolaçtığı ortaya çıktı.

Ciddi akciğer hastalıklarına daha çok sigara içmenin yolaçtığı ve gelişmekte olan ülkelerde sigara kullananların sayısında artış görülmesi nedeniyle sigaranın 2020 yılında üçüncü en büyük ölüm nedeni olması bekleniyor.

Ancak her sigara içende akciğer hastalığı oluşmuyor. Araştırmacılar bu durumu açıklayabilmek için sigaranın zararlarına karşı koruyan genetik ve çevresel etkenleri incelediler.

Bu etkenlerden birinin diyet olduğu ortaya çıktı. ABD, Boston'daki Harvard Üniverstiesi Kamu Sağlığı bölümü bilimadamları tarafından yapılan araştırmada 43 bin erkek izlemeye alındı.

Zeytinyağı, meyve, sebze
ve balığın bolca bulunduğu Akdeniz diyetinin insan sağlığına faydası olduğu bir kez daha kanıtlandı.


Kanseri Önlemenin yolları başlıklı bu makale 01-08-2011 tarihinden itibaren 167 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kanseri Önlemenin yolları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kanseri Önlemenin yolları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.