reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri

Zayıflama Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri konusunu yazdır Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 11-06-2009 tarihinde saat 03:47:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 279185 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hemoroid  ( Basur ) Nedir?


HEMOROİD ( BASUR ) makat bölgesindeki  damarların genişlemesi yani varisidir.Hemoroidin ana nedeni kabızlıktır  ve kalıtımsal özellikte taşımaktadır. Hemoroidli hastaların çoğunda  uzun süren kabızlık vardır ve ailede birçok hemoroidli şahıs bulunmaktadır.  Hemoroid hastalığı toplumda çok yaygın bulunmaktadır.

Makat bölgesinde 3 ana toplar damar ağı mevcuttur. Bir tane solda, iki tane sağda. Bunlara toplardamar yastıkları denir.Kabızlık nedeni ile bunlar genişler ve iç hemoroidleri oluşturur. Zamanla bunlar makat dışına sürüklenir ve dişkılama esnasında dışarı sarkar.
 

İÇ HEMOROİD DERECELERİ:

  • 1.derece: Makattan çıkmayan (sadece kanama yapan) memeler.
  • 2.derece: Dışkılama ve ıkınma esnasında dışarı çıkan ve kendiliğinden içeri giden memeler.
  • 3.derece: Dişkılama ve ıkınmakla dışarı çıkan ve sonra elle geri itilen memeler.
  • 4.derece: Geri itilmeyen memeler.
 
 

DIŞ HEMOROİDLER:

Dış hemoroidler makatın dışından çıkan memeler.
 
 
 
 
 
 

ANUS (MAKAT) KANSERİ:

Anus (makat) kanseri.Resimde görüldüğü gibi hemoroide çok benziyor.Bu nedenle hemoroid hastaları mutlaka uzman doktora muayene olmaları gerekir.
 
 
 
 

HEMOROİDİN YAPTIĞI ŞİKAYETLER:

Makatta meme oluşması,makattan kanama,bazen akıntı ve kaşıntı. Hemoroid içinde kan pıhtılaşırsa veya hemoroid memesi boğulursa Tromboze hemoroid oluşur ki çok ağrılıdır.Normal bir hemoroid ağrı ve sancı yapmaz.Eğer bir hastada ağrı veya sancı varsa Tromboz,abse veya fissür düşünülmelidir.

ANAL FİSSÜR:

Makatta kabızlık veya ishale bağlı çatlak oluşmasıdır,doğum sonrasıda çok görülmektedir. Dışkılama esnasında şiddetli sancı yapar,az miktarda kanama olabilir.Sancı nedeni ile hasta tuvalete gitmekten korkar,buda kabızlığı artırır ve neticede fissür giderek büyür. Makattan kanama olduğu zaman mutlaka uzman doktor tarafından muayene olunmalı, çünkü kalın barsak kanserleri ve kalın barsağın diğer hastalıklarıda kanama yapabilir,körlemesine hemoroid veya fissür tedavisine başlanmamalı. Hemoroid ve fissür tedavisine kesin tanı konulduktan sonra başlanmalı.
 
Kaynak: http://www.hemoroid.net
Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri başlıklı bu makale 11-06-2009 tarihinden itibaren 279185 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri

Sayfayı Paylaş:

Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri için yapılmış yorumlar.
hemoroide bitkisel tedavi
Yazan: ercan sucu - Çorum
Puan:hemoroide bitkisel tedavi

"hemoroidle uğraşan hastallar; bu formülü deneyin. ben 2 haftada kurtuldum. -çam sakızı -bir çay kaşığı karabiber -bir çay kaşığı un -bağdem yağı bunları karıştırıp kaynatın hafif soğutun ve üzerine bir yumurtanın akını dökün karıştırın günde 2 defa dış basura sürün. sürmeden önce sıcak su ve kükürtlü sabun ile makat bölgesini yıkayın. faftada 3 kez de kakao yağına batırılmış pamuk ile makat kısmına tampon yapın 3 saat bekletin. geçmiş olsun."
  
Bu yorum 24-06-2009 16:34:32 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid gerçekten mühim bir konu
Yazan: xxx - Ankara
Puan:hemoroid gerçekten mühim bir konu

"bu yorum sahibinin talebi üzerine kaldırılmıştır... "
  
Bu yorum 11-07-2009 20:57:14 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit tedavisi
Yazan: Hasan Tokgöz - Amasya
Puan:hemoroit tedavisi

"Nur hanım öncelikle geçmiş olsun. ben de geçtiğimiz ay içerisinde hemen hemen aynı sayılabilecek bir dertten ameliyat oldum. Benimkisi hemoroid değil pilonidal sinüs yani kıl dönmesi idi. ben doktora gittiğimde hemoroid diye gitmiştim ama kıl dönmesiymiş meğer. benim de yaklaşık 4 senedir vardı bu sıkıntım. hastalığın ayıbı çekinmesi falan olmaz ama çekinmiş gitmemiştim doktora falan. şimdi çok pişmanım ama ne fayda. çünkü hemoroid ve kıl dönmesi zamanla ilerliyormuş. yani erken teşhis ve erken tedavi çok önemli. eğer doktorun verdiği ilaçlar fayda etmediyse ameliyat olun. çünkü kendi kendine iyileşecek bir hastalık değil ve hergün ilerliyor. eğer zamanınız müsaitse ameliyat olun. zamanınız müsaitse diyorum çünkü epey istitahat etmek gerekiyor. tabi duruma göre. bu noktada size en doğru süreyi doktorunuz verecektir. hemoroid değil ama hemen hemen aynı olduğu için başıma gelen olaydan yola çıkarak yardımcı olmak istedim. umarım bir faydam dokunmuştur. tekrar geçmiş olsun."
  
Bu yorum 12-07-2009 01:43:22 tarihinde yazılmıştır...

tromboze hemoroid ameliyatım
Yazan: kıymet - İzmir
Puan:tromboze hemoroid ameliyatım

"SELAM BENDE 19 YAŞIMDA BİR MEME ÇIKTI 1 KERE DOKTORA GİTMİŞTİM VE MUA.ÇOK ZOR OLDUĞUNDAN Bİ DAHA GİTMEDİM TAKİ GEÇEN SENE MART AYINA KADAR SONUNDA OZAMAN NİŞANLIYDIM EŞİM ISRAR ETTİ MUA.AYNI GÜN HASTANEYE YATIRDILAR.İZMİR TEPECİK SSK YA 3.CERRAHİ BENDEN ŞİDDETLİ KAN GELİYORDU HERGÜN AMA DOKTORLAR GÖRMEDİ AMELİYATTAN ÖNCE 3 GÜN HASTANEDE YATTIM VE BİR DAMLA KAN GELMEDİ ŞAKA GİBİ DOKTORLAR ABATTIĞIMI DÜŞÜNDÜLER SANIRIM 10 DK.SÜRECEK AMELİYAT DEDİLER VE YARIM SAATİ GEÇTİ ÖYLE BİR ACI YAŞAMADIM HAYATIM BOYUNCA.ERTESİ GÜN TABURCU OLDUM VEEE 1 GÜN SONRA EVDE BİRDEN ŞOKA GİRDİM DAHA DOĞRUSU GİRMİŞİM GÖZÜMÜ HASTANEDE AÇTIM DOKTORLARIM TEKRAR MUA.ETTİLER VE AYNI GÜN SAAT 3TE BİR AMELİYAT DAHA GEÇİRDİM ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN.DOKTORLARIM 1 AY SONRA SON BİR AMELİYYAT DAHA DEDİLER AMA BEN GİTMEDİM GİDEMEDİM.DOKTORLARIM ÇOK İYİYDİ ONLAR İŞLERİNDE MÜKEMMELLER ÇOK İLGİLİ VE ALAKALI İDİLER HASTANEDE HERYER HERŞEY HERKES MÜKEMMELDİ AMA BEN KORKUYORUM GİDEMİYORUM CESARETİM KALMADI ARTIK.ŞİMDİ 1 YILI GEÇTİ ARADA KRİZ GELİYOR AMA DIŞARDA MEME YOK AMA ÇIKACAK BİLİYORUM 1 YILLIK EVLİYİM DOKTORUM ÇOK ZOR BİR HAMİLELİK GEÇİRECEĞİMİ VE SEZERYAN İLE DOĞUM YAPACAĞIMI SÖLEDİ.HAMİLE KALMAKTAN ÖDÜM KOPUYOR.VE DÜŞÜNMÜYORUM EŞİMDE ÜSTÜME GELMİYOR.VE HERKESE TAVSİYEM BELİRTİSİ KİMDE VARSA VAKİT GEÇİRMEDEN DOKTORA GİTSİN BAŞTA TEDAVİ OLUNURSA SONUÇ BENİMKİ GİBİ OLMAZ UTANMANIN ZARARI VAR FAYDASI YOK.ONLAR İŞLERİNİ BİLİYORLAR VE ÇARESİ DOKTORLARDA.ACIDAN ASİTTEN ALKOLDEN BAHARATTAN UZAK BİR YAŞAM SÜRÜN.AMA EN BAŞTA GİDERSENİZ BUNLARI YEME İÇME ŞANSINIZ OLUR GEÇ KALIRSANIZ EKMEĞİ BİLE DİLİMLE YERSİNİZ.HERKESE TAVSİYEM DOKTORA GİDİN KOCAKARI İLAÇLARI DENEMYİN!!! HERKESE ŞİFALI GÜNLER."
  
Bu yorum 24-07-2009 13:27:47 tarihinde yazılmıştır...

anal fissür
Yazan: sevim öztürk - İstanbul
Puan:anal fissür

"bende de son iki haftadır kanama ve yırtılmaya baglı olarak cıkıntı oluştu tam olarak ne oldugunuda bilmiyorum soyledikleri gibi ameliyat 10 dk mı sürüyor yada illa da ameliyat olarakmı geciyor baska tedavisi yokmu yırtıgın"
  
Bu yorum 08-08-2009 12:37:41 tarihinde yazılmıştır...

BASUR
Yazan: EMİNE RUHSARAN - Artvin
Puan:BASUR

"BENDE ONCEDEN YOKTU ŞU 3 AY DIRKI CIKTI DIŞA DOGRU 3 MEME ŞEKLINDE VE KANAMA OLDUM MAKATTAN IKI GUNDURKI DE COK AGRI YAPTI DAYANAMADIM AGRISINA ÇOK ŞİŞTİ AMELIYAT OLAYIMMI TERCIHINIZ NEDIR BILEN VARSA SOYLERSENIZ COK MAKBULE GECER INANIN KI COK ZOR DURUM DAYIM NASIL YAPICAM BILMIYOM CEVAP BEKLIYOM SIZLERDEN "
  
Bu yorum 10-08-2009 19:13:43 tarihinde yazılmıştır...

hemorait amaliyatı
Yazan: mehmet özmen - Ankara
Puan:hemorait amaliyatı

"herkeze selam bende bırgün ıcinde bır meme olustu bır gün sonra dr gıttımamalıyat oldugunu söyledı bır gün sonra oldum yarım saat sürdü ama cok basarılı gectı su an cok rahatım bır ay gibi dınlenme sürem var bu hastalıgı tasıyan herkeze sadece amalıyat tavsıye ederım selamlar."
  
Bu yorum 14-08-2009 18:10:38 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit koku yaparmı
Yazan: canan ergül - Bursa
Puan:hemoroit koku yaparmı

"yaşlı bir hanım vucudu kötü kokuyor sebebi hemoroid olabilirmiyoksa başka bir nedendenmidir."
  
Bu yorum 17-08-2009 14:29:05 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid tedavisinden korkmayın
Yazan: zeliha - Sinop
Puan:hemoroid tedavisinden korkmayın

"ben de bugun doktora gittim. baslayalı bikac ay olmustu. hemoroit diye gittim ama anus yırtılması dedi. teshis gercekten cok onemli. herkese doktora gıtmeelerini tavsiye ediyorum. hastalıgın ayıbı yok. hem doktora binlerce aynı hastalıktan muzdarip kısıler gelio sizin neyinizi nerden hatrlasın. ya da buna ozen gostersın. gec kalmadan mutlaka doktora gıdın. bana da ilac verdi. olmazsa ben de ameliyat olcam. kimileri 10 dk kimileri yarım saat... vs dio ameliyat ıcın bılmıorm. ama korkmuorm. tuvalette o acıları cekmektense ameliyat olurm daha ıyı. 1 ay muddetım var duzelmezse amelıyat olcam. ardından hemen okulm baslıo. unıversıte ogrencısıyım ben. bakalm ne olcak hayrılısı. burdan sunu da soleyım. beslenmenize cok dıkkat edin. bol sıvı tuketın. fazla katı gıdalar yemeyın. kimse uzulmesin :) daha nice kotu hastalıklar var buna sukur demek lazım. sevgıyle kalın."
  
Bu yorum 26-08-2009 21:19:22 tarihinde yazılmıştır...

çok kötü bi acı ve ağrı
Yazan: merve - Balıkesir
Puan:çok kötü bi acı ve ağrı

"Bende hemeroid im sanırım. Daha doktora gitmedim ama aileden ırsi geçiyo diye tahmin ediyorum. Makatımın kenarın ufak bi meme var. Çok zorlandığımda kan geliyo. Şu 3 günden beri makatımın etrafında ufak yuvarlak su toplamış gibi yaralar var. Ve canım o kadar çok acıyo ki, yanıyo sanki diken batıyomuş gibi. Allah kimseye böyle bi dert vermesin. Tanıdık bi eczaneye durumu anlattım bi kaç ilaç verdi merhem, eğer onlar geçirmezse doktora gidicem. Ameliyatsa, ameliyat hiç farketmez o kadar çok acı çekiyorum ki şu an kimseden utanıcak çekinicek halim yok."
  
Bu yorum 09-09-2009 12:52:00 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid
Yazan: İHSAN KULA - Çorum
Puan:hemoroid

"Aynı acı bendede varrdı ilk başlarda bende cekindim gitmedim ama tabii can acıyınca dayanamadımve gittim tabii banada doktor ilac verdi ve ben şuan onları kullanıyorum eğer daha gecmez devam ederse son çare ameliyat düşünüyorum sizce doğrumu karar vermiş olurum bir yorumunuz varsa lütfen yardımcı olmak için söyleyin Allah kimseye çekemeyeceği acıyı yüklemez buna inanıyorum o yüzden sabrediyorum beterin beteri vardır Allah beterinden korusun herkesi diyorum Allah acil şifalar versin diyorum gecmiş olsun dileklerimle... "
  
Bu yorum 04-10-2009 17:52:15 tarihinde yazılmıştır...

tromboze hemoroid tedavisi
Yazan: kıymet çolaklar - İzmir
Puan:tromboze hemoroid tedavisi

"SELAMLAR İHSAN BEY BENİM YUKARDA BİR YAZIM VAR MUTLAKA OKUMUŞSUNUZDUR BENDE AMELİYAT OLDUM VE 3.YÜ OLACAĞIM BİR AY İÇİNDE FALAN BENİMKİ İERLEMİŞ TROMBOZE HEMOROİD VE AMELYAT KESİN ÇÖZÜM KARARINIZDAN DÖNMEYİN EN BAŞINDA OLUNKİ KURTULUN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM BİZİM BURADA İZMİR TEPECİK ATATÜRK ARAŞTIRMA HASTANESİNDE 3.CERRAHİDE OLDUM BEN VE DOKTORLARIM ÇOOOKKK İYİYDİLER ALLAH YARDIMCINIZ OOLSUN VE KESİNLİKLE ÇEKİNMEYİN ALLAHIM ÇOK ŞÜKÜR DİYECEKSİNİZ.ACİL ŞİFALAR "
  
Bu yorum 05-10-2009 19:19:13 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid belirtileri ve tedavi
Yazan: mehmet büyükkoca - Muğla
Puan:hemoroid belirtileri ve tedavi

"selamlar yukarıdaki yorumların hepsini okudum herkese allah acil şifalar versin. önce şunu belirtmek isterim ben allaha şükür hasta değilim eşim rahatsız sanırım hemorait olduğunu zannediyorum dr dan randevü aldık dr agötüreceğim buradaki yazılan yazıları kendisine okududum dinledikten sonra dr a gitmeye razı oldu yaklaşık 2 aydır rahatsız bir türlü dr a gitmiyordu çekiniyordu bu üstteki yazıları dinleyince dr agitmeye karar verdi sizlere teşekkür edeim şimdiden acil şifalar dilerim hoşça kalınız"
  
Bu yorum 11-10-2009 11:58:31 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit görüntüleri
Yazan: Utangaç - Konya
Puan:hemoroit görüntüleri

"ya bende okudum bütün yazılanları ama insan işte utanıyor benimde memeler var hemde fazla bunu doktora gitmeden resim göndererek yardım alabileceğimiz bir yokmu :("
  
Bu yorum 14-10-2009 15:09:19 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid miyim acaba?
Yazan: celal aybey - Amasya
Puan:hemoroid miyim acaba?

"son 3 gündür makat etrafında hafif bir şişkinlik var. kan geliyor hemeroid mi acaba yoksa halk ağzında çıban diyorlar omudur.şişkinlik aşırı değil sadece makatın girişinde tuvalet ihtiyacımda da zorlanma olmuyor ama yine de merak ettim bir bilen varsa cvp yazsın lütfen.."
  
Bu yorum 21-10-2009 00:31:32 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyat sonrası
Yazan: ismail yasar - Bursa
Puan:hemoroid ameliyat sonrası

"herkeze slm 3 ay önce 4 düncü derece hemoreitim vardi amaliat oldum suan cok rahatim amaliyat sonrasi sisiklik var o gecmiyo "
  
Bu yorum 22-10-2009 16:29:34 tarihinde yazılmıştır...

basur belirtileri ve tedavisi
Yazan: duha devran - Diyarbakır
Puan:basur belirtileri ve tedavisi

"mrh, benim yorumum yok sadece soru sormak istiyorum önceden beri kabızlık problemin vardı basur olacağını bilmiyordum hamilelikte basur oluştu doğumdan sonra geçmedi halen devam ediyor ayrıca yırtıklarımda varmış makatımda bunun için ne öneriyorsunu şu durumda ilaç kullanımıyorum emzikli olduğumdan dolayı teşk.acil cevap yazarsanız çok makbule geçer.iyi günler........"
  
Bu yorum 30-10-2009 09:19:24 tarihinde yazılmıştır...

kabızlık ve basur
Yazan: hanife yeğin - İstanbul
Puan:kabızlık ve basur

"mrb ben soru sormak isdiyorum doğumdan sonra kanamalı kabızlık başladı 4 ay olduhalen geçmiyo ne yapmalıyım cevap bekliyom "
  
Bu yorum 04-11-2009 12:11:53 tarihinde yazılmıştır...

basür tekrardan nüksedermi
Yazan: KEMAL GÜNEŞ - Denizli
Puan:basür tekrardan nüksedermi

"merhaba ben denizlide öğrenciyim Bende de basür şikayeti vardı ve 1 ay önce ameliyat oldum ama bugünlerde tekrar oluşma sinyalleri veriyor afedersiniz lavaboya çıktığımda zorlanma ve kanama oluyor bu basürden tamamen kurtulmak için ne yapabilirim cevap bekliyorum."
  
Bu yorum 08-11-2009 01:57:17 tarihinde yazılmıştır...

basur tedavisi nasıl yapılır
Yazan: mahmut kurt - Balıkesir
Puan:basur tedavisi nasıl yapılır

" selam bu illet hastalığı olmayan insan çok az sanırım.ben de bu dertten muzdaribim.ameliyat olmak istemiyorum.fakat kendime göre bazı basit tedbirler alarak idare ediyorum.önce tuvalete girip taretlenince ıslak bırakmayın,kesinlikle üşütmeyin sıcak tutun,aldığınız gıdalardan bazıları hastalığınızı azdırır bunları tesbit edip yememeye çalışın (mesela bana karabiber ve zeytin çok dokunuyor) kabız olupta fazla ıkınmamaya çalışın,bol sulu gıda alısanız fazla kabız olmazsınız.mümkün olduğu kadar ısırgan otundan faydalanın gerek suyunu için gerekse yemek olarak yiyin.hepinize acil şifalar dilerim."
  
Bu yorum 04-12-2009 14:17:37 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid teşhisi
Yazan: ismail kose - Yurt Dışı
Puan:hemoroid teşhisi

"iyi gunler. Ben Türk vatandasiyim fakat Fas'ta yasamaktayim. Bugun aniden anusun dis kısmında çok büyük bir Sisme, sislik olustu. Esim hemorid olduğunu söyledi. Internetten rahatsizligimla ilgili bu hemoroid hastaligina baktik. Sikayetimi sizlere yazma gereği duydum. Fas 'ta benim bu hemoroid rahatsizligimla ilgili nereden ve nasil yardim alabilirim. Tesekkur ederim İyi çalışmalar. "
  
Bu yorum 26-12-2009 02:54:19 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı sonrası
Yazan: filiz - Ankara
Puan:hemoroid ameliyatı sonrası

"evt bende amelıyat oldum cok basıt bır amelıyat 20 dk kadar suruyor lakın sızın amelıyattan cıkmanız 45dkkadar suruyor malum amelıyat hazırlıkları falan amelıyat basarılı gectı benım lakın ılk gaıtayı yapmak cok zor doktorunuzun verecegı ıshal yapıcı ılacları muhakkak kullanmanız gerekıyor yoksa hayat duman attırıyor sıze 19 gun oldu ben amelıyat olalı sımdı cok ıyıyım sorun cozuldu ihmal etmeyın basur gerılemıyor bilakis ilerliyor aldanmayın koca karı ılaclarına amelıyattan once ne agrı ne de kanama sıkayetım vardı fakat sık kabız oluyordum memelerde cogalmaya basladı anı karar verdım amelıyat ıcın sıkıntı cektım amam değdı"
  
Bu yorum 30-01-2010 19:51:56 tarihinde yazılmıştır...

kabızlık olmamak için ne tür yiyecekler tüketmek gerekir
Yazan: adnan özkaya - İstanbul
Puan:kabızlık olmamak için ne tür yiyecekler tüketmek gerekir

"devam lı kabız oluyorum olmamak için ne tür yiyecekler yemem lazım gerekiyer ilgilendiniz için çok tşkler"
  
Bu yorum 05-02-2010 21:02:35 tarihinde yazılmıştır...

kabız olmamak için
Yazan: oğuzhan - İstanbul
Puan:kabız olmamak için

"bol su iç, meyve ye..."
  
Bu yorum 06-02-2010 20:27:59 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid bitkisel tedavisi
Yazan: aydın - Balıkesir
Puan:hemoroid bitkisel tedavisi

"hemoroid bitkisel tedavisisi var mı ameliyatsız. bilgi verin lüfven"
  
Bu yorum 06-02-2010 22:07:23 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatsız çözümü varmı hangi ilaçları kullanmak gerekiyor
Yazan: sevgi tütüncü - İstanbul
Puan:hemoroid ameliyatsız çözümü varmı hangi ilaçları kullanmak gerekiyor

"herkeze gecmiş olsun ben 20 seneden cok bu konuda rahatsızım doktora gitmedim yediklerime dikkat ediyorum sıvı ve yeşillik kabız olmamı engelliyor,katı yedigimde anüs zorlanıyor ve kanama yapıyor sürekli ,bunun tedavisinde ilaç kullanan ve şifa bulan varsa bilgi versin lütfen ,kilo almamın sebebi bu guatrve hemoroit benim 2 vazgecilmez arkadaşım artık sıkıldım yordular beni . ameliyat olan arkadaşlarım sonrası kabız olmuyormusunuz hiç bilgi verirseniz hep birlikte seviniriz."
  
Bu yorum 13-02-2010 23:11:10 tarihinde yazılmıştır...

basur belirtileri ve tedavisi nasıl
Yazan: fatma yılmaz - İstanbul
Puan:basur belirtileri ve tedavisi nasıl

"ılk once her keze cok gecmıs olsun benım sıkayettım aslında cook uzun zamandır vardı ama basur olddunu bılmıyodum takı bı arkadasımla baylasana kadar ondan sonra oendım ve su arlar cok fazla agrı yapıyo ve mercımek tanası kadar bı sısılk cıkıntısı var dısarda ve cook ca
  
Bu yorum 27-02-2010 03:14:29 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit ameliyatı ve doktor
Yazan: izmirli - İzmir
Puan:hemoroit ameliyatı ve doktor

"herkeze geçmiş olsun doktora gtmekten ve ameliyattan çok korkuyorum bnde 20 yaşında öğrenciyim napcamı bilmiyorum.dışkılama sırasında kanama oluyor ve cok acı hissediyorum ama bi meme olayı filan yok gibi sadece şişlik var sizinde ölemi acabaa"
  
Bu yorum 05-03-2010 12:06:58 tarihinde yazılmıştır...

basur belirtileri ve sebepleri
Yazan: secahattin dogan - İzmir
Puan:basur belirtileri ve sebepleri

"merhaba ben 26 altı yasında bır gencim bende iki gundur tuvalete cıktıgımda kan gelıyor hafıf kaşıntı gıbı zızlama oluyor buyuk tuvaletımı yaparken zorlanmıştım ondansora kan gelmeye basladı aca nedendır şimdiden yorumlarınız icin teşekkurler"
  
Bu yorum 06-03-2010 21:16:52 tarihinde yazılmıştır...

doğum sonrası basur ameliyatı
Yazan: nergiz çam - İstanbul
Puan:doğum sonrası basur ameliyatı

"arkadaşlar basurla ilgili bir çok insanın şikayeti varmış fakat ben bunu bilmiyordum,taki başıma gelene kadar.dogum sonrası aniden bir agrı oluşmaya basladı kısa bir süre sonra meme oluştu ve agrılarım dahada arttı.bir çok yol denedim.ama hiç birşey fayda etmedi.sonra doktor yardımı aldım ve ameliyat dedi.ve ameliyat oldum yaklasık 20 gün oldu.ve şuan çok iyiyim.kesinlikle korkmayı ameliyat öyle dendigi gibi zor bişey degilmiş.yaranın iyleşmesi 1ay kadar sürüyor ama degiyor.arkadaslar sıkıntı çekmeye inanın degmiyor.dotordan utanmayın çekinmeyin bu normal bir durum çünkü.ön yargılarınızdan kurtulun.herkeze geçmiş olsun"
  
Bu yorum 09-03-2010 18:59:42 tarihinde yazılmıştır...

basura doğal ilaçlar fayda edermi
Yazan: murat bahar - İstanbul
Puan:basura doğal ilaçlar fayda edermi

"mısır çarşısından bana verdiler iğrenç tadı olan bu şurup gibi bişey bide keçi boynuzu suyunu kaynatıp içecekmişim acaba bi işe yararmı daha yeni çıkmaya başladı bende lütfen yardım edin o iğrenç şeyi boş yere kullanmak istemiyorum "
  
Bu yorum 09-03-2010 23:24:19 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ilaçları ile bitkisel tedavi
Yazan: serkan - Amasya
Puan:hemoroid ilaçları ile bitkisel tedavi

"bende de sanırım başlangıcı nüksetti afedersiniz tatlı tatlı kaşınıyor zaman zaman ağrı yapıyor ve tuvalette kan geliyor sanırım bende de hemoroid nüksetti peki ben bitkisel ilaçlarla tedavi olabilir miyim?"
  
Bu yorum 07-04-2010 20:35:33 tarihinde yazılmıştır...

basur ilaç tedavisi
Yazan: Soner KONAÇ - Uşak
Puan:basur ilaç tedavisi

"ilk önce herkese geçmiş olsun bende bu basuru 1,5 2 yıldır çekiyorum ilaç tedaviside oldum ama bir faydası yok 4 5 gündürde fena halde ağrı yapıyor popomun üzerine oturamıyorum ameliyat olmadan kesin bir çözümü yokmu eğer varsa yazarmısınız şimdiden teşekkür ederim."
  
Bu yorum 10-04-2010 10:39:13 tarihinde yazılmıştır...

basur ameliyatı nerde yapılır
Yazan: nigar abdullayeva - İstanbul
Puan:basur ameliyatı nerde yapılır

"herkese geçmiş olsun.beni kaç senedir basur rahatsiz ediyor. bu dogumdan sonra kaldi.son zaman oluşan memeler çok rahatsiz ediyor.ben yabanciyim.ameliat olmak istiyorum ama bunun için nereye başvuru yapmali bilmiyorum.lütfen yardimci olun.teşekür ederim her keze allah şifa versin."
  
Bu yorum 19-04-2010 19:10:35 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid tedavisi için genel cerrahiye gidiniz
Yazan: gorkem can - İzmir
Puan:hemoroid tedavisi için genel cerrahiye gidiniz

"nigarhanım öncelikle geçmiş olsun.hastaneye gitmelisiniz.genel cerrah bölümüne gitmeniz gerekiyor.bu hastalığın muayenesi bu bölümde bakılıyor.bende son 2 senedir ara ara çekiyorum.ve şu son 3 gündür müthiş bir ağrım var.dr.gittim.2 krem fitil ve hap verdi.inşallah geçiceğini düşünüyorum.aslında çokta bir gelişme yok.en son çare ameliyata başvuracağım.herkese geçmiş olsun.ALLAH acil şifalar versin..."
  
Bu yorum 28-04-2010 21:18:00 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı hakkında bilgi
Yazan: ABDULLAH KIZILKAYA - Kayseri
Puan:hemoroid ameliyatı hakkında bilgi

"merhabalar bende de hemoroid denilen şey var dr.a gittim ameliyat dedi içinizde ameliyat olan var mı? nasıl? kaç dk? ve narkoz verip bayıltıyolar mı? cevabını bilen varsa yazabilir mi? şimdiden herkese geçmiş olsun..."
  
Bu yorum 06-05-2010 19:14:47 tarihinde yazılmıştır...

homoroit basur bitkisel tedavisi
Yazan: aynur ikiz - Tekirdağ
Puan:homoroit basur bitkisel tedavisi

"homoroit çok pis rahatsızlık allah hepinize şifa versinbu rahatsızlık için haktarda var mısır çarşısında 10 milyon ismi arıbella yanına 1 de idasil hap al sabah aç karına akşam yatarken birer tane yutun birde pelin otu yanına sığır kuyruğuonuda öğlenleri aç karına yemekten yarım saatevvel yani düzenli kullanın 2 günde birşey kalırsa ben internetin başındayım sizde yazınama pelin otunu kıyın 1 şeker kaşığı koyun sığır kuyruğunudaöyle kullanın o arıbella dediğim karışımıda 1 şeker kaşığı hapı yemeklerdenevvel 1 er tanegeçmiş olsun "
  
Bu yorum 22-05-2010 22:19:51 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit ameliyatından korkmayın
Yazan: başak çolak - İstanbul
Puan:hemoroit ameliyatından korkmayın

"arkadaşlar bendede bundan 3 yıl önce kanama ve çıkıntı vardı.ben erken davranıp doktora gittim ve 10 dakikalık bi genel anestesiyle işi bitirdiler.yani diyeceğim oki kesinlikle korkmayın ağrı yok sızı yok.3 yıldır çok rahatım.sakın geç kalmayın lütfennnn..."
  
Bu yorum 30-05-2010 01:39:17 tarihinde yazılmıştır...

anestezi ile hemoroit tedavisi
Yazan: başak çolak - İstanbul
Puan:anestezi ile hemoroit tedavisi

"abdullah bey öncelikle geçmişolsun.evet ben hemoroit nedeniyle ameliyat oldum.hatta ameliyatta denemez genel anestesi.hiç ağrı yok sızı yok 5 dk sürüyo narkozda yok sadeceuyuşturucu iyne yapıyolar ve olduğun yerde 5 dakikada alıyolar lütfen ilerletmeyin yoksa kansere çeviriyo.korkmanıza gerekyok."
  
Bu yorum 30-05-2010 01:46:15 tarihinde yazılmıştır...

alternatif hemoroid tedavisi
Yazan: GÜLSÜM ERDOĞAN - Kocaeli
Puan:alternatif hemoroid tedavisi

"MRB BEN 2YILDAN BERİ HEMOROİD HASTASIYDIM HİÇ BİR TEDAVİ GEÇİRMEDİ AMELİYAT DA OLDUM ŞİKAYETLERİM BİTMEDİ İKİ AY CHOYANG YATAKLARINA DEVAM ETTİM ÖZEL SEANSLAR ALDIM BAĞIRSAK ŞİKAYETLERİM DÜZELDİ VE HEMOROİDİM KENDİLİĞİNDEN KÜÇÜLEREK KAYBOLDU ÇOK RAHATIM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.GEÇMİŞ OLSUN"
  
Bu yorum 11-06-2010 19:44:15 tarihinde yazılmıştır...

hayin basur
Yazan: ALTAN - Çanakkale
Puan:hayin basur

"slm arkadaşlar bende bu hemoroid hastalığını yaklaşık dış basur olarak 1.5 yıldan fazladır çekiyormuşumda haberim yokmuş önce ufak ufak kaşıntılarla başladı ardından makat etrafında meme olayı meydana geldi bir sönüyor bir şişiyordu DRye gitmeye utandığımdan bu durumu gizli tuttum en sonunda dayanamadım DRye gittim ama muayne olmadım durumu anlattım DRde DAFLON diye bir ilaç verdi birde krem bunları kullan dedi kullandım baktım hiç bir faydası yok aradan 3 ay geçti bu sefer portör için için devlet hastanesine gittim bir anda yeter artık bu sefer muayne olucam dedim sağlığımdan daha önemlimi sanki önemli olan niyet tamam bölge yasaklı özel ama iş sağlık olunca orda durucaksın DRlerin işi bu çünkü sizi siz olun sakın muayne olmaktan çekinmeyin çünkü ona göre ilaç veriyorlar duruma bakıyorlar neticesi nedir hastalığın diye teşhis daha kolay oluyor ama şu bir gerçek ki bu hastalık piskolojimi haddinden fazla bozdu sanki orasıyla biri oynuyormuş gibi kişinin aklına zihnine hükmeden bir takım huzursuzluklar meydana getiriyor bu hastalık inanın bazen ağlıycak duruma bile geliyorum bu nasıl bir illettir diyorum bakalım bu muayne sonucunda fitil kullandım nisbeten biraz rahatlattı ameliyatlık durumda yok ama kaşıntı ve şişlik eskisi kadar olmasada var ha birde asitli içeceklerden artı katı yiyceklerden uzak durun cips,kola,baharatlı ve benzeri gıdalardan uzak durun ve fazla ayakta durmamaya özen gösterin buda etki yaıyormuş herkese geçmiş olsun İNŞALLAH toptan herkes şifa bulur."
  
Bu yorum 19-06-2010 00:08:29 tarihinde yazılmıştır...

dış hemoroid hastası
Yazan: Uğur Aktaş - Manisa
Puan:dış hemoroid hastası

"Bende 1 yıl önce oluşmuştu hemoroid. Yani en azından 1 yıl önce farkettim. 19 yaşında bir gencim. Geçen yıl dış hemoroid oluştuğunda 2 hafta kadar bi süre acısını çektim, kanama olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam ve şişlikler kaybolmuştu sonunda. Ağrısı da kalmamıştı. Bu yaz yine hemorodim azdı. 2 gün olmadı üstelik. Hiç bişey yokken aniden meydana çıktı. Hemoroidin 4. seviyeye ulaşması genellikle yaz aylarında gerçekleşiyormuş. Ayakta uzun süreli çalışma veya güneş altında uzun süreli yürüyüşten sonra tuvalete girmek hemoroidi tetikleyen bir numaralı etken. Kabızlığa yakalanmamaya çalışın. Kabızlık ilaçları kullanın ve en önemlisi de KABIZ OLSANIZ DA OLMASANIZ DA TUVALETTEYKEN KENDINIZI FAZLA ZORLAMAYIN VE FAZLA TUVALETTE FAZLA VAKIT HARCAMAYIN. Ben şimdi 2 günlük dış hemoroid hastası olarak doktora gitmekten çekiniyorum, bikaç gün daha beklemeyi planlıyorum. Ağrıda bir azalma olursa geçen yılki gibi, doktora gitmemeyi düşünüyorum çünkü en üstteki resimler kadar da kötü değil. Doğru olan bu değil biliyorum ama yine de beklemeyi düşünüyorum bi süre daha. Allah herkese acil şifalar versin."
  
Bu yorum 22-06-2010 11:15:26 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı olmam gerekir mi?
Yazan: Riza Avci - İstanbul
Puan:hemoroid ameliyatı olmam gerekir mi?

"selamlar....her kese öncelıkle geçmiş olsun.. butun sıkıntısı olan ve rahatsız olan arkadaşlarıma acil şifalar dilerim...arkadaşlar bende bu hemoroid denen basur hastasıyım...ne yapcam heç bilmiyorum... lawabo ihtiyacı sırasında çok zorlanıyor ve çokk kötü oluyorumm...daha önce benım gıbı olan bır arkadaşım vardı oda benımle aynı hastalığa mahrus kalmıştı.. ve doktora gıtmıştııı onaa henüz ameliyat olamasın demiştiler hemoroid denen bu şeyin birazdaha zamn alması lazım demiştiler...ilaçlar haplar falan vermiştiler..oluşan memelerin daha fazla buyuesı ve sertleşmesı lazım mış..da ondan sonra amelyat etsinler...acaba bu her hemoroid hastalıklı olan kişiler için geçerlimii...böyle bişi doğrumu erkenden mi ameliyat olmak lazım yoksa bu doktorun dedıklerını dıkate alıp beklemek mi lazım...bu konu hakında bilgisi olan arkadaşlardan cewap beklıyorumm çok saolun ...alah kimseyi bu hastalığa düşürmesin.. hepinize geçmiş olsun..."
  
Bu yorum 22-06-2010 16:33:05 tarihinde yazılmıştır...

hemoroitim nasıl geçecek?
Yazan: nilgün ulas - Ankara
Puan:hemoroitim nasıl geçecek?

"merhaba,oncelıkle herkese gecmıs olsun.benım sıkyetım gebelıgımın 38.haftaında sıddetlı kasıntı ve yanmayla ufakta meme olusmasıyla basladı su an cocugum 4 aylık bu kadar suredır cekıyorum bu acıyı cok zorlanıyorum tuvalette dr a gıtmeyede cekınıyorum ne yapmam lazım lutfen bana bı akıl verın dayanılacak gıbı degıl "
  
Bu yorum 24-06-2010 12:21:40 tarihinde yazılmıştır...

basur hastalığı
Yazan: nuray yılmaz - Bursa
Puan:basur hastalığı

"merhabalar allah herkeze şifa versin ben büyük tüvaltime cıktıktan sonra cok acı cekiyorumkabızda deilim3tane meme sarkıyoağrı yapıyo şu an aktardan avicenna diye bitkisel ilac aldım düzenli kullanıyorum ama hergün tuvalete cıkıyorum cıkmassam iyim ilac cıkartıyo sanırım doktara gitmeye korkuyorum hastalımın ilerlediğininde farkındayım ameliyat harici cözümü varmı yaşım40 ve sürekli ağrım var allah kimseye hastalık vermesinherkeze acil şifalar diliyorum"
  
Bu yorum 12-08-2010 12:22:41 tarihinde yazılmıştır...

tekrardan hemoroit ameliyatı
Yazan: Zehra TERZİ - Eskişehir
Puan:tekrardan hemoroit ameliyatı

"Merhabalar.. Benim sorum babamla ilgili olacak. Babam 8 yıl önce hemoroitten açık ameliyat oldu. Sıkıntısı azalmadı geçen sene tekrar oldu. Bu sefer daha kötü oldu şimdi de doktorlar endoskopi yapıp 3. ameliyat için karar verecekler. Tuvaletini tutamayabilirmiş. Kafamız çok karışık olsun mu olmasın mı diye hiç rahat edemiyor açık ameliyat olmasına karşın lazer olabilir mi ya da başka çözüm yolları. Şimdiden teşekkürler…"
  
Bu yorum 22-08-2010 02:37:00 tarihinde yazılmıştır...

fazla ıkınma hemoroid
Yazan: esra kara - Samsun
Puan:fazla ıkınma hemoroid

"herkeze geçmiş olsun bendede yeni başladı bu rahatsızlık sanırım aynı sorun makat kenarında mercimek tanesi kadar et parçası oluştu kabızlıktan fazla ıkınmaktan kanadı ve yırtılma oldu sonrada o et parçası oluştu basur bu sanırım dr gitmek istiyorum utanıyorum bende ve şöyle düşünüyorum daha kötü bir hastalığa yakalanmayımı bekleyelim gözümüzü kapatıp muaynemizi olup o çirkin parçadan kurtulalım olarmıı ?saygılar"
  
Bu yorum 22-08-2010 23:05:32 tarihinde yazılmıştır...

basur şüphesi
Yazan: metin - Ankara
Puan:basur şüphesi

"yorumların tümünü okuyunca insan açıklayıcı bilgiler sahip oluyor,önceleri ıkınma ile katı dışkıda kan geliyordu. 1 haftadır büyük abdest yaparken yanma ve acıma var,fakat kanama yok.yanma ve acıma sağ tarafta, tam meme olarak değil sağ tarafta 2 tane kabarcık var, dikkat etmeme rağmen kabız oluyorum, tuvalet 1 haftadır işkence. Tavsiye üzerine anestol pomad krem kullanıyorum, faydası da yok. Doktoro muayene çok zor, en mahrem yeri başkasına göstermek, insan kabusa giriyor, kabız olmamak için keten tohumu yağı içmeye başlayacağım.internet sitelerinde duyurulan bitkisel ilaçlar faydalı olurmu, bu ilaçlardan tavsiye edenler olursa memnun olurum. Doktora hiç görünmeden bir çare, Allah kimsenin başına vermesin.Sağlıklı bir tuvalet ihtiyacıda Allah ın büyük bir lütfu imiş, rabbim inşaallah herkese şifa verir."
  
Bu yorum 24-08-2010 15:12:22 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ağrılarına çözüm
Yazan: safak yıldız - Ankara
Puan:hemoroid ağrılarına çözüm

"Yaklaşık 5 senedir bu acıyı çekiyorum 20 yaşındayım resmen çocuk yaşta yakaladı beni bu illet. zaman zaman ağrısı azalsada bi anda bastırıyor. son 2 haftadır resmen kıvranıyorum kabız olmasamda acıyor 2 haftadır igneler batıyor gibi hissediyoru dışkılama sırasında. bunun bi kaç çaresi var ağrıyı hafifletmek için dışkılamadan sonra sıcak suya girin belden aşagıya sıcak su kompresi yapın ama suyun sıcaklıgı vucudunuzu yakıcak derecede olsun kasları gevşetiyor. kabız olmamaya calısın tuvalette uzun zaman harcamayın. procto-glyvenol diye bi krem kullanıyorm 3 gundur o biraz hafifletti gibi sancılarımı. ameliyat kesin çözüm gibi görünüyor ama ben kesinlikle çok korkuyorum inşallah hepimiz kurtuluruz bu hastalıktan. Herkese acil şifalar versin Allahım."
  
Bu yorum 24-08-2010 23:44:19 tarihinde yazılmıştır...

doğum sonrası makatta çatlama ve basur
Yazan: esra ışık - Çankırı
Puan:doğum sonrası makatta çatlama ve basur

"herkeze geçmiş olsun allah kimseye yaşatmasın gerçekten tahammül edilemeyecek bir acı.Bende doğumdan sonra çatlama oluştu makatta fazla sürmeden makatta meme oluştu ve çok geçmeden ikinci memede oluştu.dr gittim bana amaliyat dedi ama korkuyorum açıkçası aşırı ağrı yapıyor lavaboya gitmek dahi istemiyorum.fitil krem ve hap kullanıyorum bu aralar onlarda fayda etmiyor yardıncı olursanız sevinirim lütfen......"
  
Bu yorum 30-08-2010 00:18:43 tarihinde yazılmıştır...

canım yanıyor acaba hemoroid miyim?
Yazan: tugba kaya - Bartın
Puan:canım yanıyor acaba hemoroid miyim?

"hocam benim şikayatim büyülk tuvaletimi yaparken zorlanıyorum ve yanma oluyor canım ok aciyor oturamıyorum hocam küçük tuvaletime de çok sık çıkıyorum ne yapabilirim dayanamıyorum ..."
  
Bu yorum 31-08-2010 10:35:01 tarihinde yazılmıştır...

hayat kurtamak hemoroide çözüm bulmak
Yazan: nigar topatan - İstanbul
Puan:hayat kurtamak hemoroide çözüm bulmak

"aslında hemoroid nedense harkeste olmaya başladı son zamanlarda...çok zor bi durum ve acılan içindesin ve sizinde buna çare bulmanız çok sevindim allah razı olsun benim babamda ameliyat bir kaç kez göçürdü ama dokturlar iyleşeceyini söylediler ama sonra tekrar muaneye gittiyinde iyleşmiceyini söylediler çok kızdım doktorlara hatta ameliyat sırasında babam uyandı söyledi ve çok acı çekti ne yapmalıyızyazdıyınız ilaçlardan almayı düşünüyorum"
  
Bu yorum 03-09-2010 03:56:42 tarihinde yazılmıştır...

birçok insanın ortak derdi hemoroid
Yazan: deniz can - Ankara
Puan:birçok insanın ortak derdi hemoroid

"selamlar... yorumları okuyunca içimden hemoroid muzdaripleri adında bir dernek kurmak geldi.. evet, bende muzdaribim bu hastalıktan. ciddi manada bilgilendirilmeliyiz, çevremizdekileri bilgilendirmeliyiz.. zamanın değişimi, hazır yeme alışkanlığı, yoğun hayat temposu vs vs o kadar çok etken varki bu hastalığın oluşumunda. ancak görünen o ki "tıpta utanma yoktur" düsturuna güvenmeliyiz... tedaviyi uzmanlara bırakmak en akıllıcası. diğer tedaviler gelişigüzel verildiği için (hasstaya özel olmadığı için) bazı noktalarda fayda değil zarar verecektir. ameliyat olma konusunda kendime verdiğim telkinleri sizinle de paylaşmak istedim :) Acil şifalar diliyorum.."
  
Bu yorum 03-09-2010 15:23:18 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ilk safhası
Yazan: Nur Çakır - Ankara
Puan:hemoroid ilk safhası

"öncelikle herkese acil şifalar diliyorum..bende öğrenciyim ve düzensiz besleniyorum..birkaç hafta önce aşırı bir kabızlık yaşadım alt tarafmda büyük bir şişlik oluştu etrafı sertleşmişti..bende zorladm aşırı ıkındm ve kan geldi..daha sonraki çıkışlarımda çok hafif bir çıkıntı sarkma oluştuğunu farkettm ama kalktgmda kendiliğinden gidiyodu..okuduklarıma göre ilk safhasındayım ve psikolojm aşırı derecede bozuk..keşke tatilin en başnda olsaydıda tedavi yollarına başvursaydm..kısa zaman sonra okulm açılck ve gidicm napcmı bilemiyorum..daha ilk belirtileri yaşadgm için çok başındayım..lazerle yapılan yöntemi araştrdm ilk safhalarda yapılrsa çok faydalı olup geçiriyomş..veya aşırı lifli gıdalar tüketp ilaç kullansm ilerlemeyi durdurabilir miyim?lütfen bana yardımcı olup öneride bulunur musunuz:("
  
Bu yorum 05-09-2010 05:06:56 tarihinde yazılmıştır...

basurum var çok kötü acıyo doktora gitmeye utanıyorum
Yazan: eylem oren - Denizli
Puan: basurum var çok kötü acıyo doktora gitmeye utanıyorum

"benmde basurum var çok kötü acıyo doktora gitmeye utanıyorum ameliyat olunca tekrar oluyomuş çok korkuyorum "
  
Bu yorum 12-09-2010 23:27:25 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit sorununa ne yapmak lazım
Yazan: sevim yaman - İstanbul
Puan:hemoroit sorununa ne yapmak lazım

"slm lar hepsını okudum sayılır bazıları rahatlattı bazıları ıse korkuttu beni amelıyat olmalımı olmamalımı bıtkısel seylerle gecırmeye yada bole hayata devammmı etmelıydı bı karar veremedım acıkcası kımı amelıyatı tavsıye ederım dıo kımı ıse amelıyat olmayın dıyor kımı ıse dok. ıyı secın dıyor ??? bende ınandım tek sey se burda dok. ıyı secmek ve erken teshıs bende de 1.5 senedır var bazen gecıyor hıc hıssetmıyorum bazende uzun bır sure sancılarım oluyor kasıntılarım ve oturamıyorum benımkıde dıskı sanırım gercı hıc dok. gıtmedım cekındım ve calıstım ıcın bu amelıyatı yaptıramıyorum. ama en kısa zamanda yaptırmam lazım sanırım cunku cekılcek gıbı degıl bana sorulursa kokten halletmek lazım AMELIYAT!... herkese cok gecmıs olsun sevgıler.. "
  
Bu yorum 20-09-2010 21:48:37 tarihinde yazılmıştır...

anal fissür ve hemoroid
Yazan: tuna demirci - Konya
Puan:anal fissür ve hemoroid

"yaklaşık 10 sene hemoroid ilaçları kullandım fitil vede merhem olarak sonrasında ağustos ayında makatta şiddetli ağrı nedeniyle dayanamadım acile gittim ssk acilde muayene eden genel cerrah polikliniğe gelmemi söyledi vede polikliniğe gittim muayene etti ve makatta çatlak var dedi kortos fitil verdi vede oturma banyosu için sarı toz rivanol verdi.14 gün kullandım şikayetim azalacağına dahada arttı 3 defa ağrı nedeniyle acile gitmek zorunda kaldım iğne yapıp geri yolladılar.buarada 3 doktora daha muayene oldum fitile devam dediler.internetten araştırdım çatlakta kesinlikle kortizon içeren fitiller kullanılmazmış bunlar çatlağı dahada ilerletirmiş.böyle olunca kortos fitili bıraktım daha sonra tlf yardımıyla konusunda uzman bir doktordan ilaç ismi aldım emla diye 14 gün kadar onuda kullandım ağrı kesici iğneyle birlikte sonrasında özel klinikte 700 tl karşılığında laserle çatlak ameliyatı oldum bu arda doktor 2. derece iç ve dış hemoroidte tesbit edip onlarıda aldığını söyledi yaklaşık 10 dakika sürdü tüm işlem ama ondan sonra iyileşme dönemi çok sürüyor şu anda yaklaşık 1 ay oldu ağrılar azaldı ama tuvalete çıkmam halen işkence gibi ıkınmadan yapmaya çalışıyorum günde 3-4 defa tuvalete çıkıyom her defasında aynı işkence .kanama derseniz hala az miktarda var.sıcak suya sabah akşam 30 ar dakika vede her tuvaletten sonra 10 dakika oturuyom ayrıca anestolkrem-proctoglywenol merhem dıştan sürüyom ağrı fazlalaşınca ağrı kesici kullanıyom . bu arada bol yürüyüş yapıyom günde sabah ve akşam yarımşar saat vede dışkı yumuşatıcı lasatif kullanıyom buda tuvalet düzenimi bozuyor 3-4 kere tuvalete çıkıyom vede böyle oluncada ağrı çoğalıyo haliyle. ameliyat olacaklara tavsiyem önce mümkünse ilaçla tedaviyi deneyin en son çare ameliyat olun beni göz önüne alın ameliyat kısa sürüyo ama iyileşme süresi oldukça uzun sürüyo yaklaşık 1 ay oldu ama daha iyileşemeyen biri olarak yazıyom bunları herkese acil şifalar dilerim"
  
Bu yorum 09-10-2010 10:22:01 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyat masrafları
Yazan: nalan turkcan - İstanbul
Puan:hemoroid ameliyat masrafları

"bendede dışa doru memeler çıktı son 2 aydır böyle geçenlerde kansızlığa bağlı çok şiddetli kalp çarpıntısı oldu kanımı ölçtüler kanım azalmış fakat gaitada gizli kan testi yapıldı iki defa kan bulamadılar.. şimdi sürekli tuvalette ağrı oluor hemoroid olduğundan eminim çünkü bazen 3 den fazla süre tuvalete çıkamıyorum... sizden yardım istiyorum bu tedaviyi hangi hastaneler yapıyor istanbulda ve maliyeti nedir en iyi hastane hangisidir bu konudu yardım edewrseniz minnettar kalırım"
  
Bu yorum 10-10-2010 18:07:39 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ve kabızlık problemi
Yazan: nisan korkmaz - İzmir
Puan:hemoroid ve kabızlık problemi

"herkese acil şifalar öncelikle.bende de kabızlık problemi var ama bende meme filan yokmuş doktora gittim utana sıkıla.Muayene olmaya karar vermek gerçekten çok zor ama o acıyı çekmektense insan gitmek zorunda kalıyor.ilaçlar işe yaramıyor.memede yokmuş yara ve yırtık varmış sanırım. ameliyat dedi ama ameliyat olmaya cesaretim yok.napıcam bilemiyorum çok canım yanıyor."
  
Bu yorum 14-10-2010 01:30:38 tarihinde yazılmıştır...

basur için doktora gitmek şartmı?
Yazan: muzaffer ozkan - Adıyaman
Puan:basur için doktora gitmek şartmı?

"herkese acil şifalar dilerim. makatımda meme çıkmıs agrı var oturup kalkmakta güçlük çekiyorum oturdugum yerden kalkmak istemiyorum acaba dr. gitmem sart mı?kendiliginden gecmez mi? bana yardım edin neolur biri yol göstersin.:(:(:( "
  
Bu yorum 20-10-2010 17:03:40 tarihinde yazılmıştır...

hemoraid ameliyatı sonrası
Yazan: Recai Tunç - Denizli
Puan:hemoraid ameliyatı sonrası

"merhaba.. 1ay önce normal hemoraid ameliyatı oldum kesilen yer dikişsiz aşırı ağrım acım var ne kadar sürede kapanır bu yara iyileşmesi için önerebileceğiniz bir şey var mı? sürekli ağrı kesici iğnelerle duruyorum bunun bi zararı var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler."
  
Bu yorum 30-10-2010 17:31:08 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı sonrası
Yazan: dervis erol - Antalya
Puan:hemoroid ameliyatı sonrası

"arkadaşlar bendede ileri derecede 4 senedir hemoroid vardı ameliyat oldum 4 gün geçti pişman oldum.her tuvalete çıkışımda kanamalar oluyor kendimi hemen dışarıya atıyorum ve 1 saat çok kötü ağrı çekiyorum verilen haplar enaz 1 saat sonra etki ediyor tuvalete gitmeye korkuyorum ve sulu şeyler yiyorum 1 ay rapor verdiler size tavsiyem en gelişmiş teknolojiyi bulmadan ameliyat olmayın ben hata ettim siz etmeyin ne zaman normal hata geçeceğimi bilmiyorum ALLAH erkese şifa versin "
  
Bu yorum 05-12-2010 19:58:52 tarihinde yazılmıştır...

kabızlık ve hemoroid
Yazan: bahri kaya - Şanlıurfa
Puan:kabızlık ve hemoroid

"ALLAH KIMSEYE VERMESİN BÖYLE BİR DERDİ.. bendede yaklasık 2 bucuk senedir var hemoroid. ailede var çünkü doktora gitmeye bile utanıyordum tam bir seneye kadar doktara gittim ilaç melhem verdi kullandım pek faydası olmadı ama eskıye göre iyi ama memeler sönmedi tabi bazen yıne kötü oluyorum amelıyat olacam inş. ama insan çekınıyor napalım bu derdi ALLAH VERMIS. bitkısel ilaçlar aldım şu tv de reklam verenlerden hiiç bir faydası olmadı bosuna aslında zaman harcıyoruz kocakarı ilaçlarında derman boşuna aramıyalım lütfen amelıyatı iyi bir yerde olun imkan meselesı tabi sonra yıne tekrarlanabılıyormus bızımkısı ailede kabızlık oldugu icin daha kötü oluyor genelde sıvı şeyler tüketın. ALLAH TÜM HASTALARA ACİL ŞİFA VERSİN.."
  
Bu yorum 12-12-2010 23:17:45 tarihinde yazılmıştır...

hem basur hemde çatlak var
Yazan: özlem yolcu - İstanbul
Puan: hem basur hemde çatlak var

"allah hepinize acil şifalar versin bu dert çok kötü öyle bir yerde ki her ihtiyaçta aynı ağrıyı çekiyorsun bende hem basur hemde çatlak var ve bana ameliyat dediler ben çok korkuyorum şimdi ben başka bir yere daha gidicem bakayım ne diyeçekler ona göre karar vericem hepimiz bu hastalık için tüm hasta olanlara dua edelim açil şifalar dilerim"
  
Bu yorum 21-12-2010 12:19:49 tarihinde yazılmıştır...

hemoroit memeleri
Yazan: süleyman eke - Adana
Puan:hemoroit memeleri

"ark tüm yorumları okudum ama kendımle ılglı bıse bulamadım benım makatımın kenarında da bır tane meme dedıgımız cınsten bır buyukluk var bu agrı yapıyor oturdugum zaman agrı yapıyor anı hareketlerde bulunamıyorum ama tuvalet sıkıntım yok veya dıskımda kana rastlamadım bu olay cıkalı bugun 5. gun benımde hastalıgım hemoroıt mı yoksa baska bısey mı lutfen bana yardımcı olun sımdıden tesekurler"
  
Bu yorum 03-01-2011 21:42:36 tarihinde yazılmıştır...

kabızlık ve hemoroid memesi
Yazan: hümeyra demirkıran - Çanakkale
Puan:kabızlık ve hemoroid memesi

".. bütün yorumları okudum we hepsinde herkes aynı şeyi söylüyor ameliyat die.. bn dha kendi anneme ble söylmye çeknirken doktora nsl gdecğim onu hç bilmiorum dha doğrusu rahtszlğm nedeni hemoroid mi orasıda meçhul ya.. bnm de makatm da bi meme war we zamnla byüyor norml bi zmnda ağrı yapmıor fakat twlte gttğim de hem ağrı yapıor hem de kanama oluor.. bunn nedni ndr blmiorm ama bni çok rhtsz edior.. napmlym....."
  
Bu yorum 25-01-2011 00:30:45 tarihinde yazılmıştır...

hemorid için en iyi ilaç
Yazan: kamuran ülaş - İstanbul
Puan:hemorid için en iyi ilaç

"bence en doğru ilaç *** bunu bulun kurtulun bende doktora gitim krem velan filan etkisini görmedim birgün internete bu ilacı gördüm basur ilacıymış sipariş verdim aldım şimdi ağrı sızı meme diye birşey yok he bide acı baharatlı vb.yiyebiliyorum en doğru ilaç *** kulanın faydasını görün"
  
Bu yorum 27-02-2011 00:02:44 tarihinde yazılmıştır...

kan toplayan basur memeleri
Yazan: canan karaman - Çorum
Puan:kan toplayan basur memeleri

"benim de kanamalı hemoroid taşhisi konuldu 8 yıldan beri var 18 yaşındayım son 2 yıla kadar hiç birşeyim yoktu acı ağrı sadece meme vardı o da sorun olmuyordu. 6 yıl önce tedavi oldum saf alkolle doktorum kendi yaptığı karışımla memeler de bitmişti ama doktorum öldü. ilk olduğu gibi bu defada uzun süren kabızlıktan sonra memeler çıktı bu 4 meme kan topluyor oturup kalkamıyorum pantolon bile giyemez hale geldi tuvalet sıkıntım yok artık kabızlığı kepek ekmek kompostu bol sütiçtim ve şeftali muz hariç bol meyve sebzeyle giderdim.ama bana kalan simsiyah kan toplayan memeler . ölen doktorumdan önce başka doktora gitmiştim bana ameliyat 1 saat için de bu memeler patlarsa kan durmaz ölürsün dedi ama bişi olmadı. sonraki doktorum gidermişti hastalığımı o da bana ne olursa olsun ameliyat olma dedi ve ameliyatsız geçirdi 6 sene hiç bşi kalmadı ama son 1 aydır canım çıkıyor . hatta öyle ki ahirette Allah dese ki ey kulum dünyaya göndereyim mi seni ? yok tanrım belki hemoroid olurum der gelmem o derece şimdi ben ne yapayım doktorum öldü. sakın olma ameliyat demişti.başka türlü geçiremiyorum canım çıkıyor yardım edin"
  
Bu yorum 05-03-2011 16:13:31 tarihinde yazılmıştır...

ameliyat sonrası ağrıları
Yazan: M Orkun - Samsun
Puan:ameliyat sonrası ağrıları

"hocam merhaba.ben 1.5 sene önce ameliyat oldum.yalnız ameliyattan hemen sonra bende makat bölgesinde aynı şekilde memeler vardı.bunun ameliyat şişiği olduğunu düşündüm.aradan bayağı geçti.ağrı olmadığından dolayı fazlada önemsemedim.şimdi ise ameliyat olmadan önceki kadar neredeyse memeler var.benim korkum bir zaman sonra ağrıda başlarmı.çünkü tekrar ameliyat olmak istemiyorum.o iğneler ve ameliyat sonrası ağrıyı birdaha kaldıramam.eğer olur derseniz,olmaması için ne önerirsiniz.yardımınız için şimdiden teşekkürler."
  
Bu yorum 27-03-2011 23:46:42 tarihinde yazılmıştır...

kabızlık basur
Yazan: özge ates - İzmir
Puan:kabızlık basur

"merhaba benım dogumdan sonra basur olustu ve kabızlıkda 5 ay oldu ve halen gecmedı lutfen yardım edın tesekkur ederım "
  
Bu yorum 10-05-2011 16:20:55 tarihinde yazılmıştır...

BASUR TEDAVİSİ
Yazan: KENAN - Diyarbakır
Puan:BASUR TEDAVİSİ

"MERHABA BENDE HEMOROİD RAHATSIZLIĞIM VARDI 3 YILDIR AMA FAZLA SIKINTIM YOKTU AMA 15 GÜNDÜR DIŞARIYA MEME ÇIKTI KANAMA YOK FAKAT 4 TANE MEME OLUŞTU ACIYOR VE YÜRÜRKEN RAHATSIZ EDİYOR DOKTOR 5 GÜN İSTİRAHAT VERDİN DAFLON 500 HA VERDİ VE BİLDİĞİMİZ KREMLER, İKİ AY BU İLAÇLARI KULLAN DEDİ AMA 10 GÜN SONUNDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI BEN TEKRAR BAŞKA BİR DOKTARA BAŞVURDUM İLAÇLARI DEĞİŞTİRDİ DAFLON YERİNE VENOTREX ADINDA BİR İLAÇ VERDİN KORTOZ KREM VE FTİL 5 GÜNDÜR KULLANIYORUM DÜZELME VAR FAKAT TAMAMEN GEÇMEDİ ALTERNATİF İLAÇLAR FAYDALI FAKAT HERKEZ İÇİN AYNI ŞEY GEÇERLİ DEĞİL KABIZ OLMAMAK, VE SIVI GIDALAR TÜKETMEK GEREKİYOR VE TUVALETTE IKINMAK KESİNLİKLE ZARARLI BİLGİLERİNİZE ... GEÇMİŞ OLSUN "
  
Bu yorum 08-06-2011 16:48:02 tarihinde yazılmıştır...

basur tedavisi için doktor
Yazan: hüseyin yılmaz - İzmir
Puan:basur tedavisi için doktor

"tavsiye edeceginiz ssk ve dktoru bekliyorum "
  
Bu yorum 10-06-2011 17:49:10 tarihinde yazılmıştır...

anüste şişlik
Yazan: serdar g - Kayseri
Puan:anüste şişlik

"öncelikle herkese çok ama çok geçmiş olsun arkadaşlar,hepinizin ne sıkıntılar çektiğini az çok tahmin ediyorum.. öncelikle şu ana kadar bi kıl dönmesi ameliyatı birde anal fisür(anüste çatlak) ameliyatları geçirdiğimi bilmenizi istiyorum allah kimsenin başına vermesin..ve 5 gündür de anüste bir şişlik oluştu tuvalette çok şükür bi sıkıntım ve kanamam yok ancak o şişlik orda hafif tatlı bi ağrıya sebep oluyor ve yürürken psikolojim gereği aklım sürekli orda.internetten araştırmamıda yaptım ve kendi teşhisimi kendim koydum TROMBOZE HEMOROİT..bugün sabahta doktora gittim kendi teşhisimi söyledim doktorda muayene ettikten sonra teşhii doğruladı..istersem ameliyat olabilecegimi istersem de ilaç tedavisi olabilecegimi söyledi..ancak ilaç tedavisinde tekrarlama olasılığı yüksekmiş yarına ameliyat için randevu verdi gidip gitmemekte kararsızdım ama galiba gidecegim ileride yine çekecegime yine 1 ay çok sıkıntılı bi süre geçirmeyi tercih ettim..korkunun hiç bişeye faydası yok arkadaşlar HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH herkese ACİL ŞİFALAR VERSİN...BURDA İNŞALLAH TEKRAR SİZLERLE PAYLAŞACAGIM görüşmek üzere.."
  
Bu yorum 14-06-2011 13:16:53 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi
Yazan: fatma - Ankara
Puan:hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi

"merhaba.. bende 1 yıldır çok nadir olmak şartı ile kabızlık yaşıyordum tuvaletimi yaparken zorlanıyordum ve az miktarda kan geliyordu ama bu durum toplasan 3-4 kere olmuştur bu yüzden pek dikkate almamıştım. ve dün sabah kalktığımda ağrıdan duramadım makattan 2 tane sarkan meme gördüm ucunda da iltihap var fitil kullandım ama fayda etmiyor ve çok ağrı yapıyor geceleri uyuyamıyorum oturup kalkamıyorum büyük ihtimalle hemeroidin 3. safhası.. daha çok yeni ve 2 gündür tuvalete gitmek tam bir işkence.. en kısa zamanda doktora gitmeyi düşünüyorum ama ameliyat olursam benim hemen iyileşmem gerekiyor 1 ay bile çok uzun bir süre zarfı benim için ameliyat olan arkadaşlar ne kadar sürede iyileştiklerini yazabilirler mi? birde ameliyat kesin çözümmüdür? daha 17 yaşındayım biliyorum Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez ama ilerde bu tür sıkıntılarla uğraşmak istemiyorum Allah'ım herkese şifa versin çok zor bir durum yinede şükür diyorum.."
  
Bu yorum 02-07-2011 20:05:40 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı
Yazan: şahin karaatak - Aydın
Puan:hemoroid ameliyatı

"arkadaşlar herkese çok geçmiş olsun ben aeliyatı oldum ve ameliyat gerçekten korkulacak bişey değil, yarım saat içinde bitiyor lokal anestezi yapıyorlar (belden aşağısı uyuşturuluyor) şuan olalı 2 hafta oldu ve sadece ilk bir gün biraz ağrılı geçiyor. ama sonrası rahatsınız yani ben şuan eski halime döndüm diyebilirim. ben 3 günde tuvalete gidiyordum şimdi gün giriyorum 3 kere o yüzden korkulacak bişey yok basit bir ameliyat. şimdiden herkese acil şiafalar...."
  
Bu yorum 04-07-2011 00:07:24 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid tedavisi
Yazan: emre - Ankara
Puan:hemoroid tedavisi

"Burda herkese bir faydası olur diye düşünüyorum. bundan 1 yıl öncesinde dışkılama sonrasında makattan gelen az kanı farkettim. muayne oldum ve iç hemoroid denildi. içerde oluşan ufak iltahap memcilklerini bağlıyolarlar ve içerde onlar 1 haftda çürüyüp dışkılama sonrası dökülüyor. 3 tane tespit edilmiş. fakat sıkıntı olan 2si düştü birisini iyi bağlamadıkları için düşmedi. doktorların yaptığı bir ahmaklık. sıkıntısını o maliyattan sonra çektim. o ameliyat olduğunuzda ilk gece uyku yok. makattan içeri itilen tampon bez çıkardıldıktan sonra asıl işkence başlıyor. 1 hafta sırt üstü yatamazsınız. yiyicekler sulu olmak zoruda katı gıda yasak. sıcak suyuya oturma banyoları. her gün kanamalar. ve sonra iyileşiyorsunuz ve içerde kalan tek memede kendiliğinden çürümüş benim için geçerli bir durum. ama benim tek şikayetim ameliyat ederken makatı fazla zorladıkları için dış damarlara zarar veriyolar. ve sonradan bu basura neden oluyor. dış meme yapıyor ve bu çok daha kötü. kanama yok fakat acısı var sızısı var devamlı.elinizi makata götürdüğünüzde devamlı orda bi şişlik ve daha kötüsü onun yarattığı rahatszılık ve sızı. ve bunun çözümü lastikli tedaviyle filan mümkünde değil. şimdilerde bunun acısını çekiyorum. Eğer ameliyat düşünüyorsanız ki buna mecbursunuz bitki itki fitil krem melhem hiç biri işe yaramaz.sadece acınızı hafiletir ve daha kötüsü belli bir süre sonra bağışıklık kazanır onlarda işe yaramaz. SİZE KESİNLİKLE TAVSİYEM AMELİYAT OLUN FAKAT KESİNLİKLE UZMAN DOKTORARA İŞİN BİLEN İNSANLARA. sizleri denek olarak kullanacaklar olacaktır asistanlara ameliyat yaptıranlar lütefen dikatli olun. doktorlardan korkmayın onlar sizler gibi onbinlerce hastanın makatına bakıyo bundan çekinmenin size faydası değil zararı olur sadece. birilerine cesaret verebildikse ne güzel bu yazıdan yararlananlarda olacaktır eminim."
  
Bu yorum 15-07-2011 19:02:49 tarihinde yazılmıştır...

iç hemoroitte boğma ve lazer yöntemi
Yazan: eylül ekim - Kayseri
Puan:iç hemoroitte boğma ve lazer yöntemi

"10 kere doğum sancısı çekeyim.ama 1 kere hemoroit sancısı çekmeyeyim.iç hemoroitte boğma ve lazer yöntemi varmış.ama dış hemoroitte ameliyat şart.birde patlıcan kürü varmş.10 adet patlıcanın yeşil kök kısmını kaynatacaz.çıkan suyu sabah akşam aç karnına içecez 5 gün devam edecek.son çare bunu deneyeceğim.internetten bayağı araştırdım.biçok kişi denemiş ve çok memnun."
  
Bu yorum 19-07-2011 00:52:14 tarihinde yazılmıştır...

Genetik Irsi ve Ansızın
Yazan: Eagles MAN - Ankara
Puan:Genetik Irsi ve Ansızın

"Bu dertten yakınan herkese selam olsun ve hepinize acil şifalar. Ben 27 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu hastalıkla uğraşıyorum. Benim annemde, annemin babasında, teyzemde ve çevremdeki birçok insanda var bu illet şey. Hem genetik hemde sonradan oluşabiliyor. Ben 2 kez ameliyat oldum ama hiçbirşey değişmedi. 1. sini poliklinikte olmuştum resmen kestiler biçtiler ve doğradılar o bölgemi bi süre bişey yoktu sonradan yine çıktı. 2. sini ise Ankarada Halk tarafından çok iyi bilinen Türkiyenin dört bi yanından koşarak ona ameliyat olmaya gelen Ün yapmış kendi muayenesinde şifa dağıttığını sana M.T adlı doktora gittim ve ameliyat oldum. Ne yaptı biliyormusunuz uyuşturmadan bağırta çağırta kesmeye doğramaya başladı 2 ay kendime gelemedim sonuç yine aynı halen devam ediyor kanmalar, dışarı çıkan memeler. Bence şifayı önce doğada, bitkilerde arayın herşeyin ilacı doğada var buna inanın ve ameliyat masasına yatıpta kendinize yazık etmeyin. Pişman olursunuz."
  
Bu yorum 23-07-2011 05:19:54 tarihinde yazılmıştır...

basur ameliyatı oldum
Yazan: Sercan öztürk - İzmir
Puan:basur ameliyatı oldum

" ArkadaşLar 1 yada 2. dereceden hemoroidiniz varsa kesinlikle ameliyat olmayın derim. ancak 3 ve 4. derece hemoroidlerde amelıyat olmanız şart aksi taktirde bağırsak kanserine çeviriyor. Gözünüzü korkutmak ıstemem 18 temmuzde hemoroidden ameliyat oldum lokal anestezı yapıyorlar ve söyledıgı gıbı 20 dk lık bı amelıyat değil. kolay görünür ancak ameliyat sonrası enn fazla acı veren ameliyattır. Ortalama bi ameliyat 55 80 dk arasında biter. ben lokal anestezi ile oldugum ıcın dkikasını tuttum tam 65 dakıkada kesip biçip diktiler. Ancak size şunu söyliyebilirim ki hayatınızda bunun kadar şiddetli bi acı yaşamamışsınızdır. Eger bide neşterle yaptılarsa ki ben neşterle oldum korkunç bir acı hissediceksiniz. ameliat olmadan önce aynı gün kalkın işinize gidin derler ama bunlar tamamen hikaye. ameliyat sonrasında yaşıyacagınız korkunç acıdan dolayı uyku bile uyuyamıyorsunuz, doktorların verdıgı en kuvvetlı agrı kesıcıler bıle yetersız kalıyor. ancak sızı ılk gün uyutmaları gerekir bu acıya tahammül edebilmeniz için. ameliyatın 2. 3. gunlerı gunde 5 6 kere wc ye gıdıyorsunuz ve buda en çok acı veren olaylardan. kan bardak bardak boşalıyor wc esnasında ve 10 gün boyunca devam ediyor. acılarınızdan kurtulmanız ise en az 10 12 gün kadar sürüyor. Ameliyat olucak arkadaşlar varsa tecrübelerime dayanarak Allah yardımcıları olsun dıyorum. ancak yaşayan bilir kolay bi ameliyat olmadıgını."
  
Bu yorum 26-07-2011 18:35:03 tarihinde yazılmıştır...

hemoroidden kurtulmak
Yazan: ayla eryol - İstanbul
Puan:hemoroidden kurtulmak

"ilk hemoroid ameliyatım (açık ameliyattan) sonra bir daha olmaz zannediyordum ama gene tekrarladı gene tuvalete gitme korkuları, tuvalet sonrası feci ağrılar artıkça arttı hatta fazla bir şey yemeyim ki tuvalete gitmeyim diyordum.Bu arada ilk ameliyatımın arkasından hemen iyileşemediğimden tekrar ameliyat olmaktan korkuyordum.Yakınlarımın halimi görüp tekrar ameliyat ısrarları vede artık dayanamamaktan sonunda Ankara'daki mevlüt hoca yolum düştü.3 dakika süren operasyondan ve evde sıcak banyoların uygulamasından sonra şimdi çok iyiyim.Allah herkese şifa versin"
  
Bu yorum 05-08-2011 13:32:10 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid teşhisi ve hemoroid ameliyatı
Yazan: ankara serkan - Ankara
Puan:hemoroid teşhisi ve hemoroid ameliyatı

"merhabalar ben 36 yaşındayım ve yaklaşık 20 yıldır çekiyorum bu illeti ama son 3 yıldır benim çektiğimi bir ben bilirim 1 haftadır kanama başını almış gidiyor tuvalete gitmekten korkuyorum geçen gün herşeyi göz önüne aldım ve doktora gittim ameliyat dedi tamam dedim ve bugün yatışım var yarında nasipse ameliyat olucam ne olacak bilmiyorum ameliyat sonrası beni çok düşündürüyor yüce rabbim herkesin şifasını versin keşke 15 yıl önce doktora gitmiş olsaydım belki şuan bu illet bitmişti kurtulmuştum herkese tavsiyem bırakın utanmayı çekinmeyi canınız tatlıysa acı çekmek istemiyorsanız hadi kalkın doktora gidin doktor sanki bizemi sulanacak o günde kaçtane görüyor tedavi ediyor onların işi bu ha ağzımızın içinde yara çıkmış ha basur onlar için aynı sadece biz büyütüyoruz herşeyi "
  
Bu yorum 08-08-2011 11:31:18 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid ameliyatı korkulacak gibi kötü değil
Yazan: m.dereli - İstanbul
Puan:hemoroid ameliyatı korkulacak gibi kötü değil

"2 ağustosta ameliyat oldum.10-15 dakikalık bir müdahaleydi.şu an 8 gün geçti.kendimi daha rahat hissediyorum.hala yara var.ama geçeceğine inanıyorum.ameliyat hiç korkulacak gibi değil.sonrasında daha ilk gün ayağa kalktım.sonrası için gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.allah herkese şifa versin"
  
Bu yorum 10-08-2011 18:58:15 tarihinde yazılmıştır...

at kestanesi yağı ile hemoroid tedavisi
Yazan: deniz - Ankara
Puan:at kestanesi yağı ile hemoroid tedavisi

"benimde hafif bir şişkinlik vardı o bölgede kanama ve kabızlıkta vardı. her yemekte sıvı şeyler yedim mesela çorbasız bir öğünüm geçmedi ve birde at kestanesi yağı ile masaj yaptım ılık su ile masaj yaptım sonuçta bu bir damar hastalığı kan dolaşımını ne kadar harekete geçirirsem o kadar iyi olur diye düşündüm ve şuan kanama yok kabızlık yok çok az şişkinlik var çok komik gelecek sağlıklı birine ama tuvalete korkusuzca gidebilmek harika bişeymiş :)inşaAllah herkeste işe yarar. Allah dermansız dert vermesin.Allah hepimize acil şifalar versin amin."
  
Bu yorum 31-08-2011 05:10:33 tarihinde yazılmıştır...

lazerle hemoroid tedavisi
Yazan: berna - İzmir
Puan:lazerle hemoroid tedavisi

"Merhaba, Ben 3 hafta önce lazerle hemoroid ve fissür tedavisi oldum. Yaşam kalitesini böylesine bozan bir hastalığın tedavisinin yine yaşamınızı zorlaştıracak ilaç-merhem-sıcak su vs. gibi şeylerle sizi uğraştırarak çözmeye çalışmak da hastalığın kendisi kadar bir işkence. Çekinecek bir şey yok, Bu hastalığa bakan doktorların olduğuna dua edin, kimse kimse'nin yaralı-iltihablı bölgesine bakmak istemez ama onların da işi bu(bence onların işi daha zor:) İzmir'de yalı lazer-Burhan Karabağ. İnternetten bulursunuz. ben akşamüzeri 17:00 de ameliyat oldum, ertesi sabah işe gittim ve herşey çok rahattı. sadece sabah öğle akşam ağrıkesici ve antibiyotik içtim. Büyük tuvaletimi yapmak da hiç sorun olmadı.Ameliyat bölgesinin bakımı: sadece yeşil sabunla günde 2 kez yıkamak. Şimdi düşünün, utanarak sıkılarak birsürü ilaç peşinde koşmaya, onları uygulamaya çalışmaya üstüne üstlük korkunç bir acı çekmeğe değer mi? Yaşam kalitesini bukadar düşüren bir "illet"ten kurtulmak sadece sizin elinizde, doktordan başkası size çare olamaz, iyki bu dokorlar var, iyki bunun çaresi var, herkese şiddetle tavsiye ediyorum, utanmayın,yaşam konforunuzu düşünün. Herkese acil şifalar diliyorum(tabiyki geçmesini bekleyerk değil, doktora giderek...)"
  
Bu yorum 13-09-2011 04:16:17 tarihinde yazılmıştır...

Kuru Kayısı Basur Tedavisi Mucizesi
Yazan: Eda Yılmaz - İzmir
Puan:Kuru Kayısı Basur Tedavisi Mucizesi

"Öncelikle herkese geçmiş olsun dileklerinde bulunmak istiyorum.Yaklaşık 7 aydır fissür rahatsızlığım var.Bir sürü ilaç kullandım.Daha yeni olmasına rağmen doktorlar iyileşmesi için ilaçda ısrar yerine ameliyat dediler hemen.Kantoran yağı kullandım,bir süre.Faydası oldu ama tam bir sonuç alamadım.Sonra,eşimin ısrarı üzerine pek de inanmayarak her sabah aç karına kuru naturel kayısı yedim.İlk anda etkisini gösterdi,rahatsızlığım ortadan kalktı.Hergün aksatmadan devam ediyorum,çatlak iyileştimi bilmiyorum ama hiç bir rahatsızlık hissetmiyorum.Sizinde belki deneyip şifa bulmanız amacıyla paylaşmak istedim.Lütfen deneyin,hiç bir yan etkisi yok.Ameliyatı hemen düşünmeyin,ameliyat kesin çözüm değil sonuçta.Allah acil şifalar versin."
  
Bu yorum 22-09-2011 18:23:36 tarihinde yazılmıştır...

anal fissur ameliyatı
Yazan: nazli karatas - -Lütfen Şehir Seçiniz-
Puan:anal fissur ameliyatı

"bende birbucuk ay once anal fissur ameliyati oldum , ama sanki hic ameliyat olan ben degilim hala agrilarim cok ameliyattan sonra ilk iki hafta sanki daha iyiydim fakat sonradan daha kotu oldu nedense cok aci cekiyorum hala bundan on yil oncede hemoroid ameliyati olmustum Allah kimsye yasatmasin sifa versin basinda bu dert olanlarada cok zor sabirla iyi olmayi bekliyorum herkese acil sifalar gecmis olsun, korkmayin utanmayin mutlaka sikayeti olanlar doktora basvursun.."
  
Bu yorum 12-10-2011 00:04:08 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid tedavisi bitkisel ilaç
Yazan: nur - İstanbul
Puan:hemoroid tedavisi bitkisel ilaç

":( YORUMLARI OKUDUM .BENDE HAMİLELELİK ESNASINDA HEMORAİT OLUŞTU.5 YILDIR DA VAR AMA HİÇ DOKTORA GİTMEDİM :(( GİDEMEDİM UTANDIM.NE ZAMAN GİDERİM BİLMİYORUM .BENDE KÜÇÜK MEMELER OLUŞTU AGRIM SIZIM YOK TUVALETE ÇIKABİLİYORUM .BİR ARA ZEYTİN YAG İLE HER AKŞAM MASAJ YAPTIM .AMA GEÇMEDİ İŞE YARAMADI ÇOK ÜZGÜNÜM BUNUN BİR İLACI OLSADA SÜRSEK GEÇİVERSE MUAYNE OLMAK İSTEMİYORUM :((((((((( "
  
Bu yorum 31-10-2011 00:01:56 tarihinde yazılmıştır...

Hemoroid Ameliyatı tedavisi
Yazan: Koray - Çankırı
Puan:Hemoroid Ameliyatı tedavisi

"Merhabalar Hemoroid mağduru insanlardan bir tanesiyim makat'da meme çıkmadan 1 veya 1,5 sene önce boşaltım ihtiyacımı karşılarken boşaltımımda kırmızı renk görüyordum ama ben bunu karpuz felan yedikden sonra oluyor zannediyordumm acıma felan bazen oluyordu kısaca Hemoroid hastalığına yakalandım Doktora gitmeye cekinirdim.Ama sonunda acıya dayanamadım ne kadar dayanaklı olsamda Bir haftalık program verdi Doktorum krem felan ama faydası olmadı bir hafta sonra ameliyat olacağımı öğrendim ve ameliyat oldum belden iğne vuruyorlar o seni uyuşturuyor ve hiç birşey hissetmiyorsun ben ameliyat başlamadı sanıyordum ama bitmiş oldu 3-4 saat ayakların hareket etmiyor sonradan düzeliyor.Ameliyat sorunu olan korku yada fazla heyecan yaşayacağından kaygı duyan kişiler bayıltalarak ameliyat olmayın sonrası cok zor oluyor belden iğne yapıldıkdan sonra birşey hissetmiyorsun öbür türlü acı cekersiniz ayıldıkdan sonra 28.11.2011 Tarihinde Ameliyat Oldum.Yeni oldum sayılır.Korkulacak hiçbirşey yok zaten sen görmüyor ve hissetmiyorsun insanın kendisi en iyi doktordur dikkat etmelisiniz Allah herkeze şifa versin "
  
Bu yorum 30-11-2011 23:25:22 tarihinde yazılmıştır...

günlük yaşamda hemoroid tedavisi
Yazan: ozan akmazsoy - Ankara
Puan:günlük yaşamda hemoroid tedavisi

"ben yazın hemoroid olmuştum genel olarak ilaçları aldım sora 1 2 hafta acı vardı dışkılarken ama sora kendimi şartladım her sabah tuvalete kalktım meyve sebze yedim ve düzenli sabahları tuvalete gidiyodum şimdi çok iyiyim hiç bir acı yok meme duruyor ama hiç bi rahatsızlığım yok arkadaş olduk düzenli tuvalete çıkarsanız hergün hiç bir sorun olmaz dışkıda fazla katılaşmıyor ozaman "
  
Bu yorum 10-12-2011 22:16:26 tarihinde yazılmıştır...

Hemoroid Ameliyatı çok kolay
Yazan: op dr mevlüt topbaş - Ankara
Puan:Hemoroid Ameliyatı çok kolay

"değerli dostlar öncelikle bir hemoroit ameliyatı takriben 10 ile 15 dakka sürüyor,korkulacak bir durum yok,çok basit yapılan bir operasyon,eğer doktorunuz ameliyat dediyse hiç korkmayın aksi takdirde kötü sonuçlara katlanır olursunuz nedir bu sonuçlar 1 kolon kanseri yani bağırsak kanseri 2 fikstür kanseri yani makat girişinin bozulmasıbir diğer adıyla deforme olması 3ömür boyu büyük abdestte çıktığınızda olaşacak ağrıları çekmek zorunda kalcaksınız bütün bunların önüne geçmek için lütfen ameliyatsa ameliyatınızı olun vede iyi bir hayatı tercih edin,uzun ömürler diliyorum bu notu okuyan herkese"
  
Bu yorum 12-12-2011 10:42:10 tarihinde yazılmıştır...

Tromboze hemoroid ilaçları
Yazan: sevtap - İzmir
Puan:Tromboze hemoroid ilaçları

"32 yasında bayanım.ben şişliklerimi ilk farkettiğimde hemen doktora çıktım .venotrex tablet ve proctolog krem kullandım .ilk işim hemen diyete başlamak oldu fazla kuru gıdalarla beslendiğimden Kronik Konstipasyonum vardı.derhal sulu gıdalara geçtim. çay,kahve ,kola tursu,acı..bunları kesinlikle bıraktım lif içeren gıdalarla beslenmeye başladım.2 hafta boyunca çektiğim ağrıyı anlatmama gerek yok biliyorsunuzdur. akşamları ılık suda oturdum çok rahatlattı beni bunu her gece yaptım. kara halile bitkisinin ödem çözücü özelliğini okumuştum aktardan macun yaptırdım kendime ve kantaron yağı makat bölgesine sürüyorsunuz 4. haftada sonuç mükemmel oldu ..şu an çok iyiyim korkumdan diyete hala devam ediyorum. herkeze acil şifalar..."
  
Bu yorum 23-12-2011 23:24:09 tarihinde yazılmıştır...

anal fissür ve hemoroit ameliyatı
Yazan: eray karataş - Bursa
Puan:anal fissür ve hemoroit ameliyatı

"bende yaklaşık 3hafta önce anal fissür ameliyatı olmak için girdim doktor hemoroitleride almış ama hala ne kabızlığıma ne ağrılarıma bi çözüm bulamadım kabız olmamak için ne yiyeceğimi şaşırdım.ne zaman geçer bu ağrılar tamam ameliyat öncesi çok ağrılarım vardı ama artık düzelmek istiyorum kabızlık için önerebileceğiniz bi kür var mı ben gece yatmadan önce 4 saat sıcak suda bekletilmik incir yiyorum bide sabahları aç karnına suda bekletilmiş 5 tane kayısı yiyorum duphalac içiyorum sabah akşam ama yine sert çıkıyo buda ameliyat yerini tahriş ediyor"
  
Bu yorum 14-01-2012 09:28:49 tarihinde yazılmıştır...

basur ameliyatı ve sonrası
Yazan: özkan özdemir - Denizli
Puan:basur ameliyatı ve sonrası

"bugün ameliyatımın 8. günü daha iyiyim şükür ama ne çalışmak nede normal bir hayat var , agrı acı zonklama yanma ne ararsanız var ameliyattan sonraki 2 gün aldolan (morfin) ile zorla idare ettim ki oda 3 saat yaklaşık normalde 24 saat etkiliymiş . ağrı kesici yaptırmaktan kıçım delik deşik , hap yutmaktan midem cayır cayır ağrıyo , oooo hele tuvalet oluk gibi akan kan o dayanılmaz acı ıstırap , ALLAH' ım ya canımı al yada bu acıyı çektirme diye ağlayışlarım , ter içinde sırılsıklam yalvarışlarım anlatılmaz , bi daha heryerim hemoroidle dolsa tekrar ameliyat olmam hayatım boyu çekeceğim çektiğim acıları toplasanız bu kadar etmezdi , ALLAH BÖYLE BİR ACIYI DÜŞMANIMA BİLE VERMESİN ..."
  
Bu yorum 17-01-2012 15:57:10 tarihinde yazılmıştır...

basur ağrısını ne geçirir?
Yazan: erdem - Konya
Puan:basur ağrısını ne geçirir?

"suan makat bolgemde ınanılmaz basur agrısı var suan ne yapabılırım acıl cvp"
  
Bu yorum 24-01-2012 00:17:59 tarihinde yazılmıştır...

hemoroid tedavisinde beslenme
Yazan: basurlu - Yurt Dışı
Puan:hemoroid tedavisinde beslenme

"ben de de var bu sorun 23 yaşındayım sanırım benim ki 2. evre şu an bu sorundan muzdarip olanlara beslenmelerine dikkat etmelerini bol spor yapmalarını bol bol meyve sebze ve su (günde en az 8 bardak) tavsiye ediyorum yaz aylarında daha dikkat edilmeli daha fazla meyve su posalı yiyecekler yenmeli tuvalyette fazla kalınmamalı gerekirse yarım yapın ıkınılmamalı her sabah kahvaltıdan sonra 5 dk lığına tuvalete çıkılmalı...Şimdi doktorlar haklı ameliyat en iyi çözüm ama sancı ağrı olayı da çok fazla oluo yani ameliyat sorun deil asıl dert ameliyat sonrası....Onun için teknoloji biraz daha ilerlemeden ameliyat olmamayı düşünüyor ve tavsiye ediyorum..."
  
Bu yorum 08-02-2012 04:59:50 tarihinde yazılmıştır...

BASUR VE TEDAVİSİ
Yazan: hakan gül - Adıyaman
Puan:BASUR VE TEDAVİSİ

"Tabi ki ilk önce doktora gidilmeli ama,ameliyasız ve acısız bitkisel yöntemlerle tedaviside mümkün,aşağıda linkini verdiğim sitede bu bilgiler mevcut sonuna kadar okuyun,farkı göreceksiniz"
  
Bu yorum 10-02-2012 01:12:38 tarihinde yazılmıştır...

Hemoroid Basur Nedir? Hemoroid Tedavisi? Hemoroid Resimleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.