reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Gazlı İçeceklerin Zararları

Zayıflama Gazlı İçeceklerin Zararları konusunu yazdır Gazlı İçeceklerin Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 26-07-2011 tarihinde saat 18:11:08 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 150 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Norveçli bilim adamları, şekerli ve gazlı içeceklerin gençlerde hiperaktivite ve stres bozukluğuna yol açtığı uyarısında bulundu. Oslo Üniversitesi tarafından 15-16 yaşlarındaki 5 bin genç üzerinde yapılan araştırmada, deneklere günde kaç kutu gazlı içecek tükettikleri soruldu. Günde 4 kutu ve daha fazla gazlı içecek tüketen gençlerde hiperaktivite görülme riskinin önemli ölçüde arttığı görüldü.

İçecek makineleri kaldırılsın


Bu gençlerde, stres bozukluğu ve bunalım belirtilerine de daha sık rastlandığı belirlendi. Araştırmada, gençlerin yüzde 10 unun günlük gazlı içecek tüketiminin 4 kutunun üzerinde olduğu da tespit edildi. Araştırmacılar, bu tür içeceklerde bulunan şeker ve kafeinin gençlerde zihinsel ve davranışsal bozukluklara yol açabileceğini belirtti. Araştırmanın sonuçlarını American Journal of Public Health te yayımlayan bilim adamları, okullardaki içecek makinelerinin kaldırılmasını tavsiye etti.

Gazlı İçeceklerin Zararları başlıklı bu makale 26-07-2011 tarihinden itibaren 150 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Gazlı İçeceklerin Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Gazlı İçeceklerin Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.