reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi

Zayıflama En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi konusunu yazdır En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 25-10-2010 tarihinde saat 17:15:37 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1027 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


İşyerinde sigara içme yasağının, sigaranın azaltılması veya bırakılmasında zamdan daha etkili olduğu bildirildi. Hal böyle olunca En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi ile sigarayı bırakmak isteyenlerin sayısında artış oldu.
 
British Medical Journalda yayınlanan araştırma, işyerinde sigara içme yasağının tiryakiler üzerindeki etkisinin zam yapılarak sağlanabilmesi için, sigaraya konan vergilerin yüzde 73 oranında artırılması gerektiğini ortaya koydu. California Üniversitesinden profesör Stanton Glantz, sigara içilmeyen işyerlerinde, tütün tüketiminin yüzde 4 oranında azaldığını söyledi. Glantz ve çalışma arkadaşı Caroline Fichtenberg, bu tür 26 işyerinde yaptıkları araştırma sonunda, bu yasağın yayılması halinde, ABDde tütün endüstrisinin her yıl 1.7 milyar dolar zarar edeceğini bildirdiler. Araştırma, söz konusu mekanların, gençler arasında sigara kullanımını azalttığını, buralarda çalışan gençlerin sigara içme riskinin, içilen yerlerde çalışanlardan yüzde 68 daha az olduğunu gösterdi. Dünyada 1.2 milyar kişinin, sigara ve tütün ürünleri içtiği sanılıyor.

En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi başlıklı bu makale 25-10-2010 tarihinden itibaren 1027 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


En Etkili Sigara Bırakma Yöntemi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.