reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Efor Testi Nedir?

Zayıflama Efor Testi Nedir? konusunu yazdır Efor Testi Nedir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 16:18:24 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 16 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Efor testi kalp damar hastlıkları için yapılan bir testdir. Efor testi kalp ve damar hastalıklarını araştırmak için yapılır. Efor testi nasıl yapılır? Efor testi doktor eşliğinde hasta yürüyen bant üzerinde yürütülür. Bandın hızı 3 dakikada bir arttırılır. Bant hızı ile birlikte eğimide otomatik olarak artar. Efor testindeki amaç; Hastanın kalp hızının hedeflenen seviyeye artırılmasıdır. Hasta bant üzerinde yürütülürken hastadan alınan EKG kayıtları bilgisayar tarafından analizi yapılır. Efor testinde kan basıncı, nabız değişiklikleri, nefes darlığı ve göğüs ağrısı gibi şikayetlerin olup olmadığı belirlenir. Normal EKG testinde ortaya çıkmayan bazı rahatsızlıklar efor testi ile ortaya çıkar. Diyet sağlıklı yaşamEfor Testi  

  • Efor testi Kalp damarlarında darlık olan hastaları ortaya çıkarmak ve hastalığın ciddiyetini tespit etmek için efor testi yapılır.
  • Efor testi Kalp krizi geçiren hastalarda risk belirlemek için,
  • Tedavi sonuçlarını takip etmek için efor testi yapılır.
  • Efor testiyle tansiyon yükselme derecesini araştırmak,
  • Efor kapasitesinin ölçülmesinde,
  • Eforla ortaya çıkan ritim bozukluklarının tanısında

Efor testi
önemli rol oynar. Göğüs ağrılarının araştırılmasında önemli bir tanı aracıdır. Göğüs ağrısının kalpten kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edilir. Ayrıca efor testi 40 yaş üstü hiçbir şikayeti olmayan kişiler için check-up amacıyla kalp damar hastalığının tanısını belirlemede faydalı olabilir. Ancak efor testinin kalp damar hastalıklarını göstermedeki duyarlılığı çok yüksek değildir.  

Efor testi 10 dakika kadar çok kısa süren EKG özellikle 30′lu yaşlarda başlamalı ve 40′ lı yaşlarda yılda bir kez yaptırılmalı.
Efor Testi Nedir? başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 16 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Efor Testi Nedir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Efor Testi Nedir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.