reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyabeti Durduralım

Zayıflama Diyabeti Durduralım konusunu yazdır Diyabeti Durduralım konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 14:19:51 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 167 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kötü beslenme alışkanlıkları ve aşırı gıda tüketimi yalnızca kilo sorununa neden olmuyor, diyabet gibi ciddi hastalıklara da beraberinde getiriyor.

Diyabet (şeker hastalığı) gün geçtikçe daha çok kişide görülen yaygın bir hastalık. Son 20 yılda yalnızca Amerika’da diyabet hastalarının sayısı 3 kat artış görüldü.

Tek başına ciddi bir sağlık sorunu oluşturan şeker hastalığı beraberinde başka ciddi sağlık sorunlarını da getiriyor. Şeker hastalarının felç geçirme riskleri çok daha yüksek.

Diyabeti önlemek için geç kalmış sayılmazsınız. Beslenme alışkanlıklarınızı biraz değiştirerek kendinizi ve sevdiklerinizi şeker hastalığından koruyabilirsiniz.

Karbonhidrat


Bazı diyetler karbonhidrat tüketimini tamamen kısıtlar. Karbonhidrat tüketiminizi tamamen kesmek yerine doğru tip karbonhidrat tüketerek diyabet riskini azaltabilirsiniz. Beyaz ekmek ve pirinç gibi gıdalar yerine fasulye, mercimek, nohut gibi işlenmemiş karbonhidrat depolarını tercih edin. İşlenmiş karbonhidrat aynı zamanda kan şekerinizi stabil tutuyor. Yani kan şekerinizdeki ani iniş ve çıkışları önleyerek bir anda acıkmanızı engelliyor.

Uyku düzeni


Uzmanlara göre 5 saatten daha az uyuyanların diyabet riski, 5 saatten daha fazla uyuyanlardan 2 kat daha fazla.

Uykusuzluk insülin hassasiyetinizi azaltıyor, yani tokluk hissinin beyin tarafından işlenmesini zorlaştırıyor. Aynı zamanda iştahınızı da arttıran uykusuzluk diyabet için iyi bir zemin hazırlıyor.

Akdeniz diyeti


British Medical Journal
’ tarafından yapılan araştırmaya, Akdenizliler gibi beslenerek diyabet riskinizi %83 düşürebileceğinizi gösterdi. Bunun nedenlerinden bir tanesi de Akdenizlilerin her yemekte zeytinyağı kullanması. İçinde güçlü antioksidanlar bulunan zeytinyağı birçok hastalığı önleyici nitelikte. Katı yağ yerine mümkün olduğunca zeytinyağı kullanmaya çalışın.


Diyabeti Durduralım başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 167 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyabeti Durduralım

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyabeti Durduralım Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.