reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyabet Tedavisi

Zayıflama Diyabet Tedavisi konusunu yazdır Diyabet Tedavisi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 31-10-2010 tarihinde saat 00:21:29 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1174 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bu durumda dikkatli bir gözlem gereklidir ve herhangi bir tedaviye başlanmadan önce eğitimli bir bitki uzmanına danışmak en iyisidir. İnsüline bağlı diyabet hastaları, profesyonel bir uzmanın rehberliğinde olmadığı sürece, kan şekeri düşüren bitkiler almaktan kaçınmalıdırlar.

* Kan şekerinin düşmesine yardım edecek bitkiler deniz yosunu, keçisedefi, ısırgan, çemenotu tohumları, yabanmersini yaprakları, aloe vera ve sarımsaktır.
* Yabanmersini ve ısırgan yapraklarını demleyerek veya bir fincan suda bir tatlı kaşığı çemenotu tohumunu 10 dakika boyunca yavaşça kaynatarak bir çay hazırlayın. Satın alabileceğiniz aloe vera tonikleri de kullanışlı olabilir.
* Bol bol karbonhidrat karışımı tüketin (kepekli pirinç, fasulye ve sebze gibi) ve vücudun insülin üredmini desteklemek için düzenli olarak muz, papaya, lahana, marul, şalgam ve zeytin yiyin. Yemeklerde bol bol sarımsak ve soğan kullanmaya çalışın veya eğer çeşni kullanmayı sevmiyorsanız, ek sanmsak yiyin.

Diyabete iyi gelen bitki çaylarının hazırlanması

Bitkilerin yapraklarını, çiçeklerini ve saplarını suda kaynatarak, demlenmiş veya kaynamış şekilde içebilirsiniz. Genel görüşe göre, 25 gr kurutulmuş bitki veya 75 gr taze bitki yeni kaynamış yarım litre suya eklenir (bu bitkinin yağının buharlaşma sırasında dağılmasını önler). On dakika dinlenmeye bırakılır, süzülür ve bu demden gün boyunca üç defa, şarap kadehinde veya fincanda içilebilir. Serin bir yerde, kapalı bir sürahi veya çaydanlık içinde saklanır ve 24 saat içinde tüketilmesi gerekir. Alternatif olarak, her fincan için iki tatlı kaşığı bitki kullanarak, her içim için ayrı bir çay hazırlayabilirsiniz.

Diyabet Tedavisi başlıklı bu makale 31-10-2010 tarihinden itibaren 1174 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyabet Tedavisi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyabet Tedavisi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.