reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı?

Zayıflama Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı? konusunu yazdır Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 14-07-2011 tarihinde saat 14:51:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 11747 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Birçok kişi ramazanda oruç tutarken diş fırçalamanın orucu bozup bozmayacağını merak eder.Oruçlu insanların genelde ağzı kokar doğal olarak.Peki diş fırçalarsak oruç bozulurmu ? Diş fırçalamak orucu bozarmı ? İŞte bu sorunun yanıtı. Diş fırçası yapısı itibari ile misvaka benzer.Hanefi mezhebine göre oruç olan kişiler her zaman kullanabilir.Ancak bazı kişilere göre yaş misvak kullanılmasının mekruh olduğunu söyleniyor.Şafii mezhebine göre fırçanın kullanılması caiz olarak bilinmektedir.Bize göre oruçlu iken diş fırçalamak önerilmez.Ama şöyle birşey var, oruçlu iken maucn yutulmadığı sürece ( mideye herhangi bir besin girmemesi ) oruç bozulmaz.

Bizim size önerimiz, birçok büyük market’de satılan gargaralardır.Mavi renkteki bu gargaralar ağzı temizler ve 24 saat koruma sağlar.Fiyatıda o kadar yüksek değil, 7 tl ile 10 tl arasında, bu şekilde hem orucunuz bozulma teklikesi yaşamaz, hemde siz rahat edersiniz.

Ayrıca Ramazanda kilo vermek isteyenler için diyet programı sitemizde bulunmaktadır…

Ayrıca oruçlu iken dişçiye giden kişi diş tedavisi yaptırırsa kan ve su yutmazsa yine orucu bozulmaz.Bize göre sahurdan sonra diş fırçalanması ağız kokusuna yine önlem olabilir.Fakat şöyle bir gerçek varki, diş fırçalamak susuzluğa yol açar.


Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı? başlıklı bu makale 14-07-2011 tarihinden itibaren 11747 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diş Fırçalamak Oruç Bozar Mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.