reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Depresyon İlacı

Zayıflama Depresyon İlacı konusunu yazdır Depresyon İlacı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 30-07-2011 tarihinde saat 12:11:00 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 483 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Dengeli beslenmenin insan vücudu için önemine dikkat çeken uzmanlar, sonbaharda bollaşan cevizin depresyonun ilacı olduğunu belirtti.

Uzmanlar, her mevsimin kendine özgü sebze ve meyveleri olduğunu açıklayarak, "Zira doğa, besinler konusunda da çok özel bir dengeye sahip. Bizim de kışın kilo almamamız için sebze ve meyvelerden en doğru biçimde faydalanmamız gerekiyor. Söz gelişi, sonbaharda bollaşan ceviz depresyona iyi geliyor. Eylül ayı, taze fındık ve ceviz gibi yağlı tohumların çıktığı, bol bulunduğu bir aydır. Bu besinler Omega 3 ve B vitamini yönünden zengindirler ve kışın görülen depresif ruh haline iyi gelirler. Bu tür yağlı tohumların kalori değerlerinin çok yüksek olduğu unutmamalı ve hepsinden düzenli olarak az miktarlarda yenmeli. Mevsiminde çıkan sebze ve meyveleri daha sık tüketirsek ve arada sırada mevsim dışı ürünlere yönelirsek, çok büyük bir sorun yaşamayız" dedi.

Uzmanlar, insan vücudunun yeni mevsime uyum gösterdiğini ifade ederek, "Bu noktada yeterli ve dengeli beslenmenin devreye girmesi gerekiyor. Her öğünde et, süt, sebze, meyve, tahıl ve yağlardan her birini ihtiyacımız kadar tüketmeliyiz. Kilo vermek, öncelikle bir disiplin işidir. Kısa sürede ve yanlış diyetlerle kilo vermek çözüm değildir. Önemli olan, yeni bir beslenme alışkanlığı kazanmak ve böylece, devamlı kilo alıp vermemek. Kilo sorununuzu çözmek için acele etmeyin, sadece doğru beslenme alışkanlığı kazanmaya çalışın" diye konuştu.


Depresyon İlacı başlıklı bu makale 30-07-2011 tarihinden itibaren 483 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Depresyon İlacı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Depresyon İlacı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.