reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Deniz Ürünlerinin Faydaları

Zayıflama Deniz Ürünlerinin Faydaları konusunu yazdır Deniz Ürünlerinin Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 30-07-2011 tarihinde saat 12:44:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 154 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


DENİZ ÜRÜNLERİ İHMAL EDİLMEMELİ

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de önemli bir besin ve vitamin deposu da deniz ürünleri; imkanı olanların haftada bir kez balık yemesi önemle tavsiye ediliyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye?de önemli bir besin ve vitamin deposu da deniz ürünleri. Günümüzde ancak suni olarak üretilebilen somon balığı, önemli bir deniz mahsulü. D, B6 ve B12 vitamini, iyot ve potasyum içeren somon balığı bol miktarda yağ içerdiği halde, yüksek orandaki Omega 3 yağ asidiyle kanı sulandırıyor. İmkanı olanların haftada bir kez balık yemesi önemle tavsiye ediliyor.

Kalp riskini azaltan ve kanseri önleyen bir diğer besin zeytinyağı. Basit doymamış yağ asitleri ve bitkisel maddeleri barındıran zeytinyağı kolesterolü düşürüyor ve damar tıkanıklığına karşı insanı koruyor. Vücut tarafından daha iyi değerlendirildiği ve kan dolaşımını kolaylaştırdığı için sızma zeytinyağının tüketilmesi tercih edilmeli.

Kalorisi düşük, ve kolay hazmedilen yoğurdun içindeki süt asidi özellikle albümin hazmını kolaylaştırıyor.

Prostat üzerinde olumlu etkileri olduğu gibi, aynı zamanda idrar yollarına da iyi geldiği için cips yerine kabak çekirdeğinin çıtlatılması tavsiye ediliyor.

Hamileler için güç kaynağı ve bel ağrılarına iyi gelen bademin aynı zamanda cildi güzelleştirici etkisi de bulunuyor. E, B2 vitamini, magnezyum, kalsiyum ve mangan içeren badem, beden ve zihin yorgunluğuna da birebir. Tüketilmesi için öneriler şöyle; bir bardak süte 5 adet badem atıp sabaha kadar bekletilmeli, sabah tüketilirken de çok iyi çiğnenmeli.

Erkekler için çok faydalı kabul edilen kabak çekirdeğinde, albümin, magnezyum, çinko ve E vitamini var. Prostat üzerinde olumlu etkileri olduğu gibi, aynı zamanda idrar yollarına da iyi geldiği için cips yerine kabak çekirdeğinin çıtlatılması tavsiye ediliyor.

Kaynak:ntv
Deniz Ürünlerinin Faydaları başlıklı bu makale 30-07-2011 tarihinden itibaren 154 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Deniz Ürünlerinin Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Deniz Ürünlerinin Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.