reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bitkisel Ürünler

Zayıflama Bitkisel Ürünler konusunu yazdır Bitkisel Ürünler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 26-07-2011 tarihinde saat 16:57:19 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 148 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


ABD de yapılan bir araştırma, bitkisel protein ve zeytin yağı gibi bitkisel yağlarla beslenme düzeninin, tansiyonu ve kötü kolestrolü düşürdüğünü ortaya koydu.

John Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi nden Dr. Lawrence Appel, günlük beslenme ihtiyacının yüzde 10 unun bitkisel proteinler ya da doymamış yağlarla karşılanmasının, tansiyon ve kötü kolestrolü düşürdüğünü ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini azalttığını belirtti.

Amerikan Tıp Derneği nin (JAMA) yayın organında çıkan makalede, bilimadamlarının, büyük tansiyonu 12-15,9 ve küçük tansiyonu 8-9,9 arasında değişen 164 kişiye, tümü doymuş yağ oranı düşük, sebze ve meyve ağırlıklı, protein, şeker ve bitkisel yağlar ihtiva eden 3 farklı beslenme şekli uyguladıkları kaydedildi.

Araştırma sonucunda, sırayla, farklı oranlarda uygulanan 3 farklı beslenme düzeninin ardından, sadece 6 haftada, bu kişilerin tansiyonlarında belirgin bir düzelme olduğu ortaya çıktı.

Araştırmacılar, bitkisel protein ve bitkisel yağ ağırlıklı beslenme düzeninin tansiyonu ortalama yüzde 9,3, şeker ağırlıklı beslenme düzeninin ise tansiyonu yüzde 8 oranında azalttığı belirtildi.


Bitkisel Ürünler başlıklı bu makale 26-07-2011 tarihinden itibaren 148 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bitkisel Ürünler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bitkisel Ürünler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.