reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bal Ve Öksürük

Zayıflama Bal Ve Öksürük konusunu yazdır Bal Ve Öksürük konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 23-08-2011 tarihinde saat 15:34:42 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 39 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bal; Uykuda gelen öksürük krizlerine karşıESKİ MISIRLILAR VE YUNANLILAR
dahi balın şifa verici özelliğine vakıftı. Günümüzde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) öksürük ve soğuk algınlıklarında bal yenmesini tavsiye ediyor. Berlin'deki Charite Kliniği uzmanları da balın «muhtemelen» etkili olduğu görüşünde. ABD'li hekimler soğuk algınlığından mustarip 105 erkek ve kız çocuğu üzerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Kimi çocuklara bir iki kaşık koyu renkli karabuğday balı verildi, bazıları piyasada sıkça rastlanan bir öksürük şurubundan içti, ötekilere ise hiçbir tedavi uygulanmadı. En iyi sonucu bal verdi. Öksürüğü azalttı ve çocukların daha rahat uyumalarını sağladı. Büyük bir ihtimalle bal, boğaz ve gırtlaktaki iltihaplı mukozayı iyileştiriyor. Balın muhteviyatı üst solunum yollarındaki enfeksiyon la savaşan bağışıklık sistemini uyarıyor.

Araştırmacılar koyu renkli bal türlerini de fenol denen etken maddenin daha yüksek oranda bulunduğunu, bu nedenle açık renkli ballara nazaran daha tesirli olduklarını tahmin ediyor.
«Medihoney» adı verilen anti bakteriyel bal yaralara sürüldüğünde dezenfektan etkisi gösteriyor. iltihaplanmayı önleyerek iyileşmeyi hızlandırıyor. «Medihoney» ağırlıklı olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da yetişen manuka ağacının çiçeklerinden elde ediliyor.
Bal Ve Öksürük başlıklı bu makale 23-08-2011 tarihinden itibaren 39 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bal Ve Öksürük

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bal Ve Öksürük Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.