reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Zayıflama Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı? konusunu yazdır Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-08-2011 tarihinde saat 13:35:08 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 179 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bağışıklık sisteminiz sizi yaz, kış hastalıklardan ve mikroplardan korur. Hepimiz her gün çok sayıda bakteri ve mikropla karşılaşıyoruz. Bunlardan hastalık kapmamızı engelleyen tek korumamız bağışıklık sistemimizdir. Doğru beslenme yöntemleri ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Serbest radikaller
vücudumuza zarar veren, kanser gibi ciddi hastalıkların riskini arttıran maddelerdir. Serbest radikallerle savaşmak için bol miktarda antioksidan tüketmeniz gerekir. Kırmızı renkli sebze ve meyvelerin antioksidan miktarı yüksektir. C ve E vitamini serbest radikallerle savaşan güçlü vitaminlerdir. Turunçgiller bol miktarda C vitamini içerir. E vitamini için ayçiçek yağı, badem, ceviz ve fıstık yiyebilirsiniz. Ayrıca beta karoten vücudunuzda A vitaminine dönüşerek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Havuç ve brokoli betakaroten içeriği yüksek sebzelerdir.

A vitamini için mutlaka ıspanak, kabak, domates ve havuç tüketmelisiniz. A vitamini beyaz hücreleri güçlendirerek kanserle etkin bir şekilde savaşır.

Şeker tüketimi bağışıklık sistemini
az da olsa zayıflatır. Bu yüzden aşırı şeker tüketiminden kaçınmalısınız. Şeker akyuvarların bakterilerle savaşmasını zorlaştırarak bağışıklık sisteminizi zayıflatma özelliğine sahip. Buna şekerli meşrubatların da dahil olduğunu unutmayın. Şekerli içecekler bağışıklık sisteminizi bir süreliğine zayıflatıyor.

C vitamini ayrıca sigaranın verdiği zararları dengeler. Sigara içiyorsanız vitamin ve mineral tüketiminizi normal bir insanın üstünde tutmanız gerekiyor. Buna öncelikle C vitamini ile başlamalısınız. C vitamini sigaranın lenfositlere verdiği zararı azaltıyor ve bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.

Çinko bağışıklık sisteminiz için en önemli minerallerden biridir. Enfeksiyon kaptığınız zaman çinko tüketerek bağışıklık hücrelerinin sayısını arttırabilirsiniz.


Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı? başlıklı bu makale 08-08-2011 tarihinden itibaren 179 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.