reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bağırsak Tembelliği

Zayıflama Bağırsak Tembelliği konusunu yazdır Bağırsak Tembelliği konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-08-2011 tarihinde saat 15:37:14 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 60 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kabızlık problemi yaşayanlar sabah kahvaltısına önem vermeli, mutlaka kahvaltı yapmalıdırlar. Her öğünde çiğ sebze yemeye özen göstemelisiniz.Sabahları kahvaltıda kuru erik, kuru incir veya kuru kayısı marmelatından birisi yenmeli veya kompostosu içilmelidir.

Kahvaltıdan sonra bir bardak su içmek faydalıdır. Muz, nar, ayva gibi meyveler bağırsak hareketlerini yavaşlatarak kabızlığa neden olurlar. Havuç ve makarnada aynı etkiye sahiptirler.Kabızlık sorunu olanlar patatesten mümkün olduğu kadar uzak durmalı. Özellikle posalı ve lifli yiyecekler tüketilmelidir. Kafeinli yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Beyaz ekmek yerine esmer unlu kepekli ve yulaflı ekmekler tüketilmelidir.Yemek yerken lokmalar iyice çiğnenmelidir.

Yenilenlerin sulu gıdalar olmasına dikkat edilmelidir.Kuru baklagilleri bol bol tüketmelisiniz. Hazır meyve suyu içmekten çok taze meyveleri yemeyi tercih edin.Bütün bunların yanında egzersiz hareketleri yapmayıda ihmal etmeyin.

 


Bağırsak Tembelliği başlıklı bu makale 16-08-2011 tarihinden itibaren 60 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bağırsak Tembelliği

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bağırsak Tembelliği Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.