reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bağırsak Hareketleri

Zayıflama Bağırsak Hareketleri konusunu yazdır Bağırsak Hareketleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:23:36 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 204 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sindirim sorunları ve kabızlık beslenme alışkanlıklarımız yüzünden ülkemizde oldukça yaygın olan sağlık sorunlarıdır. Bu tip sağlık sorunları vücudun doğal dengesini bozar ve yaşam standartlarınızı düşürür. Özellikle diyet yaparken bağırsak hareketlerinin düzenli işlemesi çok önemlidir.

Sabah kalktığınızda güne bir bardak su içerek başlayın. Gün içinde aç karnına ıhlamur için ve şeker yerine 1 tatlı kaşığı bal kullanın. Diyetinizi bozmak istemiyorsanız bal yerine kayısı da yiyebilirsiniz. Bu dönemde bol miktarda lif tüketmeniz gerektiği için sürekli meyve yiyebilirsiniz. Elma, ayva, muz ve şeftali uzak durmanız gereken meyvelerdir. Ana yemeklerde sebze yemeklerini tercih edin. Kepekli ve bol tahıllı ekmeklerden yemelisiniz. Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı, normal makarna yerine kepekli makarna yiyin.

Kabızlık döneminde daha hareketli olmak size avantaj sağlar. Masa başında çalışıyorsanız her fırsatta ayağa kalkın ve yürüyün. Masanızda mutlaka bir su şişesi bulundurun ve sürekli su için. Az da olsa egzersiz yapmak, küçük yürüyüşlere çıkmak avantajlı olacaktır.

Bağırsak hareketleriniz
bir süre düzene girmezse doktora başvurmanız gerekir. Kabızlık ve sindirim sorunları daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler.Bağırsak Hareketleri başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 204 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bağırsak Hareketleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bağırsak Hareketleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.