reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ateş Düşüren Meyveler

Zayıflama Ateş Düşüren Meyveler konusunu yazdır Ateş Düşüren Meyveler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 30-07-2011 tarihinde saat 12:30:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 245 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


PORTAKAL ATEŞLİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR

Yüksek miktarda beta karoten ve C vitamini içeren portakal, enfeksiyonlara karşı koruma sağlıyor. Ayrıca portakalın beyaz etinde ve kabuğunun altında kanser ve kalp krizi riskini azaltan maddeler bulunuyor. C vitamini ve selenyum açısından çok zengin olan portakal, stres ve ateşli hastalıklara iyi geliyor. Portakalla ilgili uzmanların önerisi sıvıyağ veya margarin sürülmüş ekmek eşliğinde tüketilmesi.

Suyu da meyvesi de sağlık açısından yararlı üzüm, bol bol tüketilmesi gerekenlerden. Potasyum, demir ve bol miktarda magnezyum içeren üzüm fiziksel ve ruhsal açıdan enerji veriyor. Üzüm, üzerine yapışan tarım ilaçlarından arındırılmak için sıcak suyla iyice yıkanmalı.

Tropikal meyvelerden mangonun en lezzetli hali, en çok dolgun olduğu dönem. C vitamini, provitamin A ve B vitamininin tüm türlerini içeren mango, mümkün olduğunca çiğ yenilmeli. Bu meyve içerdiği vitaminler nedeniyle sinirler, cilt ve saçlar için çok yararlı.
Limon, asidi yönünden zengin bir meyve; genelde hazmı kolaylaştırırken, olgunlaşmış limonun suyu kalbi güçlendiriyor.

'Çaya çorbaya' nidasıyla pazarcıların sattığı limon, asidi yönünden zengin bir meyve. Genelde hazmı kolaylaştırırken, olgunlaşmış limonun suyu kalbi güçlendiriyor. C vitamini, magnezyum ve bakır içeren limon, soğukkanlılığa ve strese karşı birebir. Limon alırken iyice sararmış olanları tercih edilmeli.
Ateş Düşüren Meyveler başlıklı bu makale 30-07-2011 tarihinden itibaren 245 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ateş Düşüren Meyveler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ateş Düşüren Meyveler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.