reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Zayıflama Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir? konusunu yazdır Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-08-2009 tarihinde saat 16:28:44 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 39495 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Arı Sütü Nedir?


Arı sütü genç bal arılarının salgı bezlerinden üretikleri bir maddedir. Diğer arı ürünlerinin aksine varlığı uzun bir süre bilinmedi. Jel kıvamında krem renkte ve ekşi bir tada sahiptir. Kraliçe arı hayatı boyunca arı sütüyle beslenir. Diğer bal arıları birkaç ay kadar yaşarken kraliçe arı 6 yıl yaşar. Kraliçe arıyla diğer bal arıları arasındaki bu farkın arı sütünden kaynaklandığı düşünüldüğü için arı sütüne olan ilgi ve araştırmalar artmıştır.

Arı Sütü Kullanımı?

Hastalıklara karşı korunmak sağlıklı ve zinde kalabilmek için herkes arı sütünü kullanabilir. Arı sütü ısıya ve ışığa duyarlıdır. Bu yüzden muhafaza edilmesinde uyulması gereken kurallar vardır. Arı sütü kullanımı saf şekilde olabileceği gibi ballada karıştırılarak alınabilir. Ayrıca bir çok ülkede kapsül haline getirilmiş biçimleride vardır. Saf halde alındığında dilatından alınır. Ancak arı sütünün besleyici değerlerini yitirmeden saf halde tutmak kolay olmadığından genelikle balla karıştırılarak tüketilmesi yaygındır. Arı sütünün karıştırıldığı balın gerçek ve kaliteli bal olması gerekir.
 
Arı sütü faydaları bakımından geniş bir içeriğe sahiptir. Güçlü besleyici özelliği ile dikkat çeken arı sütünün içeriği karmaşık ve kompleks bir yapıdadır.
 

Arı Sütü İçeriği:

İçerisinde karbonhidrat, protein, amino asitler, yağ asitleri, mineraller, vitaminler, doğal hormonlar bulunmaktadır. Bileşiminin küçük bir kısmı ise henüz anlaşılamamıştır. Bundan dolayı arı sütü sentetik olarak üretilememektedir.

Arı Sütü Faydaları


 • Bağışıklık sistemini destekler.
 • Antibakteriyel, antivirütik özelliği vardır.
 • Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
 • Hormonları ve metabolik işlevleri düzenler.
 • Bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı enerji kaynağıdır. Vücuda zindelik kazandırır.
 • Kolesterolü düşürücü etkisi vardır.
 • Karaciğeri kuvvetlendirir.
 • Sinirsel rahatsızıklar olumlu etkilerde bulunur.
 • Saç dökülmesini önlemede etkildir.
 • Damar sertliğini engellemede yardımcıdır.
 • Ülser gastrit ve kolit gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir.
 • Kansızlık sorununda yardımcıdır.
 • Hafızayı kuvetlendirir.
 • Cinsel performansı artırır.
 • Cilt sağlıgı ve kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir.
 • Adet düzensizliklerinde kullanılır.
 • Yetersiz beslenmeden doğan eksikliği giderici güçlü besleyici özelliği vardır.

Son yıllarda arı ürünleri ile tedavi anlamına gelen apiterapi başta uzak doğu ülkeleri olmak üzere giderek birçok ülkede yaygınlaşmaktadır. Propolis bal polen arısütü arı zehiri gibi arı ürünlerini tedavide kullananan apiterapi kliniklerinin sayısı artmaktadır.
 

Diğer Arı Ürünleri Bilgileri


Propolis:

Bağışıklık sistemini uyarır. Antibiyotik, antiseptik ve antifungusid özelliği vardır. Solunum ve dolaşım sistemi hastalıklarında, diş ve dişeti proplemlerinde kullanılır. Güçlü bir antioksidan özelliği vardır. Antiromatizmal etkiye sahiptir.

Balın Faydaları:

Antibakteriyel özelliği vardır. Balın içinde bakteri üreyemez. Aynı zamanda bal mikrop öldürücü niteliğe sahiptir. Kalbi korumada yardımcıdır. Vücud direncini artırır. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinde faydalıdır. Nezle ve gripte iyi bir destekleyicidir. Romatizmal hastalıklarda dışardan kullanılır. Balgam söktürücüdür. Kansızlık sorununda kullanılabilir.

Burada kastedilen nitelikler gerçek bal için geçerlidir. Su ve şekerden yapılmış balların herhangi bir tedavi edici özelliği yoktur. Yapılan araştırmalarda piyasada bulunan balların önemli bir kısmının gerçek bal özelliği taşımadığı ortaya çıkmıştır. Ayrıca bazı bal ürünlerinde kimyasal ilaç bulgularına rastlanmıştır.

Sahte bal:

Sahte bal üretiminde birkaç yöntem vardır. Arıya şeker şurubu verilmek suretiyle üretilen ballar bunlardan ilkidir. Bir diğer sahte bal çeşidinde ise arı kullanılmadan doğrudan bazı maddeler birbiriyle karıştırılarak piyasaya bal etiketiyle sürülür. Bir başka yöntem ise az miktardaki gerçek balla sahte balın karıştırılması yoluyla tüketime sunulmasıdır.

Gerçek bal zengin çiçekli bitki ortamında ekolojik koşullarda (ilaç vs.. kullanılmadan) üretilmiş baldır.

Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir? başlıklı bu makale 13-08-2009 tarihinden itibaren 39495 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir? için yapılmış yorumlar.
arı sütü fiyatı
Yazan: serkan - Aydın
Puan:arı sütü fiyatı

"yazıda bahsedilen arı sütü tabletlerinin fiyatı ne kadar acaba?"
  
Bu yorum 13-08-2009 22:29:32 tarihinde yazılmıştır...

arı sütü
Yazan: aynur sivri - Antalya
Puan:arı sütü

"insan vücudundaki kısmen felç olan kısımlarda sürekli ve düzenli kullanım sonucu olumlu etkileri vardır.ARILARA VE ARI ÜRÜNLERİNE MİNNETTARIM."
  
Bu yorum 05-12-2009 17:17:55 tarihinde yazılmıştır...

arı sütü ve poleni emziren anneler kullanmalı mı
Yazan: merve yıldırım - İstanbul
Puan:arı sütü ve poleni emziren anneler kullanmalı mı

" emzirme döneminde arı sütü kullanılabilir mi? teşekkürler.."
  
Bu yorum 08-04-2010 02:10:40 tarihinde yazılmıştır...

bitkisel ürünler siparişi
Yazan: hüseyin kaplan - Samsun
Puan:bitkisel ürünler siparişi

"mrb samsundan hüseyin ben..aloe vera ürünleri olan arısütü polen balık yagı şampuan el sabunu diş macunu güzellik ürünleri ve yüzlerce ürün seçeni olan 140 ülkenin ilgili bakanlıgının onayından geçen firmanın ürünlerini kullanıyorum ve ticaretini yapıyorum ilgilenlerin 0532 *** ** 06 veya ***@hotmail.com mail adresimden ulaşılabilsiniz..ürünlerimiz ilaç degildir saglıklı yaşamayı destekleyen ürünlerdir..agız yoluyla alınan ürünlerin doktor onayı olmadan satmıyorum bilginize tşkler "
  
Bu yorum 30-07-2010 03:21:24 tarihinde yazılmıştır...

Arı Sütünün Zayıflatma Etkisi
Yazan: Ceyda Uslu - Afyon
Puan:Arı Sütünün Zayıflatma Etkisi

"Arı sütü zayıflatması yağ yakımını kolaylaştırmakla olur vucutta biriken buda kilo vermenizi kolaylaştırır arı sütü alırken doğal olan Arı Sütü Doz 1 dir çocuklar için oldundan doğal ve saftır ve her markanın vardır "
  
Bu yorum 16-05-2011 15:43:05 tarihinde yazılmıştır...

Arı Sütü ile zayıflama
Yazan: deren - Denizli
Puan:Arı Sütü ile zayıflama

"Yeni Zayıflama Yöntemi arılardan geldi tüm dünya şimdi bunu kullanıyor.Yöntem aslında yıllardır bildiğimiz bir çok firma tarafından üretilen bildiğiniz Arı Sütü Ayrıca Arı Sütü Alırken Dikkat edilecek nokta tammane doğal olan Arı Sütü Doz 1 Kullanılmasıdır.Bunun nedeni bu ürün çocuklar için üretildiğinden saf ve doğaldır Kontrolü sıkı olduğundan firmalar özenle üretirler ve yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilir."
  
Bu yorum 16-05-2011 17:32:30 tarihinde yazılmıştır...

Arı Sütü Nedir? Arı Sütünün Faydaları Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.