reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Anti Aging Nedir?

Zayıflama Anti Aging Nedir? konusunu yazdır Anti Aging Nedir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 14:13:21 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 135 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bilim adamlarının gençliği korumanın sırrını keşfetmek için uzun yıllardır yaptıkları yoğun araştırmalar sonucu yeni bir yöntem ortaya çıktı: Anti Aging. Bu yöntemin hedefi, uzun yıllar gençliğinizi korumak ve fit kalmanızı sağlamak! AntiAging yöntemine göre, önemli olan ne kadar uzun yaşadığınız değil, bu yaşadığınız süreyi ne kadar kaliteli değerlendirdiğiniz! Artık şunu biliyoruz ki gençliği uzatıp yaşlanmayı geciktirmek mümkün. İnsan ömrü 125 yaş sınırlarını zorlayacak yakında. Hem de ileri yaşlarda, orta yaşlıların dinçliği ve zindeliğiyle! Bunu başarmak için yapmanız gereken, bilince dayalı sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek ve Anti Aging uzmanı doktorunuzun önerilerini dikkate almak. Anti-aging kelime anlamı olarak ‘yaşlılığa karşı’ demek. Ülkemizde, özellikle orta yaş ve üzerinde olan kişilerin anti-aging’e olan ilgisinin gün geçtikçe arttığı da bir gerçek. Anti-aging programının temel felsefesi ise ‘sağlıklı ve iyi yaşam.

Anti aging’in temel amaçlarına baktığımızda şunları görüyoruz…

Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek
• Hormonal düzensizlikleri dengelemek
Cinsel gücü ve sağlığı artırmak
Yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak

ANTİ AGİNG BESLENME

Hemen belirtelim! Zamana meydan okumak için ancak her daim genç ve sağlıklı olmayı seçenler, anti-aging uygulamalarını hak edebilir. En iyi tedavinin erken teşhis olduğunu artık bir çoğumuz biliyoruz. Aslında ‘en iyi tedavi’ de, hiç hasta olmamak ve bunun için önlem almak demek. Dolayısıyla anti-aging’de de ilk adım öncelikle ciddi bir sağlık muayenesi yaptırmak olmalı. Kişi sağlıklıysa, bunun üstüne anti-aging destekleri inşa edebilir. Yetersizlikler ya da hatalar tespit edilip, iyileştirme yoluna gidilebilir. Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün değil belki fakat fiziksel çöküşün önüne geçilebilir. Genel sağlık muayenesinin yapılması işte bu açıdan çok önemlidir. Genellikle danışılan uzman tarafından kan ve hormon testleri yapılması istenir. Anti-aging’de en önemli unsurlardan biri de beslenme tarzı… Aslında yıllara meydan okumak için ilerleyen yaşları beklemeden amaç hep iyi beslenmek olursa zaten doğal anti-aging de gerçekleşmiş olur. Kilo kontrolünü aktif yaşam ve egzersiz takip eder.

Dengeli beslenm
e ile yaşlanmanın tüm belirtileri yavaşlatılabilir, hatta yeniden yapılandırılan bir beslenme tarzı ile kaliteli yaşam süresi uzatılabilir. Beslenmenin ve düzenli egzersizin hücreler üzerindeki müthiş etkisi, kısa bir sürede hissedilecektir.

Benimsenmesi gereken anti-aging alışkanlıklar


Posa yönünden zengin dengeli bir beslenme tarzı hedeflenmeli…
Haftada bir gün detoks yapılmalı veya daha kontrollü beslenilmeli…
Su tüketimine dikkat edilmeli…
Öğün sayısı artırılıp, tüketilen miktarlar azaltılmalı…
Yağ tüketimine dikkat edilmeli…
Tuz ve şeker tüketimi azaltılmalı…
Porsiyon ölçüleri kontrol edilmeli…

Bu alışkanlıkların yanı sıra hücrelere gençlik aşılayan, antioksidan kapasitesi yüksek besinler, beslenme programı içerisinde yoğun olarak yer alırsa daha çok fayda sağlanabilir ve çok daha fit hissedilir.

Anti-aging programındaki bireylerin kaçınması gerekenler ise şöyle sıralanabilir.

İşlenmiş hazır gıdalar
• Şeker ve tuz içeriği yüksek besinler
Katı ve hayvansal yağlar
Asitli içecekler


Anti Aging Nedir? başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 135 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Anti Aging Nedir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Anti Aging Nedir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.