reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ananasın Faydaları

Zayıflama Ananasın Faydaları  konusunu yazdır Ananasın Faydaları  konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:29:27 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 290 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ananas birçok meyvenin birleşmesiyle oluşur. Ananaslar çoğu meyve gibi toplandıktan sonra da olgunlaşmaya devam etmezler. Bu yüzden aldığınız ananasın yeterince olgunlaşmış olmasına dikkat edin.

Ananas halkımızın damak tadına yeterince hitab etmediği için fazla tüketilmiyor. Ancak ananas faydaları ile mutlaka tüketilmesi gereken bir meyve. Ananas sindirim sistemine doğrudan etki eden bir meyve. Bazı sindirim sorunlarını çözen ananas bunlara bağlı oluşan ağrıları da yok ediyor. Ananas sporcuların da en sevdiği meyveler arasında yer alıyor. Eklem iltahabı ve kireçlenmeye iyi geliyor. Ayrıca ananas meyvesinin suyu antelmintik etkiye sahip, yani bağırsaklardaki istenmeyen misafirlerden hızla kurtulmanızı sağlıyor.

Ananas yüksek oranda manganez içeren bir meyve. Yalnızca bir dilim ananas günlük manganez ihtiyacınızın %75 kadarını karşılar. Bu yüzden tüm sporcuların, kas geliştirenlerin, yaşlıların ve menapoz dönemindeki kadınların düzenli olarak ananas yemesi öneriliyor. Ananasın gizli silahı içindeki proteolitik enzim olan bromeliyan. Ananas bu enzim sayesinde protein parçalama işlemini güçlendiriyor, yani sindirim sisteminizi bu şekilde destekliyor ve vücudun daha fazla protein işlemesini sağlıyor.

Grip veya nezle olduğumuzda hepimizin ilk aklına gelen portakal suyu içmek oluyor. Ama size bu alışkanlığı değiştirmeyi öneriyoruz. Taze sıkılmış ananas suyu bol miktarda C vitamini içeriyor ve içindeki bromeliyan enzimi sayesinde boğazınızdaki mukusu çözüyor.


Ananasın Faydaları başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 290 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ananasın Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ananasın Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.