reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Alzheimer Hastalığında Beslenme

Zayıflama Alzheimer Hastalığında Beslenme konusunu yazdır Alzheimer Hastalığında Beslenme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 04-07-2011 tarihinde saat 15:03:09 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 216 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yapraklı sebzeler tüketildiginde yaşlılarda görülme oranı yüksek bir hastalık olan Alzheimer hastalıgı riskini % 50 azaltıyor

Ispanak gibi ‘folik asit’ içeren yapraklı sebzelerin, yaşlılarda görülen’Alzheimer’ riskini yüzde 50 azalttığını belirtildi.

Prof. Dr. M. Hikmet Boyacıoğlu , son yıllarda yaşlıların korkulu rüyası haline gelen Alzheimer hastalığı ile ilgili olarak, başyazarlığını Kolombiya Üniversitesi Tıp Merkezi, New York ve ABD’den Jose Luchsinger’in yaptığı araştırma hakkında bilgi verdi.

Boyacıoğlu, 965 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, yaşlılarda folik asit kullanımının, hastalığın gelişim riskini yarı yarıya düşürdüğünü vurguladı. Boyacıoğlu, 35 yaş ve üzerindekilerin, folik asit içeren ürünleri daha fazla tüketmesi gerektiğine işaret etti.

Ispanak gibi yapraklı sebzeler, karaciğer, kalp, böbrek, kavun, portakal suyu, enginar, pancar, brokoli, bamya ve kuru baklagillerin yüksek miktarda folik asit içerdiğinin altını çizen Boyacıoğlu, folik asitin vücuttaki tüm biyolojik olaylar, alyuvar oluşumu, amino asit metabolizması, hücre büyümesi ve yenilenmesi için zorunlu olan bir vitamin olduğunu kaydetti.


Alzheimer Hastalığında Beslenme başlıklı bu makale 04-07-2011 tarihinden itibaren 216 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Alzheimer Hastalığında Beslenme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Alzheimer Hastalığında Beslenme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.