reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Alkolün Zararı

Zayıflama Alkolün Zararı konusunu yazdır Alkolün Zararı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 28-07-2011 tarihinde saat 16:14:19 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 179 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


İngiltere'de yapılan bir araştırma, kadınların büyük bölümünün, fazla alkol kullanımının artırdığı en önemli risklerden birinden haberdar olmadıklarını ortaya koydu.

Yaklaşık 2 bin erkek ve kadın arasında yapılan araştırma sonuçlarına göre, katılımcıların büyük bölümü fazla alkol tüketmenin karaciğer hastalıklarına ve karaciğer kanserine neden olduğunu biliyor ancak bunların çok azı alkolün meme kanseri riskini artırdığından haberdar.

Yaklaşık 4 milyon kadının tavsiye edilen limitlerin üstünde alkol kullandığı bilinen İngiltere'nin Sağlık Bakanı Dawn Primarolo, araştırma sonuçlarının "şoke edici" olduğunu söyledi.

Meme kanseri için kalıtım, obezite gibi farklı risk faktörleri olsa da alkol kullanımının da meme kanseri riskini artırdığı net biçimde ortaya konulmuş durumda.

Araştırmaya göre, kadınların yüzde 82'si alkol ile meme kanseri arasındaki bağlantıyı bilmiyor. Kadınların yüzde 95'inin ise alkolün karaciğer hastalıklarına neden olduğunu bildiği, yüzde 71'inin de karaciğer kanseri riskinden haberdar oldukları belirlendi.

Meme kanseriyle mücadele eden "Breakthrough Breast Cancer" kuruluşundan Dr. Sarah Cant, meme kanseri riskini artıran birçok etken olduğunu ancak içki miktarını sınırlamanın, bu risklerden birini azaltacağını söyledi.

Cant, "alkol alışkanlıklarını değiştirmek için hiçbir zaman çok geç olmadığını" kaydetti.


Alkolün Zararı başlıklı bu makale 28-07-2011 tarihinden itibaren 179 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Alkolün Zararı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Alkolün Zararı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.