reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Zayıflama Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusunu yazdır Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 02-06-2010 tarihinde saat 13:01:20 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 4478 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Baş ağrısı problemi, bazı insanlar için ender gelişen bir belirti olurken, bazı insanlar içinse hayatlarını kısıtlayan kronik bir hastalık olabilmektedir. Birçok hasta, baş ağrısının altında yatan ciddi bir hastalığın belirtisi olabileceğinden korkar.

Baş ağrısı yaşamı boyunca her insanın sık sık yaşadığı, çözümlenebilir sebepleri olan bir hastalıktır

Baş ağrısının beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, girip, yüksek ve düşük tansiyon, göz bozukluğu, dolaşım bozukluğu, solunum yetersizliği, kadınlarda aybaşı halleri, menenjit, safra rahatsızlığı, verem ve aşırı üzüntü gibi sebepleri olabilir.

Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri


  • Migren tipi baş ağrıları için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenmeye bırakılır. Bu karışımdan günde 2 bardak olmak üzere, en az bir ay düzenli olarak içilmesi önerilir.
  • 1 çay bardağı sıcak suya; lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkilerden 1 kahve kaşığı konulup 5 dakika demlenir. Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
  • 1 bardak kaynar suya 4 – 10 gram arası oğul otu konularak, 10 dakika bekletilir. Baş ağrısını hafifletmek için bu çaydan günde 3 defa içilmesi önerilir.

Noktalarla Baş Ağrısı Tedavisi


  • Baş ağrısı ense kökünden başlıyorsa ve kafatasının alt bölümünde gerginlik varsa, önce bu bölgeye nokta masajı yapmalısınız.
  • Başın tepesindeki noktalara üç parmakla masaj uygulayın.
  • Başın ortasındaki noktadan başlayarak alnın tam orta çizgisindeki üç noktaya bastırın. Bunu 3 kez tekrarlayın.
  • Başın orta çizgisi üzerindeki dört noktaya ve başın arkasındaki 3 noktaya bastırın. Bunu üç kez tekrarlayın. Ense kökündeki 3 noktaya beşer saniyelik sürelerle ve derine etki edecek şekilde bastırın.

Renklerle Baş Ağrısı Tedavisi

Toprağa yani kristale hayat membası olan güneşi yansıtınca 7 renk oluşur. “Yaratıcının boyasıyla boyanınız” hükmünce mordan kırmızıya 7 renk (mor, yeşil, sarı, kırmızı, turuncu, mavi, turkuaz) bize 7 enerji alanını ve merkezini işaret ederek, renklerle merkezi uyarmayı anlatıyor. Buna göre baş ağrıları nedeniyle terapi edilen hasta için mor renk kullanılması önerilir.

Taşlarla Baş Ağrısı tedavisi

Özellikle stresten kaynaklanan baş ağrısını hafifletmek amacıyla mor renkli ametist taşı tavsiye edilir.

Kokularla Baş Ağrısı tedavisi

Lavanta, yasemin, gül, iğde, papatya gibi kokular stresten kaynaklanan baş ağrılarını rahatlatmak amacıyla önerilir.

NOT: Baş ağrısı çok ani ve şiddetli bir şekilde başlıyorsa, görmede bozukluk, dengede bozuklukla ortaya çıkıyor ve gittikçe şiddetleniyorsa mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.

Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri başlıklı bu makale 02-06-2010 tarihinden itibaren 4478 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sayfayı Paylaş:


NOT: Bu site Sayın Ahmet Maranki'nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki'nin Resmi web sitesi www.maranki.com'dur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com'dan iletebilirsiniz.
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ahmet Maranki Baş Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.