reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ağız Ülseri Nedir?

Zayıflama Ağız Ülseri Nedir? konusunu yazdır Ağız Ülseri Nedir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-07-2011 tarihinde saat 15:39:05 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 202 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ağız Ülseri Nedir? Ağız Ülseri Neden Oluşur?

Genelde dilin üzerinde, damakla ve yanakların içlerinde bulunur (aft veya ağız iltihabı). Ağız ülseri kırmızı başlar; acılı grimsi beyaz ülseri üretmek için, acı veren kabarcıklar bir alanda toplanır. Yalnız veya gruplar halinde oluşabilirler; insanların çoğu aynı zamanda çıkmalarından şikayetçidir. Nedeni tam olarak belli değildir; fakat bazen neden, açıkça hastalığa yatkın olan protez dişlerdir. Eğer kişi yorgun, çok stresli veya herhangi bir enfeksiyonla savaşıyorsa, bu etkenler ülserin oluşmasını desteklerler; ayrıca sindirim problemleri, mide ağrıları veya fungal enfeksiyonları da bazen ülserle ilintili olabilirler. Genelde kendi kendilerine bir hafta gibi bir zamanda yok olurlar.?

Ağız Ülseri Neden Oluşur?

Genelde dilin üzerinde, damakla ve yanakların içlerinde bulunur (aft veya ağız iltihabı). Ağız ülseri kırmızı başlar; acılı grimsi beyaz ülseri üretmek için, acı veren kabarcıklar bir alanda toplanır. Yalnız veya gruplar halinde oluşabilirler; insanların çoğu aynı zamanda çıkmalarından şikayetçidir. Nedeni tam olarak belli değildir; fakat bazen neden, açıkça hastalığa yatkın olan protez dişlerdir. Eğer kişi yorgun, çok stresli veya herhangi bir enfeksiyonla savaşıyorsa, bu etkenler ülserin oluşmasını desteklerler; ayrıca sindirim problemleri, mide ağrıları veya fungal enfeksiyonları da bazen ülserle ilintili olabilirler. Genelde kendi kendilerine bir hafta gibi bir zamanda yok olurlar.


Ağız Ülseri Nedir? başlıklı bu makale 08-07-2011 tarihinden itibaren 202 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ağız Ülseri Nedir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ağız Ülseri Nedir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.