reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Abur Cubur Zararları

Zayıflama Abur Cubur Zararları konusunu yazdır Abur Cubur Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 27-07-2011 tarihinde saat 13:26:26 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 201 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Her şeyi denediniz ama atıştırma, abur cubur yeme alışkanlığınızın önüne geçemediniz… Bu defa önerilerimizi dikkate alın

Abur cuburları göz önünden kaldırın

Cips, kurabiye ve çikolataları mutfak dolabının arkalarına gizleyin. Yiyecekleri görmediğiniz zaman kendinizi frenlemeniz kolay olur.

Dişlerinizi fırçalayın

Sabah kalkar kalkmaz ya da akşam yatmadan önce fırçalamak yerine, dişlerinizi yemeklerden sonra fırçalayın. Diş macunu tadının üzerine yiyecek hiç iyi gitmez.

Dar kıyafet seçin

Gerek dışarıda gerekse de eve gittiğinizde üzerinizden düşecek bollukta bir kıyafet giymek yerine tam üzerinize oturan bir pantolon giymeyi tercih edin. Böylece çok yediğinizde belinizin sıktığını hisseder, atıştırmaya ara verirsiniz.

Sakız çiğneyin

Yoldayken, öğün aralarında, yemek hazırlarken ya da televizyon izlerken atıştırmamak için sakız çiğneyin. Abur cuburları aklınızdan çıkaramadığınız zamanlarda su için. Böylece yemek saatine kadar tokluk hissini korursunuz.

Kavanozdan beslenmeyin

Asla paketten ya da kavanozdan beslenmeyin. Yiyeceğinizi tabağa minik porsiyon halinde alın. Aksi halde atıştırmanın sonu gelmez ve ne kadar yediğinizi ölçemezsiniz.

Mum yakın

Bazı yiyeceklerin tadını sadece yiyerek almazsınız. Yemeden tadına varmak için şekerli ama kalorisiz bir tat olarak karamel ya da vanilya kokulu bir mum yakın.

Photoshop’lu fotoğraf asın

Motive olmak için zayıf olduğunuz zamanlardaki ya da photoshop’la inceltildiğiniz bir fotoğrafınızı görünür bir yere, özellikle buzdolabının üzerine asın. Böylece buzdolabını açıp ağzınıza bir şey atmadan önce sizi engelleyen bir şeyle karşılaşmış olursunuz.

Kanalı değiştirin

Televizyonda yiyecek reklamı gördüğünüzde kanalı değiştirin. Baştan çıkarıcı çikolata ya da kek görüntülerine karşı koyamayıp markete koşmanıza böylece engel olun.

Yemek günlüğü tutun

Üşenmeyin, kendinize bir yemek günlüğü tutun. Mesela, “Televizyon izlerken bir çikolata, bir kase patlamış mısır yedim” gibi… Bu sayede abur cuburu bilinçli mi yoksa bilinçsiz mi yediğinizi anlayabilir, bilinçsizce atıştırdığınız zamanlara odaklanabilirsiniz.
Abur Cubur Zararları başlıklı bu makale 27-07-2011 tarihinden itibaren 201 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Abur Cubur Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Abur Cubur Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.