reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Aşk Neden Biter?

Zayıflama Aşk Neden Biter? konusunu yazdır Aşk Neden Biter? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Eftelya   
Bu makale 29-05-2010 tarihinde saat 00:44:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1960 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Her şey ne güzel başlamıştı. Belki ilk gördüğünüz an birbirinize aşık olmuştunuz. Üstelik ilişki yürüsün diye çok çaba gösterdiniz, yine de bitti!
 
İlişkilerin sonsuza kadar süreceğinin elbette garantisi yok ancak her iki tarafında dönüp kendini sorgulaması gerekir. Bir aşk bittiyse, suç tek tarafın olamaz. Siz sürekli çabaladığınızı düşünüyor olsanız bile, gerçekten dönüp içinizde bir hesaplaşma yaptınız mı?

Bir ilişkinin en önemli noktası, sevdiğiniz insanın öncelikle en iyi arkadaşı olabilmeyi becermektir. Dostluğunuzu paylaşmadığınız birisiyle, yatağınızı paylaşmak, bir zaman sonra sıkıcı gelecektir.

İlişkiler mutlaka paylaşmak ve birlikte olmak için yaşanır ama bireysel yaşam alanlarını ihlal etmeye başladığınızda, ilişkinizin dibine dinamit döşüyorsunuz demektir. Birlikteyken mutlu olmak kadar, ayrı zaman geçirdiğinde keyif alacağın şeyler yapmak, ilişkinizi ayakta tutacaktır.

Bir sevgiliniz olduktan sonra, öncesine göre daha ihmalkar mı davranmaya başladınız? Eskiden kendinize daha çok dikkat ediyor, özen gösteriyor ve önem veriyorken, nasılsa seven birisi var düşüncesinin rahatlığına kapılıp, kendinizden vazgeçmiş olabilir misiniz?

İlişkilerin uzun zaman devam etmesi, biraz da tartışmaları uzatmamaya, mutlaka haklı çıkmaya çalışmamaya bağlıdır. Doğrunun tek olmadığını, size çok doğru gelen bir şeyin, sevgilinize o kadar da doğru gelmemesi ihtimalini ortadan kaldırmayın. Zaman zaman ikna etmeye çalışabilirsiniz, elbette tartışabilmek ilişkiniz için son derece sağlıklıdır. Ancak tartışma ile kavga arasındaki farkı hep aklınızda tutun. Israr ve zorlama, sevgiye vurulan darbelerdir.

Kimseyi değiştirmeye uğraşmayın. Aşk, olduğu gibi kabul ederek sevebilmektir. Çok rahatsız olduğunuz konularda karşılıklı fedakarlık istemek, her iki tarafında hakkıdır mutlaka ama kişilerin kimliklerinde radikal değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır. Gül fidanından papatya açması beklenebilir mi?

İlişkileri ayakta tutan şey dengedir. Farklı özelliklerinizi birbirinizi tamamlamak için kullanmayı öğrendiğinizde, aşkın tadına varmak daha kolay olacaktır. Her şeyi dozunda tutun. Fedakarlık, özveri, empati, dominantlık, hırs, vericilik, romantizm ve daha pek çok özelliğin, bir ilişkideki dengelerle birleştiğinde keyif verici olduğunu unutmayın. Tüm duyguların azı da, fazlası da zarar verir. Dengeyi kurun. Aşk, dünya gibidir; dengesini bozarsanız dönmekten vazgeçebilir.

Aşk Neden Biter? başlıklı bu makale 29-05-2010 tarihinden itibaren 1960 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Aşk Neden Biter?

Sayfayı Paylaş:

Aşk Neden Biter? için yapılmış yorumlar.
ikili ilişkiler
Yazan: özüm çokol - Diyarbakır
Puan:ikili ilişkiler

"ben 33 yaşında ve 11 yıllık evli bir bayanım.evliliğimi aşk üzerine değil mantık üzerine yaptım ama zamanla azda olsa belkı alışkanlık belkı zorunluluktan olsa gerek sevdim daha doğrusu sevmek zorunda kaldım.bu 11 yılda benım için en güzel olan şeyse mevlamın onca zor şartlara rahmen en buyuk lutfuysa biricik evladım oldu,birtek onun için iyiki evlenmişim diyorum ve suda bir gercek eger bu yazımı okuyupta kendınden bir kesitler bulan bircok ınsanda kadın erkek ayırt etmeden bu nedenden dolayı evlendikleri ve bu duyguyu tatdıklarına şükrediyorlardır.uzun lafın kısası kelimelerimdende anlaşılcagı üzere aşk üzerine yazacağım cok güzel anılarım yok daha doğrusu gerçek sevgi ve aşkla yaşanmış anılarım yok haa polyannacılık oynayıpta o güzel duyguyu sahte de olsa yaşadıgım anlar oldu ama hiç biri aklımda kalmadı offf bak şimdi kederlendim insan bu yaşına gelipte hala aşk,aşık olmak isteyipte ne yazıkki olamıyorsa insan olarak benim ve benim gibilere gerçekten çok yazık.neyse kendimi kaptırıp konudan biraz uzaklaştım sanırım,gelelim asıl konuya (AŞK NEDEN BİTER)bence aşk iki insanın gerek sosyal gerek yaşamsal alanlarınındaki paylaşımları bittiği anda gerçekten bitmiştir ve kesinlikle ne yaparlarsa yapsınlar eski ortama dönemezler çünki artık o andan itibaren birlikte geçirilen her saniye hiç bitmicekmiş gibi gelen bir işkencedir ve fim in son perdesi kapanmıştır artık,erkek için özgürlük kadın içinse sonu gelmez bir süreçtir.evet şimdi asıl merak ettiğim bu noktadan sonra sizce yapılacak bir durum olup olmadıgı yani benım bu düşündükleri paylaşıp paylaşmadıgınız,lütfen benımle aynı fikirleri paylaşan varsa yada farklı görüşlere sahip olan bireylerin fikrini öğrenmek istiyorum.(sennur-berkay@hotmail.com) lütfen bekliyorum.teşekkür ederim."
  
Bu yorum 14-08-2010 17:00:43 tarihinde yazılmıştır...

Aşk Neden Biter? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.