reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çatlak Tedavisi

Zayıflama Çatlak Tedavisi konusunu yazdır Çatlak Tedavisi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Çatlak Tedavisi   
Bu makale 28-06-2009 tarihinde saat 00:25:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 17702 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çatlak Tedavisinde Boyama Yöntemi


Hızlı kilo alıp verme, hamilelik gibi değişimler sonucu oluşan çatlaklar, tedavisi mümkün olmayan cilt sorunlarından biri. Bu sorunla ilgili geliştirilen son yöntem olan No Line, bir tür boyama tekniğiyle çatlakları görünmez hale getiriyor.

Dümdüz bir karın, pürüzsüz kalçalar, sımsıkı kollar, sütun gibi bacaklar... Bütün kadınların hayali böyle bir vücuda kavuşmak. Ancak ne yazık ki, çoğu zaman hayal olmaktan öteye gidemiyor. Vücuttaki bazı olumsuzlukları sporla, masajla ya da kozmetik ürünleriyle gidermek mümkün olabiliyor. Ancak hiçbir şekilde giderilemeyen kalıcı sorunlar da var. İşte karın, kalça gibi bölgelerde meydana gelen çatlaklar da bu kalıcı sorunların başında geliyor. Sık kilo alıp verme, dengesiz beslenme, hareketsizlik, hamilelik gibi nedenlerle oluşan çatlaklar vücuda yerleşiyor. Şimdiye kadar pek çok geçici çözüm getirilen bu sorunla ilgili son tedavi yöntemlerinden biri de No Line adlı teknik. İtalya'da geliştirilen bu özel teknik bir süredir de Türkiye'de uygulanmaya başladı. Nişantaşı'ndaki Sculpture Therapy Center'da gerçekleştirilen No Line tedavisi, çizgilerin bir solüsyonla renklendirilerek görünmez hale getirilmesi olarak tanımlanıyor. Yöntemi uygulayan dermatolog Dr. Betül Şengör, No Line'la ilgili şunları söylüyor: "Çatlak tedavisinin dünyada çaresi yok. Son olarak bu boyama sistemi geliştirildi. No Line cihazının üç tane solüsyonu var. Koyulaştırıcı, renk açıcı ve sıkılaştırıcı solüsyon. Biz şu anda koyulaştırıcı solüsyonla çatlakların rengini deri rengine eşitleme uygulamasını yapıyoruz. Aynı zamanda da sıkılaştırarak çatlağın enini daraltmış oluyoruz. Solüsyonla boyun bölgesinde de çalıştık. Şimdiye kadar en ön planda kullandığımız çatlak tedavisinde koyulaştırıcı solüsyon."

SONUÇLAR BAŞARILI

Dr. Şengör, No Line'ın etki mekanizmasıyla ilgili de şunları söylüyor: "İçeriğindeki resorsinol denilen alkol solüsyonu mavi ışık aracılığıyla cilt altına itiliyor. Bu madde ışık aracılığıyla cilt altına itildiğinde derinin rengini veren pigmentlerin uyarımını tetikliyor. Yani işin sırrı ışıkla birlikte resorsinol'ü deriye emdirmekte. Önce cilt temizleniyor, sonra hafif bir vakumlama yapılıyor. Çünkü çatlaklar genelde içeriye çökerler. Cilt vakumlandıktan sonra mavi ışık altında bir jel sürülüyor. Yerin büyüklüğüne göre yarım saat ile bir saat arasında süren bir uygulama yapılıyor." Şimdiye kadar yaptıkları uygulamaların büyük çoğunluğunda başarılı sonuç elde ettiklerini söyleyen Dr. Şengör, sadece diz arkasına yaptıkları bir tedavi sırasında dirençle karşılaştıklarını söylüyor: "Bunda da biraz fazla seans uygulamamız gerekti. Sekiz seans sonunda başarıyı yakaladık. Hiçbir yan etkisi yok. İlk üç hafta içerisinde, haftada iki olmak üzere altı kere yaptırmak gerekiyor. Sonra zaman aralıkları uzuyor. Bir yıl içinde 10 seans yapılıyor. Memnuniyet derecesine göre devam ediyorsunuz. Şu ana kadar hep başarılı sonuçlar aldık. Yaptıranlar çok memnunlar." No Line uygulaması yapıldıktan sonra bir gün banyo yapmamak gerektiğini söylüyor Şengör: "İlk gün güneşe de çıkılmıyor. Ertesi gün güneş koruyucu da kullanarak rahatlıkla güneşe çıkılabilir. No Line sadece çatlak tedavisi olarak ön plana çıktı ama aslında üç solüsyonunu üç ayrı fonksiyonu var. Sıkılaşma yapması, leke açıcı özelliği de var. Yaz döneminde çatlaklarla ilgili fonksiyonu ön plana çıktı. Renk açıcı solüsyonu lekelerde güneş mevsimi bittikten sonra kullanacağız. Bu yöntemin maliyeti ise uygulama bölgesine göre 800-1200 dolar arasında değişiyor.

Neslihan TUNÇ


Çatlak Tedavisi başlıklı bu makale 28-06-2009 tarihinden itibaren 17702 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çatlak Tedavisi

Sayfayı Paylaş:

Çatlak Tedavisi için yapılmış yorumlar.
çatlak sorunu
Yazan: neslihan er - Yurt Dışı
Puan:çatlak sorunu

"benim catlaklarim var moralimi cok bozuyo yurt disinda kaliyorum ne yapmaliyim"
  
Bu yorum 09-07-2009 00:18:16 tarihinde yazılmıştır...

çatlak sorunu ve kilo
Yazan: elif - İstanbul
Puan:çatlak sorunu ve kilo

"üzgünüm ama burda yanlış bilgi var,ki bunu daha önce konunun uzmanı drların makalelerine dayanarak yazıyorum. Çatlaklar hızlı kilo alıp vermeden değil hormon değişimlerinden kaynaklanır. Kilo alınca ve hamileyken oluşması da genellikle bu dönemlerde hormonların en çok değişmesinden kaynaklanıyor. Zaten sırf kilo yüzünden olsaydı bazı insanların her yeri çatlak olurdu. Ben kendimi bildim bileli normal kilodayım hiç hızlı kilo alıp vermedim, gramajım oynar sadece.Ama çatlagım var malesef.. Sizce hangi arada oldu? "
  
Bu yorum 13-07-2009 10:00:00 tarihinde yazılmıştır...

vücut çatlakları
Yazan: esmenur - Antalya
Puan:vücut çatlakları

"bu vucut catlakları için bitki yaglarıyla filan tedevi yokmu ya bitki yaglarının herşeye faydası var bi bunamı yok lütfen biri sesimi duysun "
  
Bu yorum 18-07-2009 23:40:25 tarihinde yazılmıştır...

çatlağım var
Yazan: gülsüm ekici - Yurt Dışı
Puan:çatlağım var

"ben 25 yasındayım karın bölgemde çatlaklar var. doğum yapöadım ama hızlı kilo alıpp verıyorum.. bundan nasıl kurtulurum yardıııııımmmmm....."
  
Bu yorum 31-07-2009 14:06:51 tarihinde yazılmıştır...

çatlaklar
Yazan: emel keleş - Düzce
Puan:çatlaklar

"ben 16 yasındayım ergenlıkle bırlıkte oldu bendede aktara gıttım bana acıbağdem ve kayısı yağını verdı kullanıyorum ama faydası yok gibi"
  
Bu yorum 18-08-2009 11:49:59 tarihinde yazılmıştır...

doğum sonrası çatlaklar
Yazan: ayşegül hatunoğlu - İstanbul
Puan:doğum sonrası çatlaklar

"hamilelik sırasında 20 KİLO ALDIM VE ŞUAN KARNIMDA.KOLLARIMDA.BACAKLARIMDA DERİN ÇATLAKLAR VAR. NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.KREM FALAN KULLANDIM İŞE YARAMADI.DOĞUMYAPALI 3 YIL OLDU.YARDIM EDİN LÜTFEN.."
  
Bu yorum 06-12-2009 13:22:31 tarihinde yazılmıştır...

kiloya bağlı çatlaklar
Yazan: aydın çelebi - Bilecik
Puan:kiloya bağlı çatlaklar

"bndede aynı sorn var 17 yşndym karnmda ve omuzlarmda var insanın sosyal hayatını felç eden bi durum yazn tatile gdmzsn , özel hayatn olmaz zyflmktn çok daha önmli bi konu zyfldm ama çtlklar hla duruyo ömr boyuda durck mlsf bi tedavisi yok "
  
Bu yorum 28-07-2010 16:12:39 tarihinde yazılmıştır...

vücudumda aşırı derecede çatlak oluştu
Yazan: seda aran - Karabük
Puan:vücudumda aşırı derecede çatlak oluştu

"ben daha 14 yaşındayım ve vücudumda aşırı derecede çatlak oluştu.bir anda 5 kilo verdim...:( ne yapacağım bilmiyorum.resmen bir kabus artık psikoljim pozuldu diyebilirim.hayatımı felç etti bu çatlaklar..ve her geçen gün biraz daha artıyorlar.lütfen bana yardım edin..LÜTFENNNN..!!!"
  
Bu yorum 18-08-2010 23:19:17 tarihinde yazılmıştır...

doğum sonrası çatlaklara iyi gelen krem
Yazan: esra - K.Maraş
Puan:doğum sonrası çatlaklara iyi gelen krem

"ben 20 yasindayim 2 dogum yaptim vucudum catlaklarla dolu ne yapim bilmiyorum bana bir krem gibi birsey onerin lutfen"
  
Bu yorum 05-04-2011 15:18:46 tarihinde yazılmıştır...

Çatlak Tedavisi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.