reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı?

Zayıflama Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı? konusunu yazdır Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Argan   
Bu makale 23-02-2012 tarihinde saat 23:13:13 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 134 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Argan Yağı Nedir?

Argan Yağı sadece Fas'ın güney batısında yetişen bir ağaçtır, Essaouira ve Taroudant bölgelerinde yetişen ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Argan (Argania Spinosa) ağacının meyvesinden elde edilir.

Sadece Fas'ın güney batısında bulunan organik Argan Yağı;  yaşlanmayı önleyici, besleyici ve tedavi edici özellikleri olması nedeniyle yüzyıllar boyunca Berber Kavmi kadınlarının güzellik sırrı olmuştur. Argan Yağı doğal ve etkili bir biçimde yaşlanmaya ve cilt kuruluğuna karşı savaşmaktadır. Kuru saçların nemlendirilmesinde etkin sonuçlar verir.

Argan Yağı %100 doğaldır. Cilt, saç ve tırnak için çok faydalıdır. Kuru ciltli insanlar için eşsiz bir çözüm olmasının yanı sıra yağlı ciltli kişiler için de ciltte ve saçlı derideki yağ bezesi oluşumunu önlemesi bakımından faydalıdır.
Argan Yağı cilde muhteşem derecede canlılık kazandırmaktadır. Bu güzellik sırrının etkinliği yüzyıllar boyunca kanıtlanmıştır ve bugün de geçerliliğini korumaktadır.

Bu organik argan yağı %47,1 oleik asit(Omega 9), %33,8 linoleik asit(Omega 6) içermektedir.
Bu yağ asitlerine ek olarak Argan Yağı çok yüksek oranda Tokoferol (E vitamini), Squalene (cilt altı yağı), Steroller ve Polifenoller gibi çeşitli bileşikler içermektedir.

Sizin için seçtiğimiz Argan Yağı Tam Saflığa sahiptir ve Fransada bulunan ECOCERT tarafından lisansa sahiptir. Piyasada bulunan düşük kaliteli ya da saflığını kaybetmiş ürünlerin aksine soğuk baskı (cold press) yöntemiyle sıkılmıştır ve kokusu bulunmamaktadır.

 

Argan Yağı Faydaları

  • Afrodizyak olarak kullanılmaktadır.
  • Parfüm yapımında kullanıldığı bilinir.
  • İlaç sektöründe faydalanılır.
  • Derisinde sorun yaşayan kişilerde derinin çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu mucizevi yağın yüz ve vücut bakımı başta olmak üzere saç bakımı ve tırnak bakımı içinde kullanıldığını söyleyebilmekteyiz. Ayrıca masaj yaparkende kullanımı tercih edilen bu yağın duştan sonra avuç içinde ıslatılarak kullanılması olumlu sonuçlar verebilmektedir.

 

Argan yağı fiyatları marka ve ölçülere göre değişmektedir.


Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı? başlıklı bu makale 23-02-2012 tarihinden itibaren 134 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Fiyatı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.