reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız?

Zayıflama Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu yazdır Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 20:01:13 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 178 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yaşlanma etkilerini geciktirmek için pahalı kozmetik ürünleri kullanmanız şart değil. Dengeli beslenip pozitif yaşayarak daha canlı ve güzel bir cilde sahip olup yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz.

Güneşe dikkat


Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, yanmak ve aşırı bronzlaşmak cilt kanseri riskinizi katlayarak arttırır. Uzun süre güneşin altında kalırsanız  cildinizde çillenme ve kırışıklıklar görülür. Cildiniz esnekliğini kaybeder.

Sigara içmeyin


Sigara yalnızca ömrünüzü kısaltmaz, cilt güzelliğinizi doğrudan kötü yönde etkiler

Sigaranın içindeki nikotin damarlarınızı tıkayarak kalp ve damar hastalıkları riskinizi oldukça yükseltir. Derinizdeki besinleri ve oksijenleri kaybetmenizi sağlar. Son yapılan çalışmalara göre sigara içmek kolojeni yok eden bir enzimi tetiklemektedir. Sürekli sigara içince dudaklarınızın etrafında kırışıklıklar oluşur, dişleriniz ve parmaklarınız sararır ve cildinizdeki canlılık kaybolur.

Su


Düzenli olarak su içmek bol miktarda toksin atmak demektir. Bu şekilde cildiniz canlılığını sürekli olarak korur.

Kalsiyum


Az kalsiyum tüketimi osteoporozun nedenlerinden biridir. İlerleyen dönemlerinde osteoporoz kemiklerinizi güçsüzleştirerek kambur kalmanıza neden olur. Bu duruma düşmemek için bol miktarda kalsiyum tüketin ve beslenme döngünüzde kalsiyum içeren yiyeceklere yer verin.

Yararlı yağlar


Yararlı yağ asitleri kolesterolle savaşır, damar tıkanıklığını önler ve kalp krizi riskinizi azaltır.

Balık, fındık ve avokado
gibi gıdalardan gelen yararlı yağ asitleri derinizi canlandırarak daha güzel görünmenizi sağlar. Bu yağ asitlerinden yoksun bir diyet çeşitli deri ve saç problemlerine neden olur.Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız? başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 178 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yaşlanmamak İçin Ne Yapmalıyız? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.