reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Selülitten Kurtulma Yolları

Zayıflama Selülitten Kurtulma Yolları konusunu yazdır Selülitten Kurtulma Yolları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 14-06-2010 tarihinde saat 13:39:53 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2701 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Selülit yağları, cildin orta tabakasında yer alan ve bildiğimiz yağ hücrelerinin yoğunlaşarak pürüzlü bir görünüm oluşturmasına verilen isimdir. Selülitlerin en önemli nedeni cilt altında toplanan toksinlerdir. Bu toksinleri yok eden selülit tedavisi yöntemleri arasında o kadar geniş bir yelpazede çözüm olanağı vardır ki gerek ev yapımı bitkisel çözümler gerekse bölgesel zayıflama yöntemleri (liposakşın, lipoliz ultrashape vb) insan hangi birisini uygulayacağını bilemeyebilir. Bu yazıda Selülit yağları nasıl eritilir sorusuna cevap arayarak selülit yağlarına hangi yöntemler kesin çözüm sunar sorusunun cevabını arayacağız.

Geleneksel zayıflama yöntemleri, selülit sorununa çözüm olamamakta ve selülit yağlarını eritememektedir. Özellikle ciltte biriken yağ tabakalarının oksijensiz kalması, diyet ve rejim gibi en bilinen zayıflama yolları ve yöntemleri’nin işe yaramasını engellemektedir. Bu nedenle selülit yağlarını eritmek için öncelikle selülitli bölgenin yeterli biçimde kan ve oksijenle beslenmesini temin edecek tedaviler uygulamalıyız.

Selülitten Kurtulma Yolları


 • Selülitlerden kurtulmak ve Selülit Yağlarını eritmek için öncelikle vücudun kas yapısını güçlendirmeli ve vücudun su ihtiyacını karşılamalıyız. Yetersiz su alımı olan bedenimizde, yağları yeterli kadar besleyemediği için selülit oluşumuna neden olmaktadır. Selülitleri engellemek için şu tedbirleri almanız fayda sağlayabilir.
 • Evde selülit giderici tedavi edici detoks kürleri yapmak: Özellikle meyveler ve bol yeşil yapraklı sebzeler, selülit detoksu için ideal besinlerdir.
 • Fast food, hazır gıdalar, gazlı içecekler, işlenmiş gıdalar, hayvansal yağlar, tereyağı vb. gıdalardan uzak durmak selülitlere beslenme yoluyla çözüm sunmaktadır.
 • Aşırı miktarda toksin ve zehir içeren alkol ve sigaradan uzak durmalıyız.
 • Selülit yağlarını eritmek için bol su içmeli (günde en az 2 litre) ve vücudu özellikle yaz aylarında sususz bırakmamalıyız. Selülitlerin sebeplerinden birisi olan vücutta biriken toksinler, su vasıtasıyla bedenimizden atılmaktadır.
 • Banyodan önce cildimizi keselemeliyiz. Aldığımız kesenin sentetik maddeler yerine bitkisel liflerden imal edilmiş olması önemli bir selülit giderici ayrıntıdır. Basit keseleme teknikleri ile selülit olan bölgelerde kan ve lenf dolaşımını hızlandırarak selülitli hücre oluşumunu engellemiş oluruz. Ayrıca selülit sorunu olan bölgelere keseleme masajı uygulanması, kalça, basen, baldır arka bacaklar gibi bölgelerdeki selülitli kısımlarda hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır.
 • Kilo kontrolü ve zayıflama da selülit yok etme önerisi olarak ele alınmalıdır.
 • Gün sonunda soğuk su ile yapılan 3 dk lık kısa bir duş, selülit yok edici etki oluşturmaktadır. Glukosamin destekli besin destek ürünlerini tüketirseniz, selülitleriniz tedavi edlir ve selülitli bölgedeki portakal kabuğu benzeri görünüm hafifler. Diğer yandan ülkemizin selülitleri doğal yola tedavi bakımından büyük bir şansı vardır. O da Türk hamamı tabir edilen geleneksel hamamlarımızdır. Hamamda bir güzel ter attıktan sonra vücudun toksinleri dışarı atmasını sağlamak amacıyla selülit giderici krem (selülit kremi veya selülit jeli) ile masaj yaparak 15 dakika bekleyin. bu süre zarfında akan terler içerisinde selülite neden olan bol miktarda toksin içermektedir. Bu dediklerim sadece hamamlar için değil, kaplıcalar için de geçerlidir. Hamam suyu çok sıcak olmamalı ama soğuk ta olmamalıdır.
 • Diğer bir selülit tedavi yöntemi ise esansiyel yağlar ile yapılan cilt masajlarıdır. Esansiyel yağlar, cildin içeriisne nüfuz ederek selülit hücrelerini yumuşatmakta ve eritmektedir. Ahmet Maranki‘nin meşhur selülitlere bitkisel çözüm formülü olan, Biberiye yağı, kekik yağı buğday ve badem yağı karışımının sabah ve akşam 20 dk masaj şeklinde uygulanması da Selülit tedavisinde etkili olmaktadır. Ahmet Maranki selülit kürü 7 gün sürmektedir.

Selülitlerden kurtulmak için bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçin:


 • Plastik ve sentetik maddelerden yapılı şort kilot jartiyer vb iç çamaşırlarını asla kullanmayın. İç çamaşırlarınız % 100 pamuklu olmalıdır. Sentetik tekstil ürünleri, toksin atılımını engellediği için selülitlere neden olur.

Bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bilinen, liposuction (liposakşın), lipoliz, lipoterapi, ultrashape, mezoterapi gibi yöntemlerden kesinlikle faydalanın. Selülitleri önlemek belki daha kolaydır ama var olan selülit sorununu gidermek için ev yapımı çözümler, bitkisel ve doğal yöntemler bazen tek başına yeterli olamayabilir. Selülit kremleri de selülitleri gidermede olumlu etkiler göstermektedir. Bünyeye göre değişmekle birlikte bazı kişilerde selülit jeli ve selülit kremi, selülitlere % 100 kesin çözüm olabilmektedir.

Selülitten Kurtulma Yolları başlıklı bu makale 14-06-2010 tarihinden itibaren 2701 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Selülitten Kurtulma Yolları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Selülitten Kurtulma Yolları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.