reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Selüliti Önlemenin yolları

Zayıflama Selüliti Önlemenin yolları konusunu yazdır Selüliti Önlemenin yolları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:07:22 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 331 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Selütit damarlardaki dolaşımın yavaşlamasıyla görülen bir dolaşım sorunudur. Bir dolaşım sorunu olduğu için yalnızca kilolu kişilerde değil, zayıf kişilerde de görülebilir. Hareketsiz ve durağan yaşayan kişilerde oluşma oranı daha yüksektir.

Selülit kan dolaşımın yavaşlaması sonucu oluşan bir dizi olayla oluşur. Selülit oluşumunu engellemek için dengeli beslenmeli ve düzenli olarak egzersiz yapmalısınız.

Ne yapmalıyım?


Selülit oluşumunu etkin bir şekilde önlemek için düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Bunun için spor salonuna gitmeniz şart değil. Evde yapacağınız basit aerobik hareketleri veya kardiyo aletleri ile bunu başarabilirsiniz. Düzenli ve programlı olarak yapacağınız yürüyüş veya koşu egzersizleri de faydalı olacaktır.

Aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun. Tuzlu gıdalar hücrelerin su kaybını arttırır ve selülitin oluşum sürecini destekler. Alkol tüketimi ve sigara da selülit oluşumu desteklediği için uzak durmanız gerekenler listesinde.

Bazen bir anda kilo vermek de selülit oluşumunu tetikleyebilir. Fazla kiloluysanız sağlıksız yöntemlerle hızla kilo vermeyin. Dengeli beslenerek yavaş yavaş zayıflayın.

Selülitle oluşumunu önlemenin en önemli yollarından biri bol bol su içmektir. Düzenli olarak su içmek kan dolaşımını düzenler, kaslara daha fazla besin taşınmasını sağlar.


Selüliti Önlemenin yolları başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 331 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Selüliti Önlemenin yolları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Selüliti Önlemenin yolları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.