reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Saç Dökülmesine Çözüm

Zayıflama Saç Dökülmesine Çözüm konusunu yazdır Saç Dökülmesine Çözüm konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 25-08-2011 tarihinde saat 12:55:17 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 68 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kadınların en çok şikâyet ettiği saç sorunlarından biri de saç dökülmeleridir. Saç dökülmelerinin birçok farklı sebebi vardır. Bunlar içinde mevsim değişikliğine bağlı saç dökülmeleri, yıpranmalara bağlı saç dökülmeleri, strese bağlı saç dökülmeleri, menopoza bağlı saç dökülmeleri gibi daha birçok farklı nedenden dolayı saçlarda dökülmeler görülebilir.

Saç dökülmelerini önlemek için kozmetik sanayinin ürettiği birçok farklı saç bakım ürünlerini, saç bakım maskelerini kullanabilir, aynı zamanda evde kendinizde oldukça faydalı saç bakım maskeleri hazırlayarak saç dökülmelerini önleyebilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken sağlıksız saçın dökülüyor olmasıdır. Bu sebeple saç dökülmesini önlemek için öncelikle saçlarınızı, saç diplerinizi, saç köklerinizi gerekli bakım önerilerine riayet ederek güçlendirmelisiniz.

Saç dökülmelerini önleyici ev bakı önerileri:

Bir cam kavanozun içine 1 kilogram su koyun ve içersine bir avuç karanfil atın. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve karanlık bir dolabın içine kavanozu koyup 1 gün bekletin.

Ertesi gün kavanozu açın ve suyun nasıl karadığını görün. Bu karanfilli suyu ile her gün bir kez saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 1 litre olan bu karanfilli su hangi gün biterse tekrar o gün bir daha hazırlayıp ertesi gün tekrar uygulamaya devam edin. Ortalama 1 hafta içinde saçlarınızda farkı göreceksiniz. 1 hafta içinde saç dökülmeniz durmuş ve daha güçlü saç köklerine sahip olduğunuzu fark edeceksiniz

Beslenme düzeniniz, saçların dökülmesini engellemekte oldukça etkilidir. Saçların dökülmesini engellemek için, badem, tahin, kıvırcık, kuru nane, sivri biber, kereviz, portakal, süt, yumurta, ıspanak, havuç gibi gıdalar tüketmeye özen gösterin. Bu besinler saç köklerinizi kuvvetlendirerek daha sağlıklı, parlak, güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar. Zira bilinçsizce yapılan diyetler yüzünden birçok kadın, sebebinin hiç farkına varmadan, süratle saç dökülmesi yaşar.

Bir kâsenin içine aynı miktarlarda susam yağı, badem yağı ve bir adet yumurtanın sadece sarısını dökerek iyice çırpın ve haftada 3 gün bu maskeyi saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu üç ürün de saç köklerinizi kuvvetlendirerek saç dökülmesini engeller.

Unutmamalısınız ki basit ama çok etkili bu öneriler, saç dökülmelerinizi engellenmesi için 3 ay düzenli olarak devam etmeniz gerekir.
Saç Dökülmesine Çözüm başlıklı bu makale 25-08-2011 tarihinden itibaren 68 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Saç Dökülmesine Çözüm

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Saç Dökülmesine Çözüm Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.