reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Estetik Ameliyatları

Zayıflama Estetik Ameliyatları konusunu yazdır Estetik Ameliyatları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 26-08-2011 tarihinde saat 05:20:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 52 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Estetik ameliyatların da elbette bir takım riskleri vardır. Bu konunun uzmanı Op. Dr. Oytun İdil açıklamalarını dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Genellikle tüm cerrahi operasyonların belli oranlarda riskleri vardır. Doktor, hastasına operasyonun risklerini tam olarak anlatmalı ve hasta, doktoru ile cerrahi girişimin sorumluluğunu paylaşmalıdır.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi estetik ameliyatlarda da enfeksiyon, dikişlerin açılması, ameliyat yerinde kanama gibi genel komplikasyonlarla karşılaşılması olasıdır.

Aynı şekilde estetik ameliyatların doğası gereği revizyonlar ve ufak rötuşlar yapmak gerekebilir. Burun estetiği, revizyon gerektirebilen ameliyatlara verilebilecek en iyi örnektir. Burun estetiğinde ameliyatın doğası gereği daha düşük oranla olsa da vakaların bir kısmında (2-5% vakada) revizyon gerekli olabiliyor.

Estetik ameliyatları
n özü vücuda şekil vermek olduğundan küçük düzeltmeler ve rötuşlar her durumda gerekebilir. Revizyon konusunda önemli olan bir noktada iki ameliyat arasında belli bir süre geçmesi zorunluluğudur.

İlk ameliyattan kalan dikiş izi tamamen iyileşmeden, dokularda oluşan sertlikler yumuşamadan, ödem geçmeden aynı bölgeye tekrar cerrahi işlem uygulanamaz. Aradan mutlaka altı ay – bir sene gibi bir süre geçmesi gerekir.

Revizyon gerektiren durumlarda genellikle üç ya da altı ay sonra hasta kontrole çağrılır; altıncı ayda eğer dokular uygun şekilde yumuşamışsa, ameliyata hazır hale gelmişse revizyon ameliyatı yapılabilir. Dokulardaki yumuşama yeterli düzeyde değilse, en iyisi revizyon ameliyatını bir altı ay daha ertelemektir. Revizyon ameliyatları genellikle küçük düzeltmeler oldukları için ilk ameliyat gibi uzun süreli olmaz, iyileşme süresi de daha kısadır.


Estetik Ameliyatları başlıklı bu makale 26-08-2011 tarihinden itibaren 52 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Estetik Ameliyatları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Estetik Ameliyatları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.