reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dudak Dolgunlaştırma

Zayıflama Dudak Dolgunlaştırma konusunu yazdır Dudak Dolgunlaştırma konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 25-08-2011 tarihinde saat 18:28:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 27 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Dudak dolgunlaştırmak için yapılan yağ enjeksiyonları da aslında geçici yöntemlerden biridir. Çünkü değişen miktarlarda enjekte edilen yağ zamanla erir. Bu nedenle işlemin tekrar edilmesi gerekir. İki üç seans devam eden yağ enjeksiyonu genelde % 30-40 oranlarında kalıcı hale gelebilir. Üstelikte zaman içersinde eriyen yağlardan arta kalan yağlar dudaklarda sekil bozukluğuna da sebep olabilir. Yani dudak içine enjekte edilen yağlar aynı anda aynı oranda erimiyor. Şekil bozukluğunu düzeltmek için tekrar bir yağ enjeksiyonu gerekir.

Dudakları kalınlaştırmak, dolgunlaştırmak için son yıllarda reaksiyona sebep olmayan dolgu maddeleri üretmek adına son yıllarda büyük çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar içinde en zararsız ve en iyi sonucu veren Hyaluronik asit dolgusudur. Hyaluronik asit, vücut dokularında bulunan mevcut yapı taşlarından biridir. Dudakları dolgunlaştırmak amacıyla yaygın olarak kullanılır. Vücutta zaten mevcut olan bir madde olduğu için, hyaluronik enjeksiyonları istenmeyen bir reaksiyona sebep olmaz. Ancak bu enjeksiyonun da kalıcılığı ortalama 6 ila 12 aydır ve etkisi geçtiğinde tekrar yapılması gerekir. Buna rağmen diğer dudak dolgunlaştırıcı yöntemlere nazaran ucuz ve kolay bir yöntem olduğu için en çok başvurulan dudak kalınlaştırma yöntemlerinden biridir.

Diğer bir dudak kalınlaştırıcı suni madde ise Gortex isimli dolgu maddesidir ve bu malzeme sayesinde yapılan dudak dolguları kalıcıdır. Dudak kenarlarından küçük kesiler yapılır ve bu kesilerden içeriye yerleştirilir. Konulduğu şekilde kalır ve zamanla seklini kaybetme riski yoktur. Ancak zamanla dudağı delip, dışarı çıkabilme riski en önemli dezavantajıdır.

Dudak dolgunlaştırmak için uygulanan diğer cerrahi metot ise dudak mukozasını yani dudağın pembe olan bölümünü, ileriye doğru iterek kalın ve dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlayan ameliyatlardır. Bu yöntem sayesinde en iyi ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan bir dudak kalınlaştırma ameliyatı olup 5 günde tamamen iyileşir.

Dudak estetikleri her zaman kalın dudaklara sahip olmak için yapılmaz, bazen de normalden çok daha kalın dudakları daha ince göstermek için de yapılabilir. Kalın olan dudakları inceltmek için dudağın pembe bölümünden bir kesi açılır buradaki yağ dokuları çıkarılır ve dikiş atılır. Dudak küçültme ameliyatı da lokal anestezi yöntemi ile yapılır. Ameliyat sonrası oluşan şişlikler morluklar 3- ila 5 gün içersinde yok olur. Kesiler ve dikişler dudağın mukoza kısmından yapıldığı için herhangi bir estetik ameliyat izi kalmaz.


Dudak Dolgunlaştırma başlıklı bu makale 25-08-2011 tarihinden itibaren 27 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dudak Dolgunlaştırma

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dudak Dolgunlaştırma Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.