reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir?

Zayıflama Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir? konusunu yazdır Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-07-2011 tarihinde saat 12:48:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 175 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Düzenli egzersiz dizin dayanıklılığını muhafaza etmek için gereklidir. Düzenli egzersiz yapmaığınız zaman kaslarınız güçsüzleşir, eklemleriniz desteksiz kalır ve kaslarınız, kemikleriniz, tendonlarınız, bağlarınız ve eklemleriniz incinip yanlış sıralanabilir.

Yapılacak en iyi şey incinme açısından düşük riske sahip diz aktivitelerini seçmektir. Dizde meydana gelen yaralanma osteoartrit riskini 2 katına çıkartmaktadır. Eklemleriniz için günlük makul egzersizler yapmak ara sıra yapılan ağır egzersizlere göre daha iyidir.

Yoga, yürüyüş, bisiklete binme, yüzme ve ağırlık kaldırma gibi dayanıklılığı, gücü ve esnekliği artıran düşük etkili egzersizler üzerinde yoğunlaşın. Bu çeşit egzersizler dolaşımınızı artırır, hareket aralığınızı geliştirir ve diz eklemi etrafındaki kasları geliştirir. Yapılan bir araştırmaya göre kuadrisepslerin kuvvetinde %20-25 lik bir artma dizde osteoartrit gelişiminin görülmesinde %20-30 luk bir azalma sağlamaktadır. Haftanın her günü en az 30 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin.


Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir? başlıklı bu makale 08-07-2011 tarihinden itibaren 175 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.