reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ciltteki Çatlaklar

Zayıflama Ciltteki Çatlaklar konusunu yazdır Ciltteki Çatlaklar konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-08-2011 tarihinde saat 17:27:44 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 30 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Cildimizde meydana galan çatlaklar derideki elastik yapının aşırı gerilmesi neticisinde oluyor. Derideki kırmızı renk olan çizgiler bir süre sonra beyaz bir renk alıyor. Bu çatlaklar genelde vücudumuzda kalçalarda, baldırlarda, karın ve göğüs bölgesinde meydana gelmekte, bu çatlamalara özellikle zayıflama ve gebelik gibi nedenler etkili oluyor.

Ancak ciltteki bu çatlamalar her zayıflayan veya gebe bayanlarda olmuyor. Neden derseniz cilt lerin birbirinden farklılık göstermesi diyebiliriz. Mesela açık tenli bir diğer ciltlere göre biraz daha dayanıksız diyebiliriz. Maalesef ciltte meydana gelen bu çatlakları giderecek bir ilaç yok ama çatlak oluşmasını iyi bir bakımla engeleyebilirsiniz. Nemlenrici kremlerle cildinizi günlük olarak nemlendirmeli, çünkü kremler cildin ihtiyaç duyduğu gerekli suyu karşılayacak ve ciltte daha iyi bir esneme kazandırıcaktır. Spor ve egzersiz yapın, sık sık kilo alıp vermemeye dikkat edin, bol su içerek çatlamalara engel olabilirsiniz.


Ciltteki Çatlaklar başlıklı bu makale 20-08-2011 tarihinden itibaren 30 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ciltteki Çatlaklar

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ciltteki Çatlaklar Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.