reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Böğürtlen Maskesi

Zayıflama Böğürtlen Maskesi konusunu yazdır Böğürtlen Maskesi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-08-2011 tarihinde saat 16:26:35 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 18 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Cilt bakımı kategorimizde cilt maskeleri tarifleri, cilt maskeleri nasıl yapılır. Bu gün kuru ciltlere böğürtlen maskesi tarifi vereceğiz. Böğürtlen birçok faydası olan bir meyvedir. Özellikle içeriğinde aktioksidan bulunan böğürtlen cilde yararlı bir yabani meyvedir. Böğürtlen Cilt bakımı kategorimizde cilt maskeleri tarifleri, cilt maskeleri nasıl yapılır. Bu gün kuru ciltlere böğürtlen maskesi tarifi vereceğiz. Böğürtlen birçok faydası olan bir meyvedir. Özellikle içeriğinde aktioksidan bulunan böğürtlen cilde yararlı bir yabani meyvedir. Böğürtlen C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Cildi yaşlandırıcı etkenlere karşı koruyucu özelliği vardır. Cilt bakımında kullanılan Böğürtlen yağı cilt ve saçlara canlılık ve parlaklık verir. Kadınlar güzellik ve cilt bakımı böğürtlen yağıpeeling türü bazı yağlarla karıştırarak cilt ve saç bakımlarında kullanıyorlar. Saç bakımı böğürtlen yağını saç diplerine parmaklarla uyguladığınızda saçlara etkili oluyor. Böğürtlen meyvesi yendiği gibi suyunuda tüketmek faydalı olur.

Kuru Ciltlere Böğürtlen Maskesi Yapılışı

5 adet böğürtleni bir kap içerisinde ezin, daha sonra içerisine süt ekleyin. Lapa haline gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yatmadan önce cildinize maske halinde sürün, yarım saat kadar bekleyin ve cildinizi dinlendirin. Maskeyi su ile temizleyin.

Not: Cildi yağlı olanlar böğürtlen meyvesinin yapraklarından yararlanabilirler.Bakımından zengin bir meyvedir. Cildi yaşlandırıcı etkenlere karşı koruyucu özelliği vardır. Cilt bakımında kullanılan Böğürtlen yağı cilt ve saçlara canlılık ve parlaklık verir. Kadınlar güzellik ve cilt bakımı böğürtlen yağı peeling türü bazı yağlarla karıştırarak cilt ve saç bakımlarında kullanıyorlar. Saç bakımı böğürtlen yağını saç diplerine parmaklarla uyguladığınızda saçlara etkili oluyor. Böğürtlen meyvesi yendiği gibi suyunuda tüketmek faydalı olur.

Kuru Ciltlere Böğürtlen Maskesi Yapılışı

5 adet böğürtleni bir kap içerisinde ezin, daha sonra içerisine süt ekleyin. Lapa haline gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yatmadan önce cildinize maske halinde sürün, yarım saat kadar bekleyin ve cildinizi dinlendirin. Maskeyi su ile temizleyin.

Not: Cildi yağlı olanlar böğürtlen meyvesinin yapraklarından yararlanabilirler.


Böğürtlen Maskesi başlıklı bu makale 20-08-2011 tarihinden itibaren 18 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Böğürtlen Maskesi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Böğürtlen Maskesi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.