reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Allık Nasıl Kullanılır?

Zayıflama Allık Nasıl Kullanılır? konusunu yazdır Allık Nasıl Kullanılır? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 05-08-2011 tarihinde saat 12:30:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 193 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Allığın rengi çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltabilirsiniz.


Kuru bir cilde sahipseniz krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmadığından lekelerin oluşmasına yol açar. Bunun yerine toz allık kullanın.


İşte profesyonellerin hileleri

Makyaj uzmanları, allığı nasıl kullanacaklarını çok iyi bilirler. Cilde tazelik kazandırmak, şekillendirmek veya ışığı yansıtan pigmentleri kullanarak çizgileri yumuşatmak için allığa başvururlar. Kullanacağınız allık ister pudra, ister krem veya sıvı şeklinde olsun, sürerken önce geniş bir alana hafifçe uygulayın. Arkasından ön plana çıkarmak istediğiniz kısımların bir kat daha üzerinden geçerek vurgulayın. Ön plana çıkaracağınız kısımlar, ayna karşısında gülümsediğinizde yüzünüzün en çıkıntılı duran bölgeleri olmalıdır. Bu bölgelerden başlayın ve allığı dışa doğru yayın.

Üçgen yüzlüyseniz allığı elmacık kemiklerinin en geniş yerinde kullanmalı ve saçın başladığı yöne doğru gölgelendirmelisiniz. Daha oval bir yüzünüz varsa allığı elmacık kemiklerinin altından yanlara doğru uyguladığınızda daha hoş bir görünüm elde edersiniz.


Allık fırçam nasıl olmalı?

Toz allıklar için orta kalınlıkta ve uzun saplı bir fırçayı tercih edin. Bu fırça hem elinize tam oturacak hem de pudrayı eşit miktarda dağıtacaktır. Genellikle allık kutusunun içindeki fırçalar küçüktür ve allığı iyi yayamazlar. Bu fırçalar daha çok makyajı tazelemek için idealdir. Eğer yeni bir allık fırçası almayı düşünüyorsanız tercihinizi kapaklı olanlardan yana yapın. Böylece işiniz bittikten sonra kapatıp çantanızda taşıyabilirsiniz.
 
Allık Nasıl Kullanılır? başlıklı bu makale 05-08-2011 tarihinden itibaren 193 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Allık Nasıl Kullanılır?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Allık Nasıl Kullanılır? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.