reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Alın Kırışıklıkları

Zayıflama Alın Kırışıklıkları konusunu yazdır Alın Kırışıklıkları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 05-09-2011 tarihinde saat 15:46:49 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 27 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çoğunlukla erkeklerin başvurduğu bir işlem olup, alın kırışıklıklarının düzeltil­mesi çok pahalıya malolmaktadır. Zira saç sınırı içinde deri bir kulaktan öbürüne dek kesiliyor ve gevşemiş, kırışmış alın derisi geriye çekiliyor.

Tabiî bu durumda saç sınırı da geri çekilmiş olduğu için sınırın ön bölümünü saç ekmek gerekiyor. Bu ameliyatın sakıncası, kaşların sürekli çatıl­mış gibi durması olasılığıdır.

Kaş düşüklüğü ve alın kırışıklıkları, çatık kaşlar yaşlık, yorgunluk, kızgınlık işaretlerdir. Yüksek kaş, çatık olmayan kaş ve gergin bir alın gençlik, güleryüz ve güzellik ifadesidir. Alında oluşan dikey ve yatay mimik çizgileri zamanla derinleşip yüzünüzü yaşlı gösteriyor ve yorgun bir ifade veriyor, bakışlarımıza melankoli katıyor.

Alında oluşan çizgiler, yaşlanmanın yüzümüze yerleştirdiği estetik kusurlardan bir tanesidir. Mimik çizgilerden sayılan alın çizgileri, sadece yaşımızı göstermekle kalmaz, aynı zamanda yüzümüze yorgun bir ifade verir .

Alın Kırışıklıklarının Düzeltilmesi Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?


Öncelikle plastik cerrah, siz türlü mimikler yaparken her adalenin hareketine dikkat ederek alnınızı ve üst gözkapağı bölgenizi inceler. Sonra kaşlarınızın düşük olup olmaması, üst gözkapağınızdaki fazla deri miktarı ve saçlarınızın alnın neresinden başladığını da göz önünde tutarak sizin için en uygun tekniğine karar verir.

Hastaların istekleri de dikkate alınarak bazı durumlarda genel anestezi kimilerinde ise bölgesel anestezi tercih edilir. Bu iki ameliyat birlikte, tek tek ya da göz kapaklarında sarkmalar olan hastalarda Göz Kapağı Estetiği ameliyatı ya da Endoskopik Yüz Germe ameliyatı ile kombine olarak da uygulanabilir.
Alın Kırışıklıkları başlıklı bu makale 05-09-2011 tarihinden itibaren 27 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Alın Kırışıklıkları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Alın Kırışıklıkları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.