reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


sağlıklı diyet Listeleri

Zayıflama sağlıklı diyet Listeleri konusunu yazdır sağlıklı diyet Listeleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 19-07-2011 tarihinde saat 16:13:09 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 188 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sağlıksız diyet nelere yol açar?

Yanlış diyette yüz, kol ve bacaklar gibi istenmeyen bölgeler incelir, kaslı bölge gider, yağlar kalır. ‘Su içsem yarıyor’ diyenlerin mazisinde mutlaka bir kötü diyet vardır.

Diyet ürünler zayıflatır mı?

Diyabetik demek şeker yerine tatlandırıcı konulmuş demek. ‘Çikolata yedim ama diyabetikti. Bir şey olmaz değil mi?’ diye soranlar var. İçinde un, yağ, kakao var. Yani kalorisi sıfır değil.

Diyetten sonra kilo almamak için neler yapmalı?

Kilo verdikten sonra genelde kahvaltı alışkanlığı bırakılıyor, bu yüzden kilo alınıyor. Kahvaltı, ömür boyu sürdürülmesi gereken bir alışkanlık. Sabah ve öğle yenecek ki akşama az acıkacaksın. Bir Çin atasözü var. Sabah kahvaltını kimseye verme, öğle yemeğini dostuna, akşam yemeğini düşmanına ver.

Suyun faydası nedir?

Bilinenin aksine su zayıflatmaz. Diyetlerde sıcak – ılık su verilmesinin nedeni, midede uzun süre (80 dakika) kalması. Su içildiğinde mide dolu hissedilir, az yenir. Soğuk su ise mideyi 20 dakikada terk eder. Aradaki fark bu.

Hangi egzersizler yapılmalı?

Ev işleri, alışverişteki yürüyüşler insanların yağ yakmasını sağlayacak nitelikte değil. Yağ yakabilmek için belli bir nabız sayısında en az 20 dakika hareket etmek lazım. Vücut yağ yakmaya 18 – 22 dakika sonra başlar. Sadece bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, yüzmek, koşmak doğru egzersiz kabul edilmemeli. Beraberinde mutlaka kas gruplarını çalıştıran bir egzersiz eklenmeli.

Uygun nabzı nasıl ölçeriz?

Nabız aralığını hesaplayan çok basit bir formül vardır. Yaş, 220′den çıkarılır. Elde edilen sayının yüzde 60 – 70′i 1 dakikada atan uygun nabız sayısını gösterir. Örneğin 20 yaşında olan biri için 220 – 20, 120 – 130 atmalıdır ki 30 dakika süreyle bu kişi sadece yağ yaksın.

Egzersiz aç karnına mı yapılmalı?

Sabah erken yapılmak isteniyorsa aç karnına yürüyüş yapılabilir. Ama saat 10.00′da egzersiz yapılacaksa aç kalmamalı. 1 saat önce kahvaltı yapılmalı. Egzersiz bittikten sonra süt, yoğurt, peynir ile beslenilmeli.


sağlıklı diyet Listeleri başlıklı bu makale 19-07-2011 tarihinden itibaren 188 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: sağlıklı diyet Listeleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


sağlıklı diyet Listeleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.