reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Weight Watchers Diyetinin Uygulanması

Zayıflama Weight Watchers Diyetinin Uygulanması konusunu yazdır Weight Watchers Diyetinin Uygulanması konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-07-2011 tarihinde saat 17:49:21 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 307 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ünlü sanatçı Sibel Can son 3 ayda 7 kilo vererek hayranlarının karşısına yeni görüntüsüyle çıktı. Sanatçı Kanaltürk’te bugün yayınlanacak ‘Laf Aramızda! programına katılarak ‘Puan’ sistemiyle zayıflamanın sırlarını anlattı. Sanatçı “Mesela salata 0 puan. Amaç 16 puanı aşmamak “ dedi…

MEYVELER 0 PUAN

Tipik bir Türk kadınıyım. Hiç kuru olmadım ben zayıfken bile etli oldum. Zaman zaman kendimi kilo alarak ödüllendiririm. İlk defa ‘Puan’ sistemiyle zayıfladım. Mesela 1 dilim ekmek 1 puan salata 0 puan suşi 1 puan dondurma 1 puan 1 parça çikolata 1 puan. Meyveler hep 0 puan mesela sebzeli çorba 0 puan. Gün içinde 16 puanı geçmemek lazım.

GÜNDE 3 TOP DONDURMA

Mesela canım dondurma çekti. 3 top yerim. Alt tarafı 3 puan. Unutmayın tek hedef 16 puanı aşmamak. Ama ben 10 puanda kalmayı başarıyorum. Üç ayda 7 kilo kadar verdim. Şu anda 58 kiloyum ve daha fazla kilo vermek istemiyorum.

YÜRÜMEK ÇOK FAYDALI

Zayıflamak için ayrıca masaj yaptırıyorum. Tempolu yürüyüş yapmayı da çok seviyorum. Yürümek de çok faydalı inanın. İlk başladığımda diyetisyenimle haftada 1 kontrolüm vardı şu anda ayda bir kontrolüm var. Yani iyi gidiyorum

PUAN SİSTEMİYLE DİYETİN AYRINTILARI

Bu diyet Weight Watchers diyeti ya da Momentum diyeti olarak adlandırılıyor. Doktor Kovach’a göre: “Weight Watchers diyet sisteminde diyet süreci boyunca yenilecek olan besinlerin enerji yoğunluğu teste tabi tutularak sınıflandırılmıştır. Bu sayede diyetinizi uygularken bile herhangi bir açlık hissi taşımayacaksınız. Bu diyet sayesinde normal günlük hayatınızdaki yediğiniz yemek alışkanlıklarını terk etmeksizin daha küçük porsiyonlar tüketerek diyet yapabilme imkânınız bulunmaktadır.

YASAKLAMA YOK

Weight Watchers diyetinde yemek kısıtlaması veya yasaklaması gibi şeyler bulunmamaktadır. Bunun yerine her besinin kalori yağ lif (fiber) içeriklerinin yer aldığı bir tablo izlenmektedir. Her weight watchers diyet müşterisinin günlük aktivitesi ve yaşına göre günlük olarak alabileceği bir toplam puan yer almaktadır. Bu toplam sınır geçilmedikçe diyetin uygulanmasında herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Bu puanlama sistemi zayıflama ile hangi besinlerden daha sağlıklı bir beslenme ve yemek tercihi yapılabileceği ortaya çıkmaktadır.

Misal olarak:

1 kase brokoli: 0 Puan
1/2 kantalop: 2 Puan
1 küçük taneli fasulye: 5 Puan
1 porsiyon et (100 gram): 8 Puan
200 gram kızartılmış tavuk göğüsü: 3 Puan
1/4 kâse kremalı salata: 8 Puan
1 dilim ekmek: 2 Puan
100 gram çikolata:
4 Puan
1 külah vanilyalı dondurma: 4 Puan

Puan sistemi zayıflama yönteminin en avantajlı yönü zayıflama hedeflerinize net ve nesnel ölçütler ve kriterler getirebilmesidir.

Momentum diyeti
sistemi de denilen bu zayıflama ve diyet formülünde diyet izleyicileri aç kalmaktan imtina edilmelidir. Popkorn brokoli beyaz unlu pasta gibi yiyecekler “yeşil elmas” olarak tanımlanmakta ve diyet meraklılarının bunları yemesi teşvik edilmektedir.


Weight Watchers Diyetinin Uygulanması başlıklı bu makale 18-07-2011 tarihinden itibaren 307 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Weight Watchers Diyetinin Uygulanması

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Weight Watchers Diyetinin Uygulanması Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.