reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Weight Watchers Diyeti

Zayıflama Weight Watchers Diyeti konusunu yazdır Weight Watchers Diyeti konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 15:06:30 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 363 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ünlü sanatçı Sibel Can son 3 ayda 7 kilo vererek hayranlarının karşısına yeni görüntüsüyle çıktı. Sanatçı Kanaltürk’te bugün yayınlanacak ‘Laf Aramızda! programına katılarak ‘Puan’ sistemiyle zayıflamanın sırlarını anlattı. Sanatçı “Mesela salata 0 puan. Amaç 16 puanı aşmamak “ dedi…

MEYVELER 0 PUAN


Tipik bir Türk kadınıyım. Hiç kuru olmadım ben zayıfken bile etli oldum. Zaman zaman kendimi kilo alarak ödüllendiririm. İlk defa ‘Puan’ sistemiyle zayıfladım. Mesela 1 dilim ekmek 1 puan salata 0 puan suşi 1 puan dondurma 1 puan 1 parça çikolata 1 puan. Meyveler hep 0 puan mesela sebzeli çorba 0 puan. Gün içinde 16 puanı geçmemek lazım.

GÜNDE 3 TOP DONDURMA


Mesela canım dondurma çekti. 3 top yerim. Alt tarafı 3 puan. Unutmayın tek hedef 16 puanı aşmamak. Ama ben 10 puanda kalmayı başarıyorum. Üç ayda 7 kilo kadar verdim. Şu anda 58 kiloyum ve daha fazla kilo vermek istemiyorum.

YÜRÜMEK ÇOK FAYDALI


Zayıflamak için ayrıca masaj yaptırıyorum. Tempolu yürüyüş yapmayı da çok seviyorum. Yürümek de çok faydalı inanın. İlk başladığımda diyetisyenimle haftada 1 kontrolüm vardı şu anda ayda bir kontrolüm var. Yani iyi gidiyorum

PUAN SİSTEMİYLE DİYETİN AYRINTILARI


Bu diyet Weight Watchers diyeti ya da Momentum diyeti olarak adlandırılıyor. Doktor Kovach’a göre: “Weight Watchers diyet sisteminde diyet süreci boyunca yenilecek olan besinlerin enerji yoğunluğu teste tabi tutularak sınıflandırılmıştır. Bu sayede diyetinizi uygularken bile herhangi bir açlık hissi taşımayacaksınız. Bu diyet sayesinde normal günlük hayatınızdaki yediğiniz yemek alışkanlıklarını terk etmeksizin daha küçük porsiyonlar tüketerek diyet yapabilme imkânınız bulunmaktadır.

YASAKLAMA YOK


Weight Watchers diyetinde yemek kısıtlaması veya yasaklaması gibi şeyler bulunmamaktadır. Bunun yerine her besinin kalori yağ lif (fiber) içeriklerinin yer aldığı bir tablo izlenmektedir. Her weight watchers diyet müşterisinin günlük aktivitesi ve yaşına göre günlük olarak alabileceği bir toplam puan yer almaktadır. Bu toplam sınır geçilmedikçe diyetin uygulanmasında herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Bu puanlama sistemi zayıflama ile hangi besinlerden daha sağlıklı bir beslenme ve yemek tercihi yapılabileceği ortaya çıkmaktadır.

Misal olarak:

 • 1 kase brokoli: 0 Puan
 • 1/2 kantalop: 2 Puan
 • 1 küçük taneli fasulye: 5 Puan
 • 1 porsiyon et (100 gram): 8 Puan
 • 200 gram kızartılmış tavuk göğüsü: 3 Puan
 • 1/4 kâse kremalı salata: 8 Puan
 • 1 dilim ekmek: 2 Puan
 • 100 gram çikolata: 4 Puan
 • 1 külah vanilyalı dondurma: 4 Puan

Puan sistemi zayıflama yönteminin en avantajlı yönü zayıflama hedeflerinize net ve nesnel ölçütler ve kriterler getirebilmesidir.

Momentum diyeti sistemi de denilen bu zayıflama ve diyet formülünde diyet izleyicileri aç kalmaktan imtina edilmelidir. Popkorn brokoli beyaz unlu pasta gibi yiyecekler “yeşil elmas” olarak tanımlanmakta ve diyet meraklılarının bunları yemesi teşvik edilmektedir.


Weight Watchers Diyeti başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 363 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Weight Watchers Diyeti

Sayfayı Paylaş:





Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Weight Watchers Diyeti Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  






Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.