reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sebzeler Ve Meyveler

Zayıflama Sebzeler Ve Meyveler konusunu yazdır Sebzeler Ve Meyveler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-08-2011 tarihinde saat 17:14:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 20 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sebze ve meyvelerdeki kalori miktarı düşük olduğu için diyet yapanlar çok önemlidir. Ancak diyet programlarını uygularken uzmanlar tarafından önerilen tüketim miktarını aşmamak gerekir. Meyve ve sebzeler sağlıklı beslenmek için önemlidir. Sağlıklı beslenme ve diyet listelerinde en büyük yeri tutan 2 temel gruptur. Şunu unutmamak gerekirki meyve ve sebzelerin belirli bir enerji değeri ve şeker içerikleri vardır. Bundan dolayı tüketilen miktarlar önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Örneğin; yarım muz ile 1 adet elmanın enerji değeri birbirine eşittir.

Diyet listelerinde bulunduracağınız meyve porsiyonlarını meyvelerin şeker içeriklerine göre ayarlamanız önerilir. Sebzelerde ise bu durum biraz daha değişiyor. Sebzelerde su ve lif oranlarının yüksek olmasından enerji değerlerinin düşüktür. Özellikle çiğ olarak yenilebilen maydanoz, domates, salatalık, marul, biber, nane,  roka gibi sebzeler genelde diyet programlarında bulundurulur. Pişirilen sebzelerde yağ miktarına ve pişirme şekline dikkat edilmeli. Meyve ve sebzelerin düşük enerjili olamlarına rağmen diyet programlarında önerilen miktarların üzerine çıkılmamalıdır.


Sebzeler Ve Meyveler başlıklı bu makale 16-08-2011 tarihinden itibaren 20 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sebzeler Ve Meyveler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sebzeler Ve Meyveler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.