reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sağlıksız Beslneme

Zayıflama Sağlıksız Beslneme konusunu yazdır Sağlıksız Beslneme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 24-08-2011 tarihinde saat 13:56:13 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 42 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Günde 1000 kalorinin altında kalori içeren diyetler bunun dışında sadece tek tip besinlerden oluşan diyetler oldukça sağlıksızdır. Yani gün içerisinde örneğin ; sadece tavuk yiyerek beslenmek sadece süt tüketerek , meyve tüketerek günü geçirmek oldukça sağlıksızdır. 1000 kalorinin altında da diyetler yapıldığında da mutlaka uygulama sonucunda mineraller ve vitamin yetersizliği ortaya çıkmaktadır.

Bu, ilk başta kendini dengesizlik , tansiyon düşmesi olarak ortaya koyar. Daha sonrasında tırnak kırılması , saç dökülmesi , ağız yaraları , ağız içi afları olarak da ortaya çıkabilir. Bu tür diyetlerin diğer bir sakıncası da metabolik hızı düşürmeleridir. Çünkü vücuttan kas kaybını , su kaybını destekledikleri ve yağı vücutta bıraktıkları için.

Yani bu diyetlerle yağdan kilo veremediği için metabolik hızda giderek yavaşlar. Ve vücut kendini giderek açlık durumuna sokar. 1000 kalorinin altında diyet yapan kişiler ya da tek tip beslenerek kilo vermeye çalışan kişiler vardır. Bunlar kiloları geri aldıktan sonra tekrar zayıflamaya çalıştıklarında genelde başarısız olurlar.

Bu da gene vücuda metabolizmamıza verdiğimiz zarardan kaynaklanır. Tek çeşit beslenme dışında karbonhidrat ve proteini ayırarak , tamamen yağsız beslenerek sadece diyet ürünlerle beslenmeye çalışmakta gene yapılabilecek beslenme yanlışları arasındadır.


Sağlıksız Beslneme başlıklı bu makale 24-08-2011 tarihinden itibaren 42 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sağlıksız Beslneme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sağlıksız Beslneme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.