reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Obezite Ve Diyet

Zayıflama Obezite Ve Diyet konusunu yazdır Obezite Ve Diyet konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-08-2011 tarihinde saat 16:27:30 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 13 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Obezite aşırı vücut yağlanması hastalığının kısa adıdır. Sanılanın aksine obez kişiler aşırı kilolu değillerdir. Hacimlerine oranlar çok ama çok hafiftirler. Çünkü iri görüntülerini kas yığını değil yağ kütlesi oluşturmaktadır ve yağlar kaslara oranla çok daha hafiftirler. Obezite sorunu ile mücadele için dünya çapında pek çok çalışma yapılmaktadır. En ünlü diyetisyenlerin geçmişleri incelendiğinde, obez hastalar için ideal ve kilo verdirme etkisi yüksek diyetler hazırlayarak bu başarıyı yakaladıkları gözlemlenmektedir.

Obez hastalar için en büyük sıkıntı ise kaybedilen kiloların geri alınmasının oldukça kolay olmasıdır. Bu nedenle istediği kiloya düşünceye kadar sıkı diyet programları yapıp, süreç sonunda düzenlerini bozarak aşırı yiyen bir çok obezite hastası, verdiği kiloları hızla geri almaktadır.

Bunun önüne geçilmesi için obez kişilerin gerçekçi kilo verme hedefleri koyarak, özel obezite diyetlerinden faydalanmaları ve zaman içerisinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri, ömür boyunca da yeme içme düzenlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.  Tabii bu obezite diyetlerinin seçimi konusunda da mutlaka bir profesyonelden yardım alınması gerekmektedir.


Obezite Ve Diyet başlıklı bu makale 16-08-2011 tarihinden itibaren 13 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Obezite Ve Diyet

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Obezite Ve Diyet Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.