reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflama Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunu yazdır Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 16-12-2009 tarihinde saat 22:30:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 6579 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Zayıflamak, Kilo vermek, herkesin vücut özelliklerine göre ayarlanması gereken ve gerçekçi hedefleri olması gereken bir plandır. Birkaç önemli ayrıntıyı uygulayarak, diyet yaparken sıkıntı çekmeyi ortadan kaldırabilirsiniz.
 

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Diyet yaparken Ayda dört, beş kilodan fazla vermeyi düşünüyorsanız, sonunda hüsrana uğrayabilirsiniz.  Sağlıksız ve düşük kalorili şok diyetler, vücudunuza zarar vermekten öteye geçmeyecektir. Eğer vücut yapınız ve metabolizma hızınız müsaitse, belki aylık istediğiniz kiloyu verebilirsiniz. Ancak şok diyetlerle verilen kiloların, fazlasıyla geri alındığını aklınızdan çıkarmayın.

Diyet listesine bir ay boyunca harfiyen uymak takdir gerektirir ancak hedefinizi çok yüksek koymayın. Kalorili alımını bir anda bırakırsanız, ilk zamanlar fark hissedersiniz ancak uzun vadede kilo verişiniz durur.  Yoyo sendromu denilen, diyet sırasında verilen kiloların fazlasını almak, diyetten sonra da yeme alışkanlığını değiştirmekle mümkün olacaktır. Vücudunuzun günlük alması gereken kalori hesabını bir diyetisyen eşliğinde hazırlayın. En sağlıklı olan ayda en fazla beş kilo vermeyi hedeflemek olacaktır. Kilo vermek için çıkılan yolun uzun olduğunu unutmayın. Önce bunu kabullenirseniz, başarıya daha çabuk ulaşırsınız.

Kilo Verirken, Diyete sadık kaldığınızda dünyanın tüm ödüllerini, tüm övgülerini hak ettiğinizi düşünmekte çok da haksız sayılmazsınız. Eğer gerçekten iyi gittiğinizi düşünüyorsanız ve kilo vermeye de başladıysanız, başkalarının sizi ödüllendirmesini beklemeyin ve kendinize küçük ödüller verin. Başkalarının sizdeki değişimi fark etmesi, sizin için zaten büyük bir ödül olacaktır.

Kilo Vermek için Diyete başlarken aklınızda tutmanız gereken önemli bir nokta, depresyonda olduğunuz sürelerde bu eyleme başlamamaktır. Herhangi bir konuya mutsuz ve umutsuzken başlarsanız, fayda sağlamak zor olacaktır. Hayatınızın normal akışına ayak uyduracak iyi bir diyet sistemi yaratığınızda hem daha sağlıklı, hem daha ince, hem daha mutlu ve enerjik hissedeceksiniz. Önemli olan o sürece girebilmek ve bir süre dizginleri elden bırakmamaktır.

Kilo Verirken Diyetin ilk birkaç haftası sanki boşa çekiyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz ve eski yeme alışkanlıklarınız bu kısa sürede değiştirmeye çalışmak mutlaka ki kolay olmayacaktır. Ancak her şeye gerektiği kadar sabır ve çaba göstermek gerekir.  İradenizin dizginlerini elinize almanız daha kolay olacaktır. Diyete başlandığında vücut kontrolü ele alır ve mantığı devre dışı bırakır. Ancak siz önce beyninizi kontrol ederek, kendinize söz geçirebilirsiniz.

Kilo Verirken Diyete sadık kalmak aslında arada bir minik kurabiye ya da fazladan bir elma yemekle kaybedilen bir şey değildir. Temel olarak nerede durmanız gerektiğiniz ve neyin sizin için iyi ve kötü olduğunu bildiğinizde, fazla sorun yaşamazsınız.
 
Kaynak: msn

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı bu makale 16-12-2009 tarihinden itibaren 6579 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sayfayı Paylaş:

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yapılmış yorumlar.
zayıflamak için tüyolar süper
Yazan: gizem ünal - Gaziantep
Puan:zayıflamak için tüyolar süper

"bn yeni diyete başlayanlardan gizem.14 yaşındayım ve bu bilgilerin benm için oldukça sağlıklı olduğunu dşünüyrum.Bence harika olmuş herkese tavsiye ediyorum"
  
Bu yorum 17-12-2009 16:07:42 tarihinde yazılmıştır...

kilo vermek için bence iyi bir tavsiye
Yazan: zeynep - Zonguldak
Puan:kilo vermek için bence iyi bir tavsiye

"bende bu hafta basliyacam ve nasil oldugunu görecem"
  
Bu yorum 29-12-2009 11:24:55 tarihinde yazılmıştır...

aç mı tok mu tartılmak lazım
Yazan: x large - Yurt Dışı
Puan:aç mı tok mu tartılmak lazım

"bende diyetteyim akşam tartılıyom sabah tartılıyom arada 1 kilo fark oluyo neden ki yatarken ne oluyo kilolara anlamıyorum...aç karnına mı yoksa tokken mi tartılsam hangisi gerçek kilom benim cvp bekliyorum lütfen...."
  
Bu yorum 05-02-2010 12:58:33 tarihinde yazılmıştır...

moralim çok bozuk şişmanım
Yazan: kübra ara - Elazığ
Puan:moralim çok bozuk şişmanım

"bende 14 yaşındayım boyum 168 kilom ise 60 çevremdeki herkes bana şişmansın diolar herkes beni çok üzüyor hayattan bıktırıyorlar özellikle annem ve kardeşim herkes dio az ye bende öle ypıyorum sürekli evdeyim yürüyüşe çıkmıyorumm dışarıya çıkmaktan nefret ediyom yardım edin"
  
Bu yorum 11-06-2010 22:06:36 tarihinde yazılmıştır...

Diyetce
Yazan: Azize Kızılçay - İstanbul
Puan:Diyetce

"ewt bende beğendim diyet yapmak isteyenlere bu siteyi öneririm"
  
Bu yorum 29-06-2010 00:49:10 tarihinde yazılmıştır...

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.