reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Zayıflama Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? konusunu yazdır Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 15-05-2010 tarihinde saat 19:49:20 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2747 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Birçoğumuz kilo korumanın, kilo vermekten daha zor olduğunu birkaç kez deneyimlemişizdir. Peki, kiloyu korumada neden yetersiz kaldığınızı biliyor musunuz? Diyetisyen Gamze Şanlı bu sürecin zor geçmesini iki temel nedene bağlıyor.


Birincisi; gerçekçi olmayan ve ulaşılamaz hedefler belirlenmesidir. Sonuca ulaşılsa dahi o kiloyu korumanız oldukça zor olur çünkü ulaşılan kilo bireyin sabitlemekte zorlanacağı kilodur ve birey bu kiloyu uzun süreli koruyamayacaktır. Bunun sonucunda da kendini kısır bir döngünün (kilo alıp-verme) içinde bulacaktır.

İkincisi ise; bireyler, zayıflama programında kazandıkları olumlu beslenme alışkanlıklarını devam ettirmezler ve program süresince yaptıkları aktiviteyi bırakırlarsa, kiloyu koruyamamaları ve tekrar kilo almaları olasıdır.

Kiloyu Korumak İçin Ne yapmalıyız?

Kiloyu korumanın sırrı, protein, karbonhidrat ve yağ dengesinde yatar. Yapılan çalışmalar, kilo korumada düşük yağlı diyetlerin daha başarılı olduğunu göstermektedir. Ayrıca diyet ve egzersizle verilen kiloların yine aynı yöntemlerle uzun süre korunabileceği de biliniyor. Tabi ki istediğimiz, sevdiğimiz, keyif aldığımız besinleri tüketebileceğiz ancak kilo almak istemiyorsak enerji dengesini sağlamak çok büyük önem taşıyacaktır. Kilo koruma yöntemi, normal öğününüzde almanız gerekenden daha çok kalori aldıysanız bunu dengeleyebilmeyi sağlar. Bu nedenle, ipin ucunu kaçırdığınızı düşündüğünüzde, o günün akşamı ve ertesi günün öğlenini çorba, salata, zeytinyağlı, yoğurt, meyve gibi hafif besinler tüketerek, alınan fazla kalorileri, dengelemeye çalışabilirsiniz.

Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? başlıklı bu makale 15-05-2010 tarihinden itibaren 2747 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Sayfayı Paylaş:

Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? için yapılmış yorumlar.
Kilo kontrolü
Yazan: Sibel - İzmir
Puan:Kilo kontrolü

"Vermiş oldgunuz Kilo kontrolü bilgileri için çok tesekkur ederım"
  
Bu yorum 18-06-2010 03:44:16 tarihinde yazılmıştır...

Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.