reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Japonlar Neden Zayıf

Zayıflama Japonlar Neden Zayıf konusunu yazdır Japonlar Neden Zayıf konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-08-2011 tarihinde saat 15:31:03 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 30 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Japonlar dünyada en az kalp rahatsızlığıyla ve en uzun ömre sahip millet olarak bilinirler. Kanser olma riski ve oranı da diğer ülkelere göre bir hayli düşüktür. Bu özelliklerin tek bir ülkede birleşmesi rastlantı değil elbette. Pirincin anavatanı olması, bunların yanında soya ve balığın fazlaca tüketilmesi de eklenebilir bu özelliklerin Japonya’da birleşmesinin sebepleri arasında; Ülkede obez(şişman)’lere rastlamak da mümkün…Ama genel olarak baktığımızda, onların da eğer isterlerse ( yani diyet yapmayı arzu ederlerse), fazla kilolarından kurtulması diğer ülkelerin insanlarına göre daha kolay. Neden mi? Çünkü “Japon Diyeti” çok az yağ tüketmeyi talep ediyor. Durum böyle olunca, halk kilo almaktan korkmuyor, zaten kilo alınsa bile temel gıda maddeleri kiloyu dengeleyebilen özellikler taşıdığından kiloda fazla iniş çıkış olmuyor.

Bunların yanında Japonlar’ın çok çalışkan bir toplum olduğu unutulmamalı. Onların bu çalışkanlığı diğer Batı ülkelerinde görüldüğü gibi insanlar zaman öldürürken fazla yemek yeme alışkanlığına pek rastlanmıyor. Burada daha çok insanların belirli aralıklarla, yani iş molalarında gıda tükettiği görülüyor. Bu sayede hem çok yemiyorlar hem de fazla çalıştıklarından dolayı, çok yeseler dahi kiloları dengede oluyor ya da fazla yukarı seviyeye kolay kolay yükselmiyor.


Japonlar Neden Zayıf başlıklı bu makale 16-08-2011 tarihinden itibaren 30 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Japonlar Neden Zayıf

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Japonlar Neden Zayıf Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.