reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Güzellik Diyeti

Zayıflama Güzellik Diyeti konusunu yazdır Güzellik Diyeti konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:16:03 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 211 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Protein


Protein cildinizin sağlıklı kalması ve eynilenmesi için çok önemlidir. Protein eksikliği cildin esnekliğini kaybetmesine neden olur ve cildinizde yeni kırışıklıklar oluşur. Protein olarak sadece kırmızı et yiyorsanız başka protein kaynaklarına da yönelmelisiniz. Kırmızı et yediğiniz kadar tavuk ve balık da yemelisiniz.

Cildiniz için en önemli protein kolajendir. Kolajen cildi yeniler, esnekliğini arttırarak kırışık oluşumunu önler ve kırışıklıkları yok eder.

Antioksidanlar


Antioksidanlar vücudunuzda kansere neden olan serbest radikalleri yok eder. Çeşitli yollardan vücudunuza giren serbest radikaller sadece kansere neden olmakla kalmaz, cildin bozulmasına ve yaşlanma etkilerinin hızlanmasına da neden olur.

Cildinizin her zaman genç ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız antioksidan açısından zengin olan gıdaları tüketmeye özen göstermelisiniz. Antioksidanlar yaşlanma etkilerini fark edilir biçimde geciktirerek yıllar boyunca genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlarlar.

Çay, kahve, kabuklu yemiş, tahıl, meyve ve sebzeler iyi antioksidan kaynaklarıdırlar. Ceviz, üzüm, enginar, ayçiçeği çekirdeği ve yeşil çay gibi besinleri düzenli olarak tüketerek antioksidan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Omega 3


Balık eti
ndeki Omega 3 yağ asidi damar ve kalp rahatsızlıklarını önleyen en önemli besinlerdendir. Kalp sağlığı ve ilerleyen yaşlarda yaygınlaşan kolesterol sorunlarını yaşamamak için mutlaka bol miktarda Omega 3 tüketmeniz gerekiyor.

Omega 3 hücre zarını güçlendiren bir etkiye sahiptir. Güçlenen hücre zarı ile aldığınız besinlerin hücrelere geçişi kolaylaşır ve yediğiniz şeylerden daha fazla faydalanırsınız. Aynı zamanda vücudun su tutma kapasitenizi azaltan Omega 3, zayıflamanıza katkıda bulunur.

 


Güzellik Diyeti başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 211 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Güzellik Diyeti

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Güzellik Diyeti Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.